Wróć do strony głównej

Archiwa papryczek

To, co poniżej, to całość archiwów Papryczek, począwszy od dnia ich powstania, skończywszy na jesieni roku 2013, kiedy to z braku czasu zaprzestałem uaktualniania bloga (co wcale nie oznacza, że do jego aktualizacji nie wrócę, ale, powiedzmy sobie uczciwie, jest to bardzo mało prawdopodobne).

Fotografia eksperymentalna, XX wiek

jesień 2013

To zarys jedynie, a nie wyczerpująca monografia internetowa, ale i tak ciekawe: przegląd zdjęć z XX wieku wykonanych technikami, powiedzmy, niekonwencjonalnymi. Przejrzałem sobie i sporo tam interesujących nazwisk i fotografii; przykładowo, takie ujęcie i strona poświęcona jego autorowi, gdzie można znaleźć przegląd jego najbardziej znanych zdjęć // Zabawki niepoprawne politycznie, można wesprzeć projekt na KS. (...) we’ve made great strides to to equality, but at the same time we’ve gone backwards in some ways. We’ve lost the ability to laugh at ourselves and enjoy the individuality in each other. Wouldn’t it be great if we could put aside some of our sensitivities (once in a while) and find humor in our differences? // Jestem stary. Do czego używane są dyski A: i B:? // Chcecie wiedzieć, skąd się wzięło batmanowskie Gotham? Ano stąd: Hugh Ferris, The metropolis of tomorrow. Sporo obrazków na Flickrze (z opis).

Zaraz wracam, całusy

jesień 2013

Zaraz wracam, całusy: brbxoxo searches online sexcam sites and only broadcasts feeds when the performers are absent. SFW, SFW! // Interaktywny diagram prezentujący rozwój muzyki rozrywkowej przez lata // pRzypadkowa sztuka: when data visualization goes beautifully wrong // Pudełko dziwności, kolega pana z internetu znalazł. Więcej na MeFi. Rozpracowują to też na Reddit'cie // Fotorealizm, na początek na zachętę, bo temat wymaga dokładniejszego się przyjrzenia. Trafiłem tam przez pana o nazwisko Don Jacot, mignęło mi gdzieś pośród artykułów. Ciekawe, bo na przykład to nie są zdjęcia.

Fenakistikopy

jesień 2013

Znaliście to słowo wcześniej? Ja nie. Niemniej, do zerknięcia tumblr, a więcej informacji na stronie autora. Tam też więcej cudeniek // Orionpax.de? Nie widziałem tego wcześniej. I nie publikowałem (mam nadzieję). Różne rzeczy z LEGO. Tu do przeglądu. Optimus Prime?

Chris McVeigh

jesień 2013

Chris McVeigh, rzeczy z LEGO // Piórkiem podczas jazdy samochodem // O ptakach z roku 1618, rysował Dionisio Minaggio // Plan 59, wszystko z połowy zeszłego stulecia. Dużo tego. Reklamy, samochody, ale też przerażające dzieciaki, rysunki z patentów, co za dużo, to nie zdrowo // Elementy Euklidesa, wersja z 1847 roku. Warto, bo choć czcionka wiekowa, to ilustracje i kolory, jakby żywcem z wieku obecnego wzięte.

Chelsea. Hotel Chelsea.

jesień 2013

Hotel Chelsea w Nowym Jorku słynie z tego, że zatrzymało się w nim więcej artystów, ludzi kultury i sztuki, pisarzy, muzyków i malarzy, łącznie z Fridą Kahlo, niż kiedykolwiek wystąpi na Stadionie Narodowym w mieście stołecznym Warszawa. Vanity Fair publikuje zdjęcia wnętrz i wspominki, coś w stylu: I left a husband in 1969 and went to the Chelsea with a toothbrush. I meant to stay for a couple of days, and I stayed eight months // O czytaniu, bibliotekach i książkach, mówi Neil Gaiman (zupełnie przypadkowo, w Polsce wydano jego najnowszą książkę). I w tym kontekście: bilbioteka aleksandryjska nie była spalona. Upadała przez wieki przez brak... finansowania // Z zasobu rzeczy dziwnych: Glitch Textiles: [t]ranscode glitches in the cold, hard logic of digital circuits into soft, warm textiles // Jazzberry Blue i kolorowe, abstrakcyjnie skomponowane mapy // Różne idea i koncepcje na okładkach rzeczy różnych. Nie w pracy i nie dla dzieci. O internecie na przykład. Wszystko to z ręki Seana Tejaratchi, one of "The 25 Funniest People on Twitter" (Twitter tutaj).

Byte

jesień 2013

Byte to było takie czasopismo, o komputerach, my mieliśmy Bajtka, a ci za wielką wodą Byte właśnie. Notka historyczna z wszechwiedzącej Wikipedii. Ale ciekawsze: okładki - interesujące, z punktu widzenia zawodowego, że się tak wyrażę; przegląd marzeń i wizji w zderzeniu z rzeczywistością. A jak ktoś chciałby poczytać, to na archive.orgskany // Rok z myszką. Nie to, co myślicie // Rycerze kontra ślimaki: o tajemniczym konflikcie z XIII-ego wieku // A ten niebieski kolor, to z której strony jest wzięty // Mario w HTML5. Whoa! // Often Paper: So I was me and I was in math class watching paint dry it was starting to crack when suddenly I realized there was a page for which the internet was invented. I set out to create that page, ultimately succeeding with the sierpinski triangle page to end most sierpinski triangle pages. Trafna nazwa. Ha! And so ends part 1. Więc będzie część druga?

Sterowce

jesień 2013

The Atlantic: sterowce na 38 zdjęciach. Giganty // Diagramy bez sensu. I started this blog because for as long as I can remember I’ve always drawn and doodled 3d sketches that have an unapologetic dearth of meaning. Trójwymiarowe wykresy, obrazujące nic // Mapa Londynu z epoki wiktoriańskiej. Zrobił to David Rumsey, który sam ma bardzo zajmującą stronę.

Znalezione w National Geographic

jesień 2013

Pyszne zdjęcia z National Geogrpahic: In honor of our 125th anniversary, we are showcasing photographs that reveal cultures and moments of the past. Many of these photos have never been published and are rarely seen by the public // Okkult Motion Pictures. [M]ore than pictures, less than videos: selfmade animated gifs // IKEA or death. Nie chciałem tłumaczyć, bo koncepcja strony tak idiotyczna w swoim założeniu, że mi wstyd, ale wytłumaczę: chodzi o to, żeby odgadnąć, czy dane słowo to nazwa mebla z I., czy też nazwa zespołu death-metalowego // Syd Mead. To on zaprojektował motocykle z filmu TRON; a kiedyś, zatrudniony przez US Steel wymalował to (tu bez przypisów): przyszłość motoryzacji widziana z połowy zeszłego wieku. I jeszcze troszkę okruszków na Flickrze // Lobulo. Takie tak, z papieru // Free Vintage Posters. Dokładnie to, co sugeruje domena.

Upadek Wikipedii

jesień 2013

Upadek Wikipedii. Długie, ale ciekawe. Via Waxy // YT: Lśnienie jako przygodówka z czasów komputerów ośmiobitowych. Batman. I całe zestawienie // XKCD: jak brzmiałyby tytuły informacji prasowych, gdyby napisano je tak, by przyciągnąć jak najwięcej kliknięć // Alex Reinhart: Statistics Done Wrong, a guide to the most popular statistical errors and slip-ups committed by scientists every day, in the lab and in peer-reviewed journals // archive.org ogłasza rozpoczęcie nowego projektu: stare oprogramowanie emulowane w przeglądarkach.

Alex G. Griffiths

jesień 2013

Obrazkowo na początek: Alex G. Griffiths: With my work I try to capture a sense of sadness, nostalgia, and a distance from everyday life. My hand-drawn illustrations are created using ink on paper (...) (dalej jest troszkę pretensjonalnie, więc urywam cytat, ale ilustracje warte obejrzenia i tak) // Antyczna technologie wspierające publikację Papryczek sprawia, że sprawdzanie, czy dany link był już publikowany - czy też nie - jest kłopotliwe, by nie rzecz: nie możliwe. Z drżeniem serca więc publikuję link do Monster Brains, [a] never ending celebration of monsters. Wyższych chyba lotów to publikacje niż zazwyczaj, a momentami dość mroczne // Do szybkiego rzucenia okiem, ale ładne: kolaże z map autorstwa Matthew Cusicka.

Antonio Sant'Elia

09/10/2013

Początek wieku XX, środek okresu wielkich przemian. Antonio Sant'Elia: jego manifest futurystyczny. Ale przede wszystkim jego projekty. Brak scentralizowanego repozytorium tego, co rysował, porozrzucane wszystko po internecie: tutaj, albo tutaj // Pewno jego kolega: Tullio Crali. Oraz trochę na Flickrze // Candy Cane Land. Scott Wills. Nie znacie? Pewno znacie, ale nie wiecie: tła z kreskówek // Cover Scans, dokładnie to, co sugeruje nazwa strony - skany okładek. Komiksy i starocie, setki, dla kolekcjonerów // I jeszcze architektura: Hugh Ferris, to notka biograficzna, ale ciekawszy jest Flickr.

Sci-Fi-O-Rama

21/12/2012

Wyprawa po starej science fiction: Sci-Fi-O-Rama. Znakiem czasu jest to, że archiwa przeniesiono na Pinterest. I w tym samym duchu Ski-ffy, okładki książek. Wędrówki po Sci-Fi-O-Rama prowadzą w różne ciekawe miejsca sieci, na przykład na stronę Jima Burnsa // Barbarella. Zdjęcia z LIFE // Winyl z drukarki? Creative Applications (skrót) oraz Instructables (całość): In an effort to boldly 3D print where no man or woman has 3D printed before, I've created a technique for converting digital audio files into 3D printable 33rpm records and printed some functional prototypes over the weekend. These records play on regular turntables, with regular needles, at regular speeds, just like any vinyl record. Though the audio output from these records has a sampling rate of 11kHz (a quarter of typical mp3 audio) and 5-6bit resolution (mp3 audio is 16 bit), it is still easily recognizable, check out the video above to hear what it sounds like // Cosmic Sans.

O kredensie i internecie

20/12/2012

Things Magazine: Cabinets, cases, collecting and display. Trochę pode mnie, i trochę bez konkluzji, ale mnie ujęło osobiste ujęcie tego, co się dzieje ze współczesnym internetem. Kiedyś może więcej dodam od siebie. Taka dygresja, jeśli pozwolicie: wiele się zmieniło w sieci odkąd publikuję Papryczki. W miarę regularnie bowiem ten linkblog ukazywał się do roku 2007. Teraz mamy 2012, czyli przerwa była pięcioletnia - w cyfrowej rzeczywistości to tyle, co eon w kontekście Wszechświata. Sieć wtedy wyglądała inaczej. Truizm. Mam pewne plany odnośnie przyszłości tego mojego zakątka sieci, ale nie czas jeszcze // Historia muzyki w GIF-ach // Eleanor Crow, mały rysunkowy przegląd Londynu // Poznajcie Ottona i Wiktorię // Piwnica.

Z polskiego podwórka 2

19/12/2012

W nawiązaniu do papryczki wczorajszej, przegląd tego, co u Pana Czajniczka można znaleźć w linkblogu: o filozofii, słów migotanie, po polsku o infografice, o matematyce w ujęciu filozoficznym. Dlaczego? Bo po polsku, bo ciekawie, bo wybija się ponad średnią, bo autorom się chce. A nie każdemu dzisiaj się chce // Simon Thompson. Malunki, dziwaczne i groteskowe // Marta Sławińska, ilustratorka // w Świąt Bożego Narodzenia duchu o świątecznych demach na C64 (taki komputer). Via Waxy // Z cyklu "Artyści mniej znani": Egon Schiele, NSFW. To znałem. Nie, nie dla dzieci, uprzedzam. I nie dla dorosłych wszystkich również.

Mroczna sztuka ogłupiania

18/12/2012

Z podwórka polskiego - mam wrażenie, że za rzadko coś z okolic domeny .pl tutaj wrzucam - Czajniczek pana Russella. Pisze: Słaby byłby ze mnie serial dla dzieci. Pewno tak. Ale jest długo i ciekawie, a to dzisiaj rzadkość // Microbial Art. Obrazki rysowane przez bakterie i grzyby. Tak. Do przejrzenia galerie // Popkultura z LEGO. Nie mam gwarancji, że tego nie było, ale, mimo wszystko: słynne zdjęcia w ujęciach LEGO. Albo sceny z filmów (tego pana więcej na Flickrze) // Daniel Merriam pięknie rysuje i rysuje // Rzeczy autorstwa Paula Goldsteina. Repair is beautiful: The final outcome is a collection of intriguingly repaired objects imbued with new meaning and functionality. The once rejected objects reflect the environment that created them and call us to question our society as a whole.

Z Mikołajem przez wieki

14/12/2012

Public Domain Review: ze świętym Mikołajem przez wieki // Amy Collier zaprasza do Aqua Velvet, a highly edited mix of creative nourishment and resources including art, design, illustration and typography. Plus other curiosities. Ostatnio wycieczka po okładkach starych magazynów o architekturze, albo fotoesej o Buckminster Fullerze (kto zacz), albo rok 1968 w nauce. Do subskrypcji // Portrety zwierzątek. Jak się robi takie zdjęcia rybek? // Maszyna szczęścia, seria mrocznych ilustracji na tumblr // Victo Ngai, kobieta!, ilustratorka. Zadziwiająca utopia, mitologiczne stworzenia, dzieciaki. I wiele więcej.

Pieski, kotki i raperzy

12/12/2012

Pieski, kotki, raperzy. Kody statusów HTTP, dokładnie tak // Z okolic rzeczy dziwnych: Hoji Tsuchiya. Szczególną estymą obdarzyłem jego animacje // Rzeźnik Billy na behance.net. Komiks to, czy film? A może jedno i drugie? // Theo Prins (i na blogu). Jego twórczość kojarzy mi się z najlepszymi czasami SF // Znowu behance: Mattias Adolfsson. Urzekające. Znacie Daniela Mroza? Znacie na pewno. Jak nie, to poszukajcie. Dostrzegacie podobieństwo? // behance po raz trzeci: Tang Yau Hoong (jest też strona autorska). Fajne. Bardzo fajne. I koszulki! // Rzeźby z książek, taka drobnostka.

Zabytkowe kalkulatory

10/12/2012

Kolekcja zabytkowych kalkulatorów. Every Aaron Adding Machine works perfectly and each is unique. I strive to have my pieces look like they are functional, utilitarian, mass-produced devices plucked from some imaginary office of another era. Perhaps the 19th century, perhaps a time that never existed. Galeria wymaga Flasha. Niemniej, warto // O symulowaniu monitorów CRT. Uroczy, sentymentalny post, z bardzo mocnym zacięciem "geekowym" // Stare okładki książek i winylowych płyt. Sprzed pół wieku // Sarah Johnson i jej Batman, szary zjadacz chleba (i całość).

Didier Massard

09/12/2012

Didier Massard fotografuje. Ale robi to w ten sposób, że buduje nierzeczywistą scenę, a następnie robi jej artystyczną fotografię. Efekty, pytacie? Robią wrażenie // Galeria Fitch-Febvrel: Our objective from the outset has been to exhibit artist-printmakers of proven interest and accomplishment, but who diverge from the mainstream of modern art history and are not the objects of sophisticated marketing. We emphasize the visual rewords inherent in mastery of the printmaking process, as opposed to Duchamp-derived orthodoxy that values above all intellectual content and attention-grabbing novelty // Robert Hardgrave, przedziwne grafiki // Jordan Speer, tumblr, z dziwnie mrocznymi pracami, bo na przykład.

Coraz bliżej Święta...

06/12/2012

...Bożego Narodzenia. I żeby wczuć się w klimat - seria GIF-ów. Via Waxy // Oliver Vernon, chaos i piękno // Matthew Cusick - takie małe, albo i nie całkiem małe, dzieła sztuki ze starych map // Graliście na flipperach? Kto nie grał. Oto przykład, co kreatywnego z flippera można zrobić: A poster is placed on top of the machine, which has a grid printed on it. Based on this grid you can structure your playing field to your desire. By playing the machine the balls create an unpredictable pattern, dependent on the interaction between the user and the machine. The better you are as a player, the better the poster that you create. Na stronie autora sporo innych ciekawych rzeczy. Mnie się najbardziej podoba The Jargon File.

Z

04/12/2012

Z wosku // Z powietrza piasek i śnieg // Z filcu (głównie) // I z innej beczki: 10 print. Niesamowicie ciekawa książka o BASIC-u, sztuce komputerowej i zamierzchłych czasach informatyki.

Gry jako sztuka

03/12/2012

Oficjalnie już, nieprawdaż? Nowojorskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej zakupiło prawa do 14 gier: We are very proud to announce that MoMA has acquired a selection of 14 video games, the seedbed for an initial wish list of about 40 to be acquired in the near future, as well as for a new category of artworks in MoMA’s collection that we hope will grow in the future. I dalej: Are video games art? They sure are, but they are also design, and a design approach is what we chose for this new foray into this universe. The games are selected as outstanding examples of interaction design—a field that MoMA has already explored and collected extensively, and one of the most important and oft-discussed expressions of contemporary design creativity. Our criteria, therefore, emphasize not only the visual quality and aesthetic experience of each game, but also the many other aspects—from the elegance of the code to the design of the player’s behavior—that pertain to interaction design. In order to develop an even stronger curatorial stance, over the past year and a half we have sought the advice of scholars, digital conservation and legal experts, historians, and critics, all of whom helped us refine not only the criteria and the wish list, but also the issues of acquisition, display, and conservation of digital artifacts that are made even more complex by the games’ interactive nature. This acquisition allows the Museum to study, preserve, and exhibit video games as part of its Architecture and Design collection (na mniejszą skalę już o tym było) // Ogromna kolekcja oprawionych książek, różne style, różne czasy, niezmiennie fascynujące // Koń Mateusz. Sami obaczcie :-) // Viktor Hertz tworzy plakaty, grafiki. W stylu minimalistycznym. Podoba się. Film. Piosenki. I znowu film. Dużo więcej na jego stronie // O płatkach śniegu, stara książka.

To ptak, to samolot

30/11/2012

Studio Fleischera, w pierwszej połowie wieku XX, produkowało kreskówki. Tak, kreskówki. Byli szczególnie znani z filmów z Supermanem. Niedawno, tych właśnie filmów remasteringiem zajęli się bracia Warner, a oto, co im wyszło. Kreskówkowy film noir? Czemu nie! // Smutni mali ludzie // Kosmos to, czy żywność? :) Kreatywne zdjęcia. Arbuz? // Dla geeków: Data Genetics o nazwach plików nadawanych przez aparaty fotograficzne // iWood Laptop // A to wszystko nicią wyszywane, przez panią Cayce Zavaglia.

Van Gogh inaczej

30/11/2012

Czy nie jest tak, że Gwiaździsta noc to najczęściej "parafrazowany" obraz na świecie? Bo przecież mamy ten obraz zrobiony z boczku, papieru, klocków LEGO, kapsli. I klamek. Ale tego nie widziałem, a chyba robi największe wrażenie: obrazy Wincenta w wersji tilt-shift. Noc też jest // Ptaki na twitterze. Dosłownie. O tym jak to działa.

Świat Ptolemeusza

29/11/2012

Świat Ptolemeusza. Włoska kartografia renesansowa w zbiorach Biblioteki Narodowej. Niesamowita wystawa.

Tom Eckersley

29/11/2012

Tom Eckersley, grafik, twórca plakatów. Najlepsze czasy plakatu, pół wieku temu. Jego twórczość do przejrzenia // Fabrice Fouillet, zdjęcia. Nawigacja pokręcona: na dole, lewa gallery, potem lewo góra sekcje tematyczne. Na początek polecam Corpus Christi // Cally Witham, zdjęcia: Cally is a photographic artist from New Zealand with romantic notions of finding value in banality. Her work identifies aesthetic value where none appears apparent and invites viewers to reflect on our rural beginnings. O tym, że piękno jest wszędzie // Z serii "Ciekawe strony internetu": Ubersuper. Niebanalne, do przejrzenia i poczytania. Przykład? Konkurs architektoniczny na budowę wieży w Londynie // Słyszeliście o Etienne Juliuszu Mareyu? Słyszeliście, gwarantuję. Zasłynął fotografiami ludzi w ruchu; nowatorstwo w jego czasach. Do przejrzenia w internecie jest jego książka o tym zagadnieniu (i do ściągnięcia w PDF) // Ciasteczkowe dinozaury // Ze sklepu SMBC zakładka do książki z tekstem Snu nocy letniej. Tylko dla tych o sokolim - by nie rzec mikroskopowym - wzroku.

Inne światy

28/11/2012

Quenched consciousness. Tumblr. A blog exploring the work of Jean Giraud, aka Gir, aka Moebius. Basically, there didn't seem to be any places online that gave a comprehensive collection of his work, so I made one. Brzmi tajemniczo, ale uwierzcie, zajrzycie i będziecie wiedzieli, o kogo chodzi // Miejskie wycinanki. Ale nie tylko // Różne piękne rzeczy, czy potrzebne, to inna historia. Kojec dla szczeniaczków? // Incidental Comics. Jeden z gazyliona komiksów w internecie, ale ten jest dobry. Ostatnio o życiu w lesie. Via Ektopia.

Miasta i dioramy

27/11/2012

Zdjęć z tilt-shiftem nigdy za wiele. Jak zwykle miasta. Do obejrzenia w wolnej chwili // Lori Nix, kreatywna fotografia. Interesująca strona o (I am often asked questions about the inspiration for my work as well as my working process. As a ‘non-traditional’ photographer (I construct my subject matter rather than go find it) people find it hard to grasp what exactly it is that I do. And the fact that it is all done in front of the camera, with no digital manipulation, adds its own set of challenges. Building materials, lighting, issues of scale and space all become significant when you are recreating the world on a table top. I've listed a few of the more frequently asked questions and my responses. Hope you enjoy. ). Ale przede wszystkim zdjęcia // Mapy z literek.

Podkład

26/11/2012

Nie tylko to, co się rysuje, ale również na czym, jest, w procesie twórczym, istotne: grafiki z gazet (ale kolaże też są interesujące) lub, jak kto woli rysunki na mapie // Chris Glenn, między innymi grafiki koncepcyjne z Trona // Osobiste wspominki o grze Fallout 2 // Steve McCurry, piękne galeria fotografii // Dziwaczne rysunki Bruno Santinho // Dużo czytam; Electronic books are ideal for people who value the information contained in them, or who have vision problems, or who have clutter issues, or who don't want other people to see that they are reading books about parallel universes where nine-eyed sea serpents and blind marsupials join forces with deaf Valkyries to rescue high-strung albino virgins from the clutches of hermaphrodite centaurs, but they are useless for people engaged in an intense, lifelong love affair with books. Books that we can touch; books that we can smell; books that we can depend on. Books that make us believe, for however short a time, that we shall all live happily ever after. Via Metafilter.

Logo

25/11/2012

Logo kolei kanadyjskich rozebrane na części pierwsze. W ogóle I'm just creative to świetna strona: choćby i ich case studies // Maureen Gubia rysuje // Kreatywna typografia w wykonaniu Yehrin Tong // Projekt re-kod: The ReCode Project is a community-driven effort to preserve computer art by translating it into a modern programming language (Processing). Every translated work will be available to the public and contemporary artists to learn from, share, and build on // olschinsky.at: ilustracje, zdjęcia, urbanistyka XXX wieku. Niewidoczna nawigacja, trzeba klikać na obrazek, by wyświetić następny.

Klient nasz pan

24/11/2012

Informacje zwrotne od klientów, podane w formie artystycznej, kolorowej i... złośliwej. Na naszym rodzimym podwórku króluje dżunior brend menedżer // Hana Pesut: Switcheroo. Sami zobaczcie // Tumblr Adama Ferrissa // Reżyser Abbie Stephens. Widzieliście Traces? // Concept Ships: science-fiction w najlepszym wydaniu. Grafiki.

Podbój kosmosu, 1970

22/11/2012

Jak 40 lat temu wyobrażano sobie podbój kosmosu. Wszystko od NASA // 135 odsłon Lolity // Overhead Compartment: okładki starych magazynów komputerowych. No, ale cudze chwalicie // O lodzie. Odkrywcy, epoka wiktoriańska. Brr // The New York Times: Dzieła sztuki ułożone w łazience, z kafelków. Trzeba mieć fantazję (i pomysł) // Georgia Lupi. Wizualizacje, sztuka obliczeniowa, everything nerd.

Rob Kesseler

21/11/2012

Mikrofotografia w wykonaniu Roba Kesselera // Khuan-Ktron, ilustracje. Kolorowo. Ewentualnie flickr // Ten pan ma ładny charakter pisma. I uczy. I pisze o tym, co i jak napisał.

Żywe flamandzkie portrety w toaletach samolotów

20/11/2012

Gdzieś z obszarów absurdu totalnego, posłuchajcie: While in the lavatory on a domestic flight in March 2010, I spontaneously put a tissue paper toilet cover seat cover over my head and took a picture in the mirror using my cellphone. The image evoked 15th-century Flemish portraiture. I decided to add more images made in this mode and planned to take advantage of a long-haul flight from San Francisco to Auckland, guessing that there were likely to be long periods of time when no one was using the lavatory on the 14-hour flight. I stało się, popatrzcie. Cała strona tej pani jest dziwna, przeglądanie grozi porażeniem // Teoria muzyki dla laików. Teoria muzyki! // Nawigator do stron pozbawionych jakiegokolwiek sensu // Nova structura, do przejrzenia i zachwycenia się // Wired: fascynująca historia pewnej tajemniczej książki i prób jej odczytania.

Lepsze czasy kina

19/11/2012

The Bioscope: Welcome to the Bioscope, a blog on early and silent cinema which was published between February 2007 and August 2012. The Bioscope is no longer being added to or updated, but is being kept as an online archive. There are nearly 1,400 posts on all aspects of silent film history and research for you to browse. We hope you will find it useful.. 1400 artykułów o niemym kinie. Dla pasjonatów // O zapomnianych rzeczach i wzornictwie pisze Oliver Tomas // Śmierć, medycyna i ludzkie życie, w ujęciu historycznym, kulturowym i socjologicznym. Jakkolwiek irracjonalnie to brzmi // Matt W. Moore: bloguje, ale lepiej przejrzeć jego portfolio.

Podręczniki

16/11/2012

Thanks, texbooks: A collection of the world's finest academic writing. (Updated every Monday). Urocze // Imperator Antarktyki, zbiór mnogości różności // Dziwne zdjęcia Aleksa Pragera. Cykl Weekend jest naprawdę dziwny. Dotyk zła jeszcze dziwniejszy.

O mój Boże, tam jest pełno gwiazd

16/11/2012

O mój Boże, tam jest pełno gwiazd. Google, Chrome i sto tysięcy gwiazd.

Odyseja 2008

15/11/2012

Chwytliwy tytuł, co? Nie jestem pewien, czy już Was tam nie prowadziłem, ale nawet jeśli, to i tak strona godna jest repety: odisea2008. Ryciny, ilustracje, wszystko ze starych książek. Ewentualnie: Flickr // Harry Taylor, fotograf. Trochę inna technika od tych, które znacie // JR Schmidt. Krajobrazy w krainie geometrii. Nowy Jork z klocków // Wrota do lepszego internetu: Overhead compartment // Władca pierścieni rozebrany na części pierwsze. Dobry Boże. Nieprawdopodbna kolekcja dla miłośników. Ale, ale, na tor.com będzie repeta, ale teraz z Hobbitem.

Estetyka gier

14/11/2012

Creative Applications: estetyka gier wideo. Fascynujący przegląd. I skarbnica ciekawych linków, na przykład: Proteus, a game of audio-visual exploration and discovery // Świat Dysku będzie kontynuowany przez córkę pisarza // Wspominałem już, że 50 Watts to kopalnia ciekawych rzeczy? Wspominałem. Ostatnio zachwyca kolekcja medyczny reklam, lata 30-te, Francja // Lebbeus Woods, architektura ze skrajów wyobraźni: 1, 2, 3

Nuno de Matos

13/11/2012

Nuno de Matos, do przejrzenia: abstrakcyjna kaligrafia (i tu) // Andrzej Tomaszewski zabiera nas na wyprawę po typografii. Popatrzcie // Z dziwnych zakątków internetu: Cy Twombly (Wikipedia) // Popkultura na flickrze.

Lepsze czasy fotografii

12/11/2012

Stare reklamy aparatów. Bez komentarza // Plakaty, okładki, ilustracje, autorstwa Sama Smyth (i jego portfolio na Flickrze) // Wielkoformatowa kamera z klocków LEGO + karton + taśma: efekt? Tutaj. I zdjęcie // Do zwiedzenia i dla mnie ku pamięci: field.io // Thoka Maer i jego pozytywne animacje (więcej na tumblr).

Eric Carl

11/11/2012

Gdzieś na przecięciu internetu, szeroko rozumianej kultury, wzornictwa, przeszłości, science fiction, lamusa i wszystkiego, co zapomniane: Eric Carl. Blog (On this blog I will reveal all that I know and love about art, design and the creative process). Autor prowadzi nas na przykład tutaj, albo tutaj (wszystko jest godne zwiedzenia) // Również z obrzeży krainy rzeczy zapomnianych: The Public Domain Review // Z polskiego podwórka, w ramach łączenia pożytecznego z przyjemnym: Art Finds. O malarstwie i sztuce, po internetowemu; otwiera oczy // Powiększenia tego, co jemy, żywność pod mikroskopem. Suszony pomidor. Ciasto czekoladowe (cała galeria).

Listy, listy, listy

09/11/2012

Kto z Was jeszcze jest analogowy? Niektórzy - Shaun Usher, na przykład - zachowują analogową duszę w XXI wieku. Bo, popatrzcie: listy, listy, papeterie (te ostatnie szczególnie godne polecenia, zerknijcie na stronę Popular: papeteria Edisona, albo Tesli, albo Muppety // Postindustrial stories, reportaż, fotografia: For at least 16 months we will be visiting 27 areas across central and eastern Romania, travelling a total of around 12000 km // dwutygodnik.com: Algorytm na materię, rozmowa z Edwinem Bendykiem. Donald Knuth powiedział, że kod programu to jest taka nowa literatura. Czy można porównywać kod do poezji? Tak, na takiej zasadzie jak matematycy mówią o estetyce tworów i struktur matematycznych, które są całkowicie niezrozumiałe dla niewtajemniczonych. To sublimacja pewnego piękna, pewnej rzeczywistości opisanej przez tę strukturę. Jak się umie czytać, to też dostrzega się więcej niż tylko sekwencje znaków. To samo z językiem oprogramowania. // Stare radia i telewizory // Retronaut: bardzo stare mapy // Fundacja Asimova, audiobook. Po brytyjsku, nie amerykańsku.

Bośnia. Syria.

08/11/2012

Bośnia. Syria. Nie dla tych o wrażliwych sercach. W zasadzie... nie dla kogokolwiek.

Matematyka a xkcd

08/11/2012

Matematyka a xkcd, wywiad z Randallem Munroe. Doskonałe. Gdzieś w treści odnośnik do implementacji auto-referencyjności w Matemathice pewnego znanego odcinka xkcd // Nowy dzień, nowe inicjały: Since September of 2009, an illustrative initial cap has been posted daily (or at least regularly), to prettify the internet and beautify your blog posts. Individuals are welcome to use the drop caps on personal (non-commercial) sites within blog posts by following the instructions below each letter. The project will end after the twelfth alphabet is complete, but the site will remain up for your use and inspiration. Enjoy!. Dużo tego // Pan Tramen. I więcej od tego pana, pod Waszą rozwagę // Paper Dandy: karta papieru + nożyczki => dom pełen duchów // Lettering Books: The continuously expanding library of sign, show card and lettering books (...) // Ruslan Khasanov: typografia cieczy, logotypy i wiele więcej.

Satoshi Hashimoto

07/11/2012

Satoshi Hashimoto. Ilustrator. Jak za najlepszych czasów, 60 lat temu // Subblue: Here I like to play around with home-brew programmes that can generate interesting pictures. Whenever possible the experiments are interactive and have the source-code available for download. Droste, przykładowo. Albo, robiące wrażenie, trójwymiarowe fraktale // Empires at War, 1805, przeglądarkowa gra strategiczna, na razie na etapie zbierania funduszy, ale może kogoś (mnie? :-) zainteresuje wsparcie tego projektu? // Infografiki dotyczące, ogólnie rzecz ujmując, konfliktu palestyńsko-izraelskiego: przesiedlenia, segregacja, woda.

Ilustracje medyczne

07/11/2012

Ilustracje medyczne. Nie są ładne? // Futuracha, font. Science fiction i XIX wiek, tak mi się jakoś kojarzy // Origami z Gwiezdnych Wojen. Pomysłowe! // Futurystyczne interfejsy z filmów science fiction. Również w formie książkowej. I recenzja tejże.

Kennis i Kennis

05/11/2012

Rekonstrukcjoniści zamierzchłej przeszłości. Nieprawdopodobne grafiki, ale również i rzeźby. Robi wrażenie.

Przepraszam, że przeprosiłem

05/11/2012

Przeprosiny za przeprosiny. Yo, dawg // Minimalistyczny przegląd trendów w malarstwie // Joela-Petera Witkin (Wikipedia). Trochę zdjęć. Nie dla każdego, NSFW. Śmierć i brzydota. I tutaj (całą stronę polecam, dziwne i piękne, przerażające i inne). Taki dzień dzisiaj.

Pablo Lobato

02/11/2012

Pablo Lobato, wspaniałe karykatury. Flickr i jego strona domowa // Martin Klimas. Flash, niestety, ale zdjęcia są warte zajrzenia // Kumi Yamashita: cienie, w sam raz na Dzień Zaduszny // Co tydzień potwór // Skany czechosłowackich książek i książeczek dla dzieci. Lata 50- i 60-te.

Emmy i jaja

31/10/2012

Wondermark: obrazkowa historia o dyniach i koniach, zakręcona wyobraźnia: część 1, część 2, część 3 // Rogelio Naranjo, Que caso tiene (dalej przez indice, albo prosto tutaj // WriteMonkey is a Windows zenware writing application with an extremely stripped down user interface, leaving you alone with your thoughts and your words. It is light, fast and free. With an array of innovative tools under the hood, it helps you write better. Editing is for another day... Edytor dla hipsterów :-) // Nina Bunjevac. Komiks. Ilustracje // Edward Gorey // The Visual Telling of Stories: This site records a range of material dedicated to the study of the Visual Narrative. Och.

Programowanie natury

30/10/2012

Nature of code. Z pogranicza biologii, fizyki i matematyki, wszystkie podlane sosem informatycznym. Innymi słowy: modelowanie rzeczywistości w środowisku Processing // Redcode. Jeden z wielu ezoterycznych języków programowania, zaimplementowany w interpreterze MARS, środowisku wojen rdzeniowych. Dawno, dawno, i nieprawda - to były lata 80-te XX wieku. Niemniej, język żyje, a niektórzy piszą w nim cuda: fraktalny smok, trójkąt Sierpińskiego albo Forth w redcode // Rysownik Russell Christian. Różności. I główne danie.

Trzydzieste urodziny "Fantastyki"

29/10/2012

Polityka: Trzydzieste urodziny Fantastyki. Via Wykop.pl // Mauryjskie mozajki, Hiszpania, galeria na Flickrze. Wszystko to z książki Moorish remains in Spain, również do przeczytania on-line // dwutygodnik.com, magazyn o kulturze w XX i XXI wieku. Polski i zrobiony w Polsce! // The alphabet synthesis machine: aplikacja, umożliwiająca stworzenie własnego alfabetu w oparciu o algorytm genetyczny. Nie mówiłem już, że ludzka kreatywność nie zna granic? Bo nie zna. // Fideli Sundqvist. Wycinanki, drugi raz w ciągu ostatnich dwóch dni - ale i te są wyjątkowe, a inne od poprzednich // W nawiązaniu do tego: historia filmu. W wolnej chwili zerknijcie również na inne prace na tej stronie // Aktualizacja: dzieła sztuki z przedmiotów codziennego użytku. Naprawdę dzieła sztuki, i naprawdę z przedmiotów codzinnego użytku. Sponsorem dzisiejszego dnia jest kreatywność, zdecydowanie!

Komplementy z rękawa

28/10/2012

Komplementy na zawołanie - tylko dla ciebie // Kosmos według Kiliana Enga // Kolaże z rycin ze starych książek. W trójwymiarze, bardziej takie wycinanki. Ale jakie wycinanki! Autor: Alexander Korzer-Robinson // Katalog sprzętu fotograficznego 1961 roku. Piękne czasy, piękne aparaty // Z cyklu Popkultura, jakiej nie znacie: Wikipedia: nieznajoma z Sekwany; onet.pl: Ciało młodej kobiety wyłowiono z wody w centrum Paryża w późnych latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku.

Heliograwiury

26/10/2012

Heliograwiura to alternatywna technika uzyskiwania odbitek, dzisiaj już prawie zapomniana (ale są zapaleńcy, którzy nadal wykonują odbitki za pomocą tego procesu, jak i innych). A że w internecie jest wszystko, to można znaleźć i strony poświęcone tylko heliograwiurom, jak, na przykład, Art of Photogravure. Piękna, escetycznie wykonane kompendium wiedzy na ten temat, prezentująca galerie wielu twórców. Same odbitki wyglądają onirycznie i tajemniczo // Übergeek: obrączki do rzucania kośćmi // Retronaut: jak zginąć od porażenia prądem, trzydzieści porad // Tim Holman i jego twórcze eksperymenty w HTML5 i JS // Polygon: o grach. Rozmach i wygląd mnie powala. Przepraszam, Polygamio, przepraszam gry-online.pl.

Typografia po polsku

25/10/2012

Typografia po polsku // Paleofuture: Jetsonowie po 50-ciu latach. I analiza każdego z odcinków, w sumie ich było 24, teraz omawiany jest piąty: 1, 2, 3, 4, 5. Technologia, społeczeństwo. Wszystko w kontekście kreskówki. Miód.

Dla zabicia czasu

24/10/2012

Metafilter: najlepsze gry dostępne w sieci za darmo. Kilkadziesiąt tytułów, wystarczająco wiele na wszystkie poniedziałko-piątki, dziewiąta siedemnasta do końca roku // Rysownicy Nuria Bellver oraz Raquel Fanjul, Hiszpania, Walencja, mają styl. 1, 2 (!), 3. Niektóre frywolne, wszystkie zachwycające // Znacie pewno: historia trzech zdjęć z FB (u źródła), ale bekstejdż, że tak to ujmę, może być dla Was nowy // Behold, fotoblog.

Tworzywo nie ogranicza wyobraźni

23/10/2012

All the images seen below are made from cardboard - boxboard to be precise. They are cut into manageable pieces using a surgical scalpel (blade No.11) and assembled intuitively by hand using a plain well known brand of wood glue, without detailed plans or drawings. The process is a kin to drawing in three dimensions with cardboard. Przepiękne prace // Jak was nabrałem, historia pewnego telefonu marki Sony // Japońskie ryciny z XVIII i XIX wieku, Muzeum Puszkina // Wizualizacja dyskusji na temat usunięcia - bądź nieusunięcia - niektórych wpisów z Wikipedii. Tak. Wizualizacja dyskusji: [..] discussions are represented by a thread starting at the bottom center. Each time a user joins a [..] discussion and recommends to keep, merge, or redirect the article a green segment leaning towards the left is added. Each time a user recommends to delete the article a red segment leaning towards the right is added. As the discussion progresses, the length of the segments as well as the angle slowly decay.

Mechaniczne zwierzęta

23/10/2012

Diego Hernán Mazzeo i jego mechaniczne zwierzęta // Wspaniałe rysunki robotów autorstwa Iana McQue (znowu grafiki koncepcyjne); dla zainteresowanych wywiad // Znalezione funkcje // Tim Reynolds, grafik, ilustrator, twórca: miasto, masa, maszyna. Oraz izometria // Random Walk: graficzna wizualizacja losowości.

Czysty surrealizm

22/10/2012

Julien Pacaud, surrealistyczne kolaże (już samo to, jak się autor przedstawia, daje do myślenia: Julien Pacaud is a french artist and illustrator, currently living in Le Mans, France. Before becoming an illustrator, he was, by turns : an astrophysician, an international snooker player, a hypnotist and an esperanto teacher. He hopes he can someday have enough free time to devote himself to his real passion : time travel. ;) // Life: Londyn z czasów II Wojny Światowej na kolorowych zdjęciach. Wszystkie ich zdjęcia są wspaniałe, warto w ich zasobach pogrzebać, bo to kawał historii i doskonałego reportażu (Polska 1939-1940, Mur Berliński, casting do wczesnych filmów z Jamesem Bondem) // Bauhaus: interaktywna galeria // Blog o potworach (graficzny), z niego zaś polskie (i czechosłowackie) plakaty z filmów o Godzilii.

Portret dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie

21/10/2012

Portret dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie // Wowgreat to miniblog Holgera Lippmanna (warto zajrzeć na jego strony domowe, choćby na najnowszą) // Geometry Daily: i o tym jak (spacer to tumblrze dzisiaj, na to wyszło).

Rebranding flagi Stanów Zjednoczonych

19/10/2012

Rebranding flagi Stanów Zjednoczonych. Infografiki o współczesnej Ameryce, w formie flag. Kreatywne. // Cliff Childs. Via Lines and Colors. Stamtąd również informacja o wystawie grafik koncepcyjnych. // Andreas Nicolas Fischer i jego projekt Schwarm.

xkcdefizacja

19/10/2012

xkcdefizacja. Via FlowingData.

Przegląd typograficzny

19/10/2012

Robot kaligrafujący po japońsku // Sejsmiczne pismo asemiczne (fajnie się krąży po internecie, żeby dowiedzieć się, czym jest pismo asemiczne, trafiam na to, szkoda, że nieczynne // Erik Marinovich, autor Friends of type, o którym niedawno było // Traven T. Croves (stronę) // Aktualizacja: i koniecznie ahistoria.pl, gorąco polecam, via Historia liminoidalna właśnie.

Mało profesjonalne podróbki scen z filmów 3D

19/10/2012

Take a still from a multi-million dollar animated film that required thousands of man-hours to create and replicate it in Maya in 30 minutes.

David Petersen

17/10/2012

David Petersen, rysownik. Między innymi Muppety w świecie baśni. Jest autorem komiksu Mouse Guard. I prowadzi bloga, o tworzeniu komiksów od kuchni.

Jeszcze o debacie Obama-Romney

17/10/2012

Reconstitution 2012 autorstwa takiej spółdzielni artystów. Na ich blogu analiza emocjonalnego przekazu wypowiedzi obu kandydatów.

Pod wiktoriańskim mikroskopem

16/10/2012

Jak gdyby w nawiązaniu do wczorajszej papryczki, wiktoriański mikroskop: o preparatach mikroskopowych sprzed 150 lat. Ciekawa sekcja z odnośnikami do innych stron (przykładowo, mikroskopowe zdjęcia piwa).

Kunstformen der Natur

15/10/2012

Wikipedia: Kunstformen der Natur (German for Art Forms of Nature) is a book of lithographic and autotype prints by German biologist Ernst Haeckel.. Wszystkie rysunki dziergane metodą litografii. Do przejrzenia. Drogą okrężną trafiłem na to, bo poprzez tę oto stronę, naszego rodaka, cudze chwalicie, swego nie znacie. O sztuce algorytmicznej jeszcze kiedyś będzie, to temat rzeka.

Lifeception

13/10/2012

To pierwszy raz, jak wrzucam link do filmu, ale ten jest naprawdę wyjątkowy i w duchu tego, co mnie ostatnio interesuje. Gra w życie Conwaya w grze w życie Conwaya. Via Waxy.

Analiza mowy ciała Obamy i Romneya

11/10/2012

Analiza mowy ciała Obamy i Romneya. Niby nie nasz ogródek, ale forma prezentacji bardzo ciekawa. Via Datavisualization.ch.

Gry komputerowe a sztuka

11/10/2012

Art of the Arcade: a site dedicated to showcasing the lost graphic design and illustration work from the golden era of video gaming. Parszywa nawigacja, ale zawartość wynagradza.

Flyer Goodness

11/10/2012

Flyer Goodness (...) is a flyer design blog dedicated to highlighting disposable art - masterpieces that are thrown in the garbage, rained on, and plastered over in less than a week. Na przykład: Bułgaria z dawnych lat.

Wizualizacja działania algorytmów sortujących

10/10/2012

Proste animacje obrazujące działanie algorytmów sortujących. Pewno znane. Ale jest też to i wpis na blogu autora, potem rozszerzony o sortowanie kolorów. Sam blog autora, Aldo Cortesi'ego, zajmujący (wizualizacja popularności wpisów na reddit'cie czy też wyznaczanie entropii plików binarnych). Że nikomu niepotrzebne? Może i nie, ale pouczające, a człowiek poznaje, czytając takie wpisy, nowe rzeczy.

Imaginery Foundation

09/10/2012

Imagineary foundation. Koszulki, ale z krańców wyobraźni.

O programowaniu

09/10/2012

Trochę różnych: ku pamięci klasyfikacja kompetencji programistów (Unleashed series, 21 days series, 24 hour series, dummies series...), o nauce programowania i w nawiązaniu kolejne kursy nauki programowania, matematyka i programowanie.

Owady ze znalezionych rzeczy

09/10/2012

Owady ze znalezionych rzeczy.

Cyfrowa mapa imperium rzymskiego

08/10/2012

Cyfrowa mapa imperium rzymskiego. Nie wiem, czemu, ale w takich projektach od samego efektu końcowego bardziej interesują mnie kulisy.

Hiperfotografie

08/10/2012

Hiperfotografie: Jean-François Rauzier was immediately captivated by numerical photography when it penetrated the professional market 15 years ago. He has been exploring the multiple opportunities offered by computer’s retouching since then, turning himself into a “virtual” painter. In 2002, he created the “Hyperphoto”, a concept which enables him to deal with the impossible: to combine both infinitely big and infinitely small things in one same image, out of time. Lepsze od Gigapixel project. Oniryczne.

Miss Najpiękniejszego Spojrzenia

06/10/2012

Rzadko - albo: czy kiedykolwiek? - wrzucam linki do stron z jednym li tylko obrazkiem, ale tym razem zrobię wyjątek: zdjęcie z konkursu Miss Najpiękniejszego Spojrzenia. Floryda, lata trzydzieste ubiegłego wieku.

Praca naukowa

06/10/2012

Jak napisać pracę naukową. I po ludzku.

Filmy jako GIFy

05/10/2012

Znane filmy jako animowane GIFy. Urocze. Via Neatorama.

Znane obrazy bez ludzi

04/10/2012

Bence Hajdu (uwaga, Facebook!): obrazy bez ludzi. [He] has re-imagined well-known paintings such as Claude Lorrain's 'Seaport with the embarkation of St. Ursula' by erasing people and characters so that only the artwork's architecture remains. Przypomina mi to trochę to.

Lostalgic

03/10/2012

Lostalgic. Anatomy of a Series – Santiago Ortiz’s Lostalgic: Lostalgic opens to a list-like super-script of every line of dialogue from the six seasons of the Lost. Zobrazowanie dialogów w pewnym znanym serialu. Wszystko autorstwa Santiago Ortiza (na jego stronie inne cuda, na przykład mapa nieba albo diagram Venna dla siedmiu zbiorów czy też życie na torusie, i w ogóle mnóstwo innych ciekawych rzeczy).

Andy Gimore i jego kalejdoskopy

02/10/2012

Andy Gilmore i jego kalejdoskopy. Na przykład: Chemical Affinities.

Friends of Type

02/10/2012

Friends of Type.

Metro inspiruje

01/10/2012

Zapoczątkował wszystko Henry Beck swoją mapą metra: Beck stworzył nową mapę na podstawie wykresu, uwzględniając, zamiast geograficznego położenia stacji, ich wzajemne relacje przestrzenne. Jej podstawą była siatka ośmiokąta, linie przebiegały pod kątem prostym lub 45 stopni. Dzięki temu mapa stała się niezwykle klarowna. Stała się ona standardem w tworzeniu map połączeń komunikacyjnych.. I nie tylko komunikacyjnych: Kraina Czarów jako mapa metra, Just Sam: ludzkie ciało jako mapa metra JPG, system rzeczny jako mapa metra, inne rzeczy jako mapa metra.

Historia popu i muzyki rockowej

30/09/2012

Historia rocka i popu. Przypomina mi trochę to, co robi Ward Shelley. Jego najbardziej znane dzieło to diagram, przedstawiający historię i rozwój science-fiction, ale i inne jego grafiki są godne uwagi. Wracając do mapy historii popu/rocka, to jej autorem jest Reebee Garofalo, znawca muzyki popularnej; na swojej stronie pisze o historii powstania grafiki (trochę na ten temat na stronie samego Tufte'go).

gifctrl

29/09/2012

gifctrl.

Andreas Scheiger

29/09/2012

Andreas Scheiger: [his] primary works celebrate the craft of etching, engraving and letter design with a nod to both science and the graphic design of the Victorian era. Evolution of type: 1, 2, 3, 4 i dużo więcej.

Alan Wolfson

29/09/2012

Alan Wolfson: Alan Wolfson creates handmade miniature sculptures of urban environments. Complete with complex interior views and lighting effects, a major work can take several months to complete. Malutkie miejskie makiety. Przykładowo: Peepworld: Half-eaten pizza and lines of coke laid out add to the

Fotografie szkieletów z LIFE

29/09/2012

LIFE: zdjęcia szkieletów. Sprzed sześćdziesięciu lat.

Koncerty Metalliki

28/09/2012

Koncerty Metalliki. Infografika.

Francuskie i włoskie ryciny

28/09/2012

Internet jest wspaniały, nie jest? Francuskie i włoskie ryciny, XVII wiek i wcześniej.

Rozkład Benforda

27/09/2012

Rozkład Benforda. Matematycznie. Doświadczalnie. Wytłumaczalnie.

Papierowe starocie

26/09/2012

Moja kolejna słabość: Agence Eureka, 50 Watts i z polskiego ogródka Książki z naszej półki.

Walka UE z terrorystami w internecie

26/09/2012

Jak UE zamierza walczyć z terrorystami w internecie. Po angielsku i do tego podlega pod "tl;dr", ale polecam serdecznie na początek dnia. Opijcie się absurdu, życie stanie się łatwiejsze. Jako zachęta, taka oto rekomendacja grupy roboczej w ramach UE: Governments will start drafting legislation that will make offering... a system [to monitor Internet activity] to Internet users obligatory for browser or operating systems...as a condition of selling their products in this country or the European Union. Via Boing Boing.

Mike Lemanski

25/09/2012

Mike Lemanski.

28 wniosków na 28 lat

24/09/2012

28 na 28.

Galaxy writer

24/09/2012

Zgalaktykuj swoje imię. Albo nazwę bloga. A wszystko to z tej strony, zajmującej się klasyfikacją kształtów galaktyk.

Dinotopia

24/09/2012

Dinotopia: Dinotopia is a fictional utopia created by the artist and writer James Gurney. It is the setting for his illustrated book series about an island inhabited by humans and sentient dinosaurs who have formed a complex, interdependent society. Oswojone dinozaury w XIX wieku? I o jej, Dinotopii, powstawaniu. Oraz strona Jamesa Gurneya, człowieka, który za tym wszystkim stoi.

Wizualizacja - jeszcze!

23/09/2012

We Love Datavis: We Love Datavis is an inspirational collection of Charts, Maps, Graphs and Diagrams. Sometimes more eye candy than information visualization, but always awesome. Obrazki. Jak ktoś o wizualizacjach czytać nie chce, a popatrzeć jeno. Via Data Visualization.

Komputer napisany w Wileworld

22/09/2012

Komputer napisany w Wireworld. Wireworld to prosty automat komórkowy. Prosty, a pozwala zbudować cuda. Cała rzecz trochę mi się ze SpaceChem kojarzy.

Aparat opisujący rzeczywistość

21/09/2012

Aparat opisujący rzeczywistość: [t]he Descriptive Camera works a lot like a regular camera—point it at subject and press the shutter button to capture the scene. However, instead of producing an image, this prototype outputs a text description of the scene.

Fluffware

21/09/2012

This is fluffware.

Wizualizacja danych

21/09/2012

Czy to jedynie moja słabość, wizualizacja danych? Prawdziwie geekowa pasja; ale przecież to jest piękne: kolory plakatów filmowych albo 138 Years of Popular Science . I blogi: Data Visualization, information aesthetics (znacie pewno), Data is nature. Albo narzędzia do wizualizacji: D3, Raphael albo choćby i Cubism. Ludzka pomysłowość nie zna granic. Cuda! I jeszcze: Information is beautiful i ich nagrody (!), Visual Journalism oraz, z innej beczki, pokrewne jedynie, Cool infographics.

Mlaśnij i ciągnij

20/09/2012

xkcd: 1110.

0 FPS

20/09/2012

0 FPS: [t]his is a blog about graphics programming, geometry and algorithms – with an eye toward things that are novel, cool and useful. Updates will be done as frequently as ideas occur and time permits..

Graficzna analiza gier paragrafowych

19/09/2012

Gry paragrafowe. Znacie na pewno. Ale to jest niesamowicie piękne: graficzna analiza gier paragrafowych. At its atomic level, a CYOA book is a collection of numbered pages of a few different types. Most pages tell a portion of the story, then finish by telling you to jump to another page. A smaller number of pages tell a conclusion to the story and represent an endpoint with no further jumps. We can subdivide these ‘narrative’ and ‘endings’ groups further based on the number of choices offered or the goodness of the ending. To visualize this, imagine color-coding every page in the book and then laying the pages out next to each other (...). Ale całą stronę polecam gorąco.

Things I did last night

19/09/2012

Krótko i na temat, jak kogoś nie lubicie: Things I did last night.

Znyanizuj stronę

19/09/2012

Znyanizuj stronę. Na przykład Papryczki.

Hobbit, wersja polska

18/09/2012

Klasyka, ja pamiętam to na Amstradzie, u kolegi, którego ojciec uczył nas angielskiego. A teraz polski remake. I making of.

Przygody w MS Paint

18/09/2012

Przygody w MS Paint. Och. To jest dziwne. Nie będę Wam psuł zabawy. Autor strony poleca na początek Problem Sleuth. A najnowsze dzieło to Home stuck.

Papierowe katastrofy

17/09/2012

Papierowe katastrofy. Via Neatorama.

Naucz się kodować

17/09/2012

Naucz się kodować.

studygroup.com

17/09/2012

studygroup.com: Study Group Comic Books, publishers of fine mini-comics and periodicals, welcomes you to our online outpost..

Złe okładki książek dla dzieci

16/09/2012

Złe okładki książek dla dzieci. Via Kottke.

William Gibson w trzech odsłonach

16/09/2012

Wired: William Gibson w trzech odsłonach - raz, dwa, trzy.

Piękno anamorfozy

15/09/2012

Sztuka anamorficzna. Brzmi poważnie, ale na pewno wiecie, o co chodzi, bo już to wcześniej widzieliście. I po matematycznemu.

Interesujące rzeczy

10/04/2009

Interesujące rzeczy. Boskie. Przykładowo: jak zniszczyć Ziemię. The Earth is built to last. It is a 4,550,000,000-year-old, 5,973,600,000,000,000,000,000-tonne ball of iron. It has taken more devastating asteroid hits in its lifetime than you've had hot dinners, and lo, it still orbits merrily. So my first piece of advice to you, dear would-be Earth-destroyer, is: do NOT think this will be easy..

Nowości wydawnicze

01/04/2009

Kwietniowe nowości wydawnicze.

Zabójca Monopoly

30/03/2009

Gracie w planszówki? Ja gram. O tym, czym są współczesne planszówki piszą na Wired. Via Games Fanatic.

Bombay.TV

17/03/2009

Bombay.TV. Zrób swoją produkcję z Bollywood.

Puzdro

17/03/2009

puzdro.pl - magazyn o zabarwieniu nadrealnym.

Bazaarium

12/03/2009

Bazaarium. Sklep wiktoriański. Straszaki. Wycinanki, które w pełnej okazałości można podziwiać w oddzielnej galerii.

Kamuflażem po oczach

12/03/2009

Kamuflażem po oczach.

Sławek

12/03/2009

Jestem fotoreporterem, który zbyt dużo czasu stracił na byciu urzędnikiem. Najlepsze zdjęcia na świecie.

snaps.pl

06/03/2009

snaps.pl. Street Photography - to fotografia niereżyserowana, przedstawiająca bardziej sytuacje lub sceny niż konkretne obiekty czy ludzi. Intensywnie operująca skojarzeniem, zestawieniem, kontrastem i anegdotą, często eksponująca znaczenie momentu. Swoją nazwę zawdzięcza początkom, które miała na miejskiej ulicy, dziś bardziej odnosi się do stylu a nie do miejsca wykonania.. Moje ulubione.

Ciemnie

04/03/2009

Ciemnie. Via Korex.

Nie będzie Rolleifleksów

04/03/2009

The Online Photographer: Franke i Heidecke GmbH ogłaszają upadłość.

Nie do zrealizowania Projekt

18/01/2009

Nie do zrealizowania projekt. Polaroid wraca. Są zapaleńcy na tym świecie.

Wielkie zdjęcie

18/12/2008

The Big Picture. Najlepsze zdjęcia reporterskie. Via Zawsze Kwadrat.

Zdjęcia z LIFE w Google

19/11/2008

Google jest wszędzie. Ale Google robi czasem dobre rzeczy. O, na przykład, publikuje galerię zdjęć z LIFE. Są tacy, którzy nie wiedzą, czym LIFE było? Via Forum OlympusClub.

Obrazki z mikroskopu

19/11/2008

Obrazki z mikroskopu w galerii Olympus BioScapes. Ładne i kolorowe, będą się podobać :-)

Marcin Górski

15/09/2008

Marcin Górski. Dla jego zdjęć włączam flesza.

Maciej Radtke

07/08/2008

Maciej Radtke, fotograf. Prosto i bezpretensjonalnie.

Uwielbiam literki

22/07/2008

I love typography.

Alkos

01/07/2008

Alkos. Fotoblog. Polski. Niedługo stuknie mu tysięczna fota. Idę się zachwycać dalej.

Opakowanie vs. rzeczywistość

05/06/2008

Zawsze chciałem zrobić takie porównanie, jesli chodzi o pizzunie i garmburgiery. Ktoś mnie uprzedził. I dobrze. Jedzenie z opakowania vs. rzeczywistość. Via Brief. Apdejt: a oni wzięli to z Pundo3000.

Jestem przeciętnym Polakiem

10/05/2008

Zorka Project zrobił zdjęcia przeciętnym Polakom. Gazeta Wyborcza to opisała.

PhotoshopDisasters

17/04/2008

PhotoshopDisasters. A takie tam, niewprawne fotoszopowanie. Via Ćwiczenia z patrzenia.

Radkowiecki

14/02/2008

Dobra, nie znałem tego wcześniej, pewno suchar dla większości zacnych Czytelników. Ale w imię uznania dla autora, zdecydowane i wyraźne, dwa linki.

Miłość w czasach grafomanii

14/02/2008

Rzeczpospolita: Miłość w czasach grafomanii. Gramy przed sobą ludzi, co dojdą dalej, niż gdzie są. I którym nie schodzi z ust cały czas: na na na na na.

Lung Liu

21/01/2008

Lung Liu. Oraz galeria na Flickr. Nie-sa-mo-wi-te zdjęcia.

Zdjęcia z Biblioteki Kongresu

18/01/2008

Na Flickrze: Zdjęcia z Biblioteki Kongresu. Pierwsza połowa zeszłego wieku na zdjęciach.

Wstrętne robaki

09/01/2008

Konkurs na najbardziej wstrętnego robaka. No, nie powiecie, że są ładne, przecież.

StupidFilter

09/01/2008

StupidFilter. Losowo wybrany głupi komentarz z miliardów głupich komentarzy zalewających serwisy społecznościowo-łebdwazerowe. I nie, to nie jest żart. Via Waxy.

Mike Peters

05/01/2008

Mike Peters: As an observer of the scene, I can only photograph what I see and respond to on an emotional level. In the moment, I don't havetime to judge or think, only to react to the geometry of the frame and the feelings that compel me to make the exposure..

Loga kapeli rockowych

25/12/2007

Loga kapeli rockowych.

Cereal Killers

25/12/2007

Cereal Killers. No, jakby to przetłumaczyć... Przerażające istotki z opakowań płatków kukurydzianych? Niech będzie.

Komisarz znika

25/12/2007

Komisarz znika. Troszeczkę o fotografii za życia Stalina.

Stan rozkładu

24/12/2007

Przedświątecznego coś chciałem opublikować - Rosamon Purcell, Stan rozkładu.

Shorpy

23/12/2007

Shorpy - stare zdjęcia. Via pl.rec.foto.

Blog F

11/12/2007

Blog F.

Jonathan Taylor

10/12/2007

Jonathan Taylor, fotoreportaże z Azji. Poruszające.

Współczesne kobiety a lata 40-te

08/12/2007

Współczesne kobiety, stylizacja na lata 40-te. Zdjęcia. Doskonałe zdjęcia.

Broadview Graphics

08/12/2007

Broadview Graphics. Robią takie rysuneczki i fajne koszulki. No i jeszcze mają bloga.

Sztuka z kodów kreskowych

08/12/2007

Sztuka z kodów kreskowych. I used the barcodes from ten Bruce Lee movies to create this 8 foot portrait of the Chinese martial artist. The mosaic tiles are arranged in a zig-zag pattern to break focus like a shockwave from a punch.

1% informacji

28/11/2007

Rzeczpospolita: Warto jednak pamiętać, że w Internecie dostępny jest zaledwie niecały procent gromadzonych każdego roku przez ludzkość informacji. I tym, proszę państwa, można by zamknąć Papryczki. Ale tego nie zrobię, o nie :-) Zamiast tego zachęcam do: przeczytania dobrej książki, obejrzenia dobrego filmu, kupienia sobie porannej gazety i takich tam.

Golizna na płytach

27/11/2007

Rozebrane okładki płyt. Tysiąca pięciuset płyt, dodam. NSFW, oczywiście. I nie dla dzieci, i tak dalej.

Dziwne mapy

27/11/2007

Strange maps. Blog o mapach.

Taco jako sztuka

24/11/2007

Taco jako sztuka: Many will believe this is a joke; that I'm making the point that anything, when photographed in black and white, looks artistic and interesting. Please view the photographs and make up your own mind. I believe they speak for themselves.

Wielki pociąg humoru

13/11/2007

Big Train. Z youtube polecam to, i można sobie poszukać.

Edward Olive

13/11/2007

Edward Olive. Fotograf oraz aktor. I na Flickr.

Allegromat

09/11/2007

Allegromat. Włodarczyk, Włodarczyk. Niemal kojarzę to nazwisko.

Brickfilms

16/10/2007

Filmy z LEGO.

Okładki płyt z muzyką pop

16/10/2007

Okładki płyt z muzyką pop. Azja, lata 60-te i 70-te.

Joey Lawrence

16/10/2007

Joey Lawrance. Siedemnastoletni fotograf.

Bardzo drogi aparat

05/10/2007

Więc wydaje się wam, że ten aparat jest drogi? A co powiecie o tym?

Tajne centrum Janki

05/10/2007

Gazeta Stołeczna: Tajne centrum Janki. Nie dajmy się zastraszyć, to dobra akcja jest.

Takie zegarki

27/09/2007

Takie tam zegarki. Moja chcieć.

Zepsuj komuś finałową scenę filmu

27/09/2007

Zepsuj komuś finałową scenę filmu. Komuś, albo sobie.

Francuskie wizje roku 2000

12/09/2007

Francuskie wizje roku 2000. Plakaty z 1910 roku.

Owady origami

10/09/2007

Robaki-origami. Ładuje się, jak krew z nosa, ale warto.

Życiowe zagadki

07/09/2007

Związane z życiem małe sekrety i zagadki.

Jaki to kolor?

06/09/2007

Jaki to kolor. Ale i tak - śliwka to owoc.

Gejowskie horrory

05/09/2007

Dowód \217 na to, że w internecie jest wszystko: strona poświęcona gejowskim horrorom (Unspeakable Horror! Queer Horror - Gay-Themed Gothic Literature - Horror Films).

San Jose wczoraj i dziś

05/09/2007

San Jose wczoraj i dziś. Albo bardziej wczoraj i dziś.

Wewnątrz Google

03/09/2007

The Economist: wewnątrz Google.

The Boat Lullabies

03/09/2007

The Boat Lullabies - znalezione zdjęcia. Trochę makabrycznie przerażające. Mnie przynajmniej.

Wikirage

03/09/2007

Wikirage: lista artykułów Wikipedii, które w ostatnim czasie była najczęściej edytowane.

Brytyjskie małe sklepy

02/09/2007

Brytyjskie małe sklepy. Znikają. Lubicie takie sklepy? Ja lubię.

Robert Clark

01/09/2007

Robert Clark (flash): jego Image America udowodnia, że posiadany sprzęt nie rzutuje na to, jakie zdjęcia się robi (special projectsimage america).

Papierowe zabawki

09/08/2007

Papierowe zabawki, które możesz zrobić sam.

Złoczyńcy

09/08/2007

Popcorner dzisiaj o 10 najgorszych złoczyńcach, a ja uzupełniam ich dziesięcioma najlepszymi kostiumami.

Siedem cudów świata totalitarnego

09/08/2007

Siedem cudów świata totalitarnego.

Bardzo krótka lista

09/08/2007

Bardzo krótka lista - Twój codzienny imejl ze świeżym linkiem po

50 reklam z lokalnych stacji TV

08/08/2007

50 reklam z lokalnych stacji telewizyjnych. Eagle Auto Insurance mnie rozwaliło (numer siedem, strona druga od końca).

Jak wieść dobre życie?

08/08/2007

Jak wieść dobre życie? W jaki sposób słuchać, gdy inni mówią o swoich problemach.

Cyfrowe skryptorium

08/08/2007

Cyfrowe skryptorium: The Digital Scriptorium is an image database of medieval and renaissance manuscripts that unites scattered resources from many institutions into an international tool for teaching and scholarly research. O rane! Via BibliOdyssey.

Graffiti

08/08/2007

Graffiti. Z Europy. Pociągowe. Sporo tego.

Muzeum Wystaw Światowych Expo

08/08/2007

ExpoMuseum - Muzeum Wystaw Światowych.

Plakaty z wojny secesyjnej

07/08/2007

Plakaty z wojny secesyjnej.

Maciej Dakowicz

06/08/2007

Maciej Dakowicz. Fotograf.

Wieża w Pizie * 6400

06/08/2007

Wieża w Pizie. Sfotografowana sześć tysięcy czterysta razy.

Zapiski japońskiego żołnierza

05/08/2007

By the end of World War II about 600 thousand Japanese soldiers and officers have been held captive in thousands of prison camps on a territory, stretched from Kamchatka in the East, across Urals to European part of USSR in the West and Yenisei Basin in the North. Zapiski (i rysunki) japońskiego żołnierza.

Blog o generatorach

02/08/2007

Blog o generatorach.

Stare zdjęcia parków narodowych USA

02/08/2007

Stare zdjęcia z parków narodowych w USA. Oczywiście, w naszym kraju takich stron nie ma...

Chłamstwo internetu

02/08/2007

Od chłamu. Dzisiaj o tym gazeta.pl: Dlaczego Internet nie wyrównuje szans społecznych?, Fale nienawiści, Kłamstwa internetu. Keen: Opinie stają się ważniejsze od faktów. Amatorzy wypieraja ekspertów, anonimowość ma większą wartość od odpowiedzialności. Panuje mentalność oparta na zasadzie: najpierw strzelaj, potem zadawaj pytania.

To nie jest blog

01/08/2007

To nie jest blog. Marcin, oczywiście, nie ma racji. Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa. Pisałem bloga, sypię popiół na głowę.

Philip Dorrell

31/07/2007

Strona domowa Philipa Dorrella. Jedno z ciekawszych miejsc, na jakie się ostatnio natknąłem. Z interesującym blogiem. Rodzynek w dobie internetu łeb dwa kropka zero.

Eugene Atget - dawniej i dzisiaj

30/07/2007

Eugene Atget to płodny fotograf, robiący zdjęcia Paryża na początku zeszłego wieku. Christopher Rauschenberg robi zdjęcia tych samych miejsc, co Atget, ale sto lat później. Tutaj coś podobnego, ale oprawa gorsza.

Marc Dennis

30/07/2007

Marc Dennis. To są obrazy?!

Fistaszki. Autor: Charles Bukowski.

30/07/2007

Fistaszki. Autor: Charles Bukowski. Z pozdrowieniami dla Jaha.

Rzuć palenie

30/07/2007

Rzuć palenie: Today January 28, 2007, I, René decided to quit smoking. To commit myself and to inspire other smokers to quit, I started this website. Sporo tego.

Polskie plakaty filmowe

29/07/2007

Polskie plakaty filmowe. Kiedyś, to były plakaty... Bo, teraz, sami rozumiecie, plakat nie żyje.

Su Blackwell

29/07/2007

Su Blackwell wycina rzeczy z książek.

120 kalorii

29/07/2007

Dzisiaj coś dla pań: 120 kalorii. (czy jestem seksistą? ;-)

Tuomas Korpi

26/07/2007

Tuomas Korpi, rysownik. Via Drawn!.

Warzywno-owocowe pocztówki

25/07/2007

Warzywno-owocowe pocztówki. Stare pocztówki.

Beczki i skrzynie

25/07/2007

Motyw beczki i skrzyni w grach komputerowych. Via Anil Dash.

Jak działa C

24/07/2007

Jak działa C. Zawsze chciałem się nauczyć pisać w C, teraz już pewno się nie nauczę, ale poczytać warto. I w ogóle można poczytać jak działają różne "komputerowe" rzeczy.

Universcale

24/07/2007

Universcale. Flash autorstwa panów i pań z Nikona. O jednostkach mierzących rozmiary i odległości.

Złe komiksy

23/07/2007

Złe komiksy. Dzisiaj wszystko jest złe.

Złe bogi

23/07/2007

Złe bogi. świadomie

Instrukcje do starych samochodów

20/07/2007

Instrukcje do starych samochodów. Mlask, mlask (spora strona).

Paul Driben

20/07/2007

Pinupy Petera Dribena. NSFW, choć nie jest pewien do końca.

Per Lothe

19/07/2007

Per Lothe, zdjęcia z Norwegii.

Szachy w kolejce

19/07/2007

Inspiracja internetem: szachy w kolejce. Ludzie są dziwni. Internet jest dziwny. Świat jest dziwny.

Kolory na plakatach filmowych

19/07/2007

Użycie kolorów na plakatach filmowych. Były flagi, teraz plakaty.

Alfred Stieglitz

19/07/2007

Alfred Stieglitz.

Wiewiórki aresztowane przez irańską policję

18/07/2007

Irańska policja aresztuje czternaście wiewiórek. nie

Powierzchnie (matematyczne)

18/07/2007

Dziwne powierzchnie. Matematyczne. A raczej - ich modele z papieru i nitek. I szkła. Na przykład: butelka Kleina. Więcej na Data is Nature. Co ciekawe, jak to często bywa w przypadku publikowanych przeze mnie linków, cudze chwalicie, swego nie znacie.

Komiks o Metafilter

17/07/2007

Komiks o Metafilter. Z przymrużeniem oka, dla koneserów. Ja jestem koneserem.

Rewolucja kulturalna w Chinach

17/07/2007

Rewolucja kulturalna w Chinach na skanach. Nie, wtedy nie było ładnie i kolorowo.

Flogi

13/07/2007

Flogi, czyli blogi, których autor podaje się za kogoś innego, najczęściej znanego, parodiujące, śmieszne, śmieszno-straszne. Mają swoje nagrody. U nas - mam nadzieję, że podany przeze mnie link podpada pod tę kategorię - mamy, na przykład coś takiego.

Alternative Reel

12/07/2007

Alternative Reel. Podoba mi się ta strona.

Miejsce na religię

12/07/2007

Zawsze jest miejsce na religię.

Krótka historia znaków interpunkcyjnych

11/07/2007

Neatorama: krótka historia znaków interpunkcyjnych. Ale sporo jest też w Wikipedii: &, ?, ,...

Układ okresowy internetu

11/07/2007

Układ okresowy internetu.

Sto widoków Edo

09/07/2007

Sto widoków Edo autorstwa Andou Hiroshige.

Loga organizacji terrorystycznych

09/07/2007

Tak, organizacje terrorystyczne też mają loga. Via Waxy.

Deklaracja Niepodległości po amerykańsku

08/07/2007

Deklaracja Niepodległości po amerykańsku: first, me and you is as good as anybody else, and maybe a damn sight better; second, nobody ain't got no right to take away none of our rights; third, every man has got a right to live, to come and go as he pleases, and to have a good time whichever way he likes, so long as he don't interfere with nobody else. Oryginał.

Staram się

06/07/2007

Staram się. Via Wykop.

Rosja!

06/07/2007

Rosja!. Best phrases to survive, mwahahaha.

Dziki zachód na zdjęciach

05/07/2007

Dziki Zachód na zdjęciach.

Taksonomia deserów

05/07/2007

Taksonomia deserów (cały diagram). Ludzi kręcą różne rzeczy. Via Waxy.

Przenicowane misie

05/07/2007

Przenicowane misie, autorstwa Kenta Rogowski, jakkolwiek makabrycznie to brzmi. Cóż, tak naprawdę, i brzmi, i wygląda makabrycznie. Aaaa! Via Boing Boing.

Sokół maltański

04/07/2007

Nie, nie to. Jacht, największy na świecie. I Wikipedia: S/Y "Maltese Falcon" will be available for select yacht charters beginning in the summer of 2006, and charters out for between EUR€ 325,000 to 335,000 per week[...] plus expenses. Oraz artykuł z Wired.

Digital Web Magazine o Textpattern

04/07/2007

Na stronach Digital Web Magazine opublikowano ostanio Why Textpattern? An Interview with the Authors of Textpattern Solutions. Textpattern to ceemes, Textpattern Solutions to książka o tym narzędziu. Dostałem ostatnio pytanie o system, na którym działa mój linkblog. To Textpattern właśnie. Świat, na szczęście, nie kończy się na Wordpressie.

Agencja Eureka

04/07/2007

Agencja Eureka. Dla mnie - kolejna kopalnia. O, na przykład, daje link do czegoś takiego.

Drewno, które się kręci

02/07/2007

Drewno, które się kręci.

3D Tomb II

02/07/2007

3d Tomb II. 3D TOMB II is a First Person Shooter in a fully textured environment done in less than 4k of JavaScript by Mathieu 'P01' Henri.

Paleo-Future

02/07/2007

Paleo-Future. Niesamowity blog: A look into the future that never was. Futuristic Air Travel o Harry Grant Darcie, autorze takich ilustracji. Albo w drodze do opery. Chyba sobie znowu przeczytam jakąś książkę starego Juliusza V.

Wiek ignorancji

01/07/2007

The Guardian: wiek ignorancji. Długie, ale warto. I zapis dyskusji.

Żyć w trzech wiekach

01/07/2007

Żyć w trzech wiekach, fotografie.

Amerykańska bibuła

01/07/2007

Amerykańska bibuła. Via Boing Boing.

Nedroid

01/07/2007

Nedroid. Blog autora.

Physica Curiosa

29/06/2007

Physica Curiosa autorstwa Gaspara Schotta.

Art's not dead

29/06/2007

Art's not dead has the largest selection on the net of vintage pinup and pulp posters.

Pan Steampunk

29/06/2007

Pan Steampunk: jego prace, jego projekt. Wiktoriańska klawiatura.

Blog o niepotrzebnych cudzysłowach

29/06/2007

Blog o niepotrzebnych cudzysłowach.

10 niepotrzebnych umiejętności związanych z informatyką

29/06/2007

Computerworld: Dziesięć niepotrzebnych już umiejętności związanych z informatyką.

Nie mylić Mroczków z aktorami

28/06/2007

Dziennik: Nie mylić Mroczków z aktorami. Lubię Nowickiego, ja naprawdę lubię tego gościa.

ImageTexT

27/06/2007

ImageTexT, a peer-reviewed, open access journal dedicated to the interdisciplinary study of comics and related media. Kopalnia. Na przykład Four Conceptions of the Page.

Sztuczne ramię

27/06/2007

Sztuczne ramię. Wygląda niesamowicie. Via Neatorama.

(Nie)?telefony

27/06/2007

(Nie)?telefony. Rura?

Superjachty

27/06/2007

Superjachty.

Rysowanie drzewami

27/06/2007

Rysowanie drzewami. Albo balonami. Generalnie, rysowanie czymkolwiek.

Emil Schildt

26/06/2007

Emil Schildt.

Blade Runner ma ćwierć wieku

26/06/2007

Ćwierćwiecze Blade Runnera.

Złe kostiumy superherosów

26/06/2007

Złe kostiumy superherosów. Jest zabawnie.

Prace budowlane 300 metrów nad ziemią

25/06/2007

Coś w tym duchu: prace budowlane 300 metrów nad ziemią. Brrr...

Political Calculations

23/06/2007

Political Calculations: Welcome to the blogosphere's toolchest! Here, easy-to-use, simple calculators are created and presented to do math related to current events, in addition to more traditional analysis.. Ostatni wpis: ile piw możesz wypić na imprezie służbowej. Z Lechem w tle.

Książki o biologii

23/06/2007

Książki o biologii, stare i nowe. Via The Cartoonist.

Diesel ma nową kampanię reklamową

23/06/2007

Diesel (ten od ciuchów) ma nową kampanię reklamową (Flash).

Mechanizmy kulkowe

22/06/2007

Matthias Wandel i jego mechanizmy kulkowe. Na przykład, kalkulator binarny. Aha, ten gość robi też różne rzeczy z drewna.

NWYH Stock Images

21/06/2007

NWYH Stock Images. Christmas Party powala.

Cienie śmieci

21/06/2007

Cienie śmieci.

Atomy

21/06/2007

Atomy. Niby już po maturze, więc jako ściąga na nic, ale ładne jest.

60 lat agencji Magnum - najlepsze zdjęcia

21/06/2007

Tak, Ish miał rację, tamte zdjęcia były słabe. Więc popatrzcie teraz na naprawdę dobre zdjęcia z agencji Magnum.

Chiński zbieracz monet

20/06/2007

Chiński zbieracz monet. Nie w tym świecie. W tym innym. Hm, intrygująca praca.

Zapomniane reklamy

20/06/2007

Amerykańskie zapomniane reklamy.

Komiksy antykoncepcyjne

19/06/2007

Boing Boing: komiksy antykoncepcyjnez lat 50-60-tych. Kiedyś (bardzo dawno) do tej strony linkowałem. Błędem było, że nie przyjrzałem się jej (stronie) wtedy dokładnie. Bo jest świetna.

Okładki komiksów

19/06/2007

Okładki komiksów; przeogromna kolekcja. Via Boing Boing.

Internet jest głupi

18/06/2007

Przykład \659 na głupotę internetu: beznadziejny artykuł ma ~1000 diggów. Serwisy społecznościowe, blech.

Gracze i ich avatary

18/06/2007

Gracze i ich avatary. Via Wykop.

Zbroje dla myszy i kotów

18/06/2007

Zbroje dla myszy i kotów. Takie rzeźby.

Najdroższe miasta świata

18/06/2007

Mercer: raport o najdroższych miastach świata. Via Boing Boing.

Mapy Johna Speeda

18/06/2007

Mapy Johna Speeda. Via Neatorama.

Najgorsze fuchy dla naukowców, 2007

16/06/2007

Najgorsze fuchy dla naukowców, najświeższa dostawa z 2007. Wcześniej: 2005. Orangutan-Pee Collector? Uch.

Oddee

15/06/2007

Oddee. Znowu zdziwienie, że nie było tego wcześniej. A teraz huzia na wykop ;-)

Najlepsze eksperymenty myślowe

15/06/2007

Wired: Najlepsze eksperymenty myślowe. O małpach Borela Pan Kapitan powiedział kiedyś, że to nieprawda jest (vide Usenet).

Paula Nadelstern

15/06/2007

Paula Nadelstern, narzuty, jakkolwiek śmiesznie to brzmi, a na pewno jest piękne.

Maggie Taylor

15/06/2007

Maggie Taylor.

Surrealizm

14/06/2007

BeinArt International Surreal Art Collective - sztuka surrealistyczna. Och, rewelacja. Via The Cartoonist.

Plotki

14/06/2007

Gazeta ma Plotka, jest też nieśmiertelny Pudelek, jest coś jeszcze, co mi wyleciało z głowy, a teraz i Yahoo ma swój serwis plotkarski. Bue ;-)

Rosyjski ninja napadał na włoskich rolników

13/06/2007

gazeta.pl: Włochy: rosyjski ninja napadał z łukiem na rolników. Monty Python, normalnie.

60 lat agencji Magnum

13/06/2007

60 lat agencji Magnum Możecie też przejrzeć ich najbardziej znane zdjęcia.

The Feast

12/06/2007

The Feast. Jej, dlaczego ja tego wcześniej nie znałem? 10 Subtle Movie Cliches! 25 Valentines Suicide Suggestions for Singles! Perełki.

Mnogość grafik i rysunków

12/06/2007

Mnogość grafik i rysunków, naprawdę przednie. Todd Kale, Echo Chernik...

Wikigroaning

11/06/2007

The Art of Wikigroaning: The premise is quite simple. First, find a useful Wikipedia article that normal people might read. For example, the article called "Knight." Then, find a somehow similar article that is longer, but at the same time, useless to a very large fraction of the population. In this case, we'll go with "Jedi Knight." Open both of the links and compare the lengths of the two articles. Compare not only that, but how well concepts are explored, and the greater professionalism with which the longer article was likely created. Are you looking yet? Get a good, long look. Yeah. Yeeaaah, we know, but that is just the tip of the iceberg.

Catfishing

06/06/2007

Taka gra, w której trzeba - znając kategorie, do której jest przypisany tekst - odgadnąć, o jaki artykuł Wikipedii chodzi. Zajmujące.

Współczesne japońskie grafiki

06/06/2007

Współczesne japońskie grafiki.

Jesteś dupkiem?

06/06/2007

Jesteś dupkiem?

Ułożona kostka Rubika w 26 krokach

06/06/2007

Kostka Rubika w 26 ruchach. I to nie jakoś specjalnie pomieszana, ale każdą kostkę, niezależnie od tego, jak bardzo kombinacja kolorów jest zakręcona, da się ułożyć w 26 ruchach.

Kevin Kelm

04/06/2007

Strona domowa Kevina Kelma: jak bardzo internet jest gejem, generator imion papieży, jak wielkim jesteś dupkiem i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

E-kartki

03/06/2007

Takie ekartki. Myślę o tobie. Ciąglę myślę o Tobie. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. O, cyniczny świecie ;-)

Google jest bogiem

03/06/2007

Dziewięć dowodów na to, że Google jest bogiem. I ma swój kościół. Via Link Bunnies.

Samobójczy skok z wysokości metra - udaremniony!

01/06/2007

Samobójczy skok z wysokości jednego metra - udaremniony!

Mental Floss

01/06/2007

Mental Floss. Kolejna strona do śledzenia, bo mnóstwo tam interesujących rzeczy. Na przykład: jaka to postać z kreskówki, część pierwsza, część druga.

Galeria z komiksami

01/06/2007

W Galerie Laqua sprzedają komiksy. Na przykład okładki komiksów SF. Albo kryminałów. A tu całość. Via The Cartoonist.

Google Maps szpieguje mojego kota

30/05/2007

Boing Boing: Google Maps is spying on my cat, says freaked out BB reader. Czyli, generalnie, ta wizja nie odbiega za wiele od tego, co może nas naprawdę czekać, tak?

Co to jest?

30/05/2007

Co to jest? I've been collecting unusual objects for quite a few years and have just recently started posting them on this site as puzzles for visitors to figure out what they are.

Koty. Koty są miłe.

30/05/2007

Koty. Koty są miłe.

Wiki o językach ezoterycznych

29/05/2007

Wiki o językach ezoterycznych.

Które logo jaki font

29/05/2007

Które logo, jaki font. Via Metafilter.

Flagi jako diagramy

28/05/2007

Flagi jako diagramy. po Via Information Aesthetics.

O agresji i polityce

28/05/2007

Rzeczpospolita, Ireneusz Krzemiński: Panie, gdybym miał pistolet - czyli o agresji i polityce.

Robert &\38; Shana ParkeHarrison

27/05/2007

Robert i Shana ParkeHarrisonowie. Poetyckie fotografie.

Najlepsze złudzenia optyczne roku 2007

27/05/2007

Najlepsze złudzenia optyczne 2007. Faktycznie, pierwsze miejsce, moim zdaniem zasłużone: proste, a daje po oczach.

Radziecka książka kucharska z 1952

27/05/2007

Ilustracje z radzieckiej książki kucharskiej, rocznik '52 zeszłego wieku.

Chore okładki książeczek dla dzieci

25/05/2007

Chore okładki książeczek dla dzieci. Szopowane. I zjadliwie śmieszne. Via Boing Boing.

Manipulacja w fotografii

25/05/2007

Magazyn Foto o manipulacji w fotografii.

Pickupedia

24/05/2007

Pickupedia, zbiór tesktów na podryw. No, coś w tym stylu.

Występy magików - plakaty z początku XX wieku

24/05/2007

Magicy na plakatach z początku XX wieku. Bibloteka Kongresu - tam jest wszystko.

Najtrudniejsza zagadka logiczna świata

23/05/2007

Najtrudniejsza zagadka logiczna świata. Podobnież.

Pop-upy w książkach

23/05/2007

Pop-upy w książkach? No, jakże to przetłumaczyć. Będąc pacholęciem miałem takie książeczki, w których część umieszczonej na kartach ilustracji "uwypuklała" się po otwarciu książki. Rozumiecie, o co chodzi? Ciężej wytłumaczyć, łatwiej zobaczyć. Albo zrobić. Niektórzy zaś zamienili ten pomysł w swego rodzaju sztukę. Zainspirowane wpisem na Drawn.

Liściki do współpracowników

23/05/2007

Liściki do współpracowników. Via Waxy.

Desktop Tower Defence

22/05/2007

Desktop Tower Defence. O rane, ale wciąga. A tu mały spoiler, jakby komuś niemiła była zabawa ;-)

Chaoscope

22/05/2007

Chaoscope. Via Ned Batchelder.

Wartość g...

22/05/2007

Wartość g....

Ken Brown

21/05/2007

Ken Brown robi takie zdjęcia przy wykorzystaniu tego. Robi też zdjęcia innym samochodom, o takie. Można też sobie obejrzeć film o tym, jak to się robi. Więcej o tej technice na Strobist (tutaj o tym, o co w ogóle chodzi). Zajmujące. Oraz o tym jak. To w sumie najciekawsze.

Papierowe stateczki kosmiczne

21/05/2007

Pojazdy kosmiczne z Gwiezdnych Wojen wykonane z papieru.

Londyńskie katakubmy

21/05/2007

Londyńskie katakumby.

Mathpages

20/05/2007

Mathpages.com. Podobne do math-atlas.org, ale chyba większe i jakoś przystępniej pokazane.

Kubeczki i koszulki z wizerunkami słynnych matematyków

20/05/2007

Kubeczki, koszulki i inne różności z wizerunkami słynnych matematyków. Fajne.

Skargi ateistów

19/05/2007

Skargi ateistów.

Photokina 1956

19/05/2007

Photokina 1956.

Jak oblałem test Turinga

18/05/2007

Jak oblałem test Turinga: jeesus, you're worse than eliza. Dla gików.

Aparat Daguerre'a

18/05/2007

Dageurre, jeden z pionierów fotografii. I jego aparat, na sprzedaż, gdyby ktoś miał winszowanie... jego

Plakaty z lat 20-tych i 30-tych

18/05/2007

Który to już raz? Nie wiem, ale takie plakaty ciągle mnie fascynują.

Prawie że nagie zwierzaki

18/05/2007

Prawie że nagie zwierzaki.

Katalog stron bezużytecznych

17/05/2007

Katalog stron bezużytecznych. Via Wykop. O, to jest fajne.

Lista niecodziennych śmierci

17/05/2007

Lista niecodziennych śmierci. Pewien francuski prezydent miał całkiem przyjemną śmierć... (perełki Wikipedii)

Rozmowa dwóch botów

17/05/2007

Rozmowa dwóch chat-botów. Biedne boty... ;-)

Animacje o Ziemi

17/05/2007

Animowane infografiki o Ziemi.

Dziwna nauka

17/05/2007

Ig Noble (oczywiście również niezastąpiona Wikipedia). Zainspirowane wielce interesującą prezentacją magazynu Wired o wdzięcznym tytule Strange Science.

Plakaty z wojny domowej w Hiszpanii

16/05/2007

Plakaty z wojny domowej w Hiszpanii. Gdybyście nie wiedzieli w czym rzecz...

Muzeum starych aparatów

15/05/2007

Muzeum starych aparatów. Ewentualnie, z podziałem na lata. Oraz ogólnie o tym jak aparat jest zbudowany. Via Coudal Partners.

Wellington Grey

15/05/2007

Wellington Grey. Dziwne miejsce. Lubię dziwne miejsca. Częściowo via Neatorama.

Origami

15/05/2007

Origami. I w tym klimacie: rzeźby z papierubyło było!.

Nasz konsumpcyjny świat

14/05/2007

Nasz konsumpcyjny świat. Via Boing Boing.

Amazon kupił DPReview

14/05/2007

Amazon kupił DPReview. To nie był najbardziej obiektywny serwis na świecie i podejrzewam, że teraz może być jedynie gorzej.

Ameryka, lata 40-te

14/05/2007

Ameryka, lata 40-te na 25 zdjęciach. Skojarzyło mi się z tym zdjęciem Dorothy Lange. dobre Erm, proszę nie regulować odbiorników...

Jak przejść z fotografii cyfrowej na analogową?

09/05/2007

Zawsze Kwadrat: Jak przejść z fotografii cyfrowej na analogową. Posłuchajcie tego, co gra w Waszej duszy. Posłuchajcie, czy nie brzmi tam nastrojowo nuta głębokiej tęsknoty za fotografią analogową. Za robieniem zdjęć bez komputerów, zaawansowanej elektroniki i procesów, nad którymi już dawno straciliście kontrolę. Tak, dokładnie tak.

Pamiętnik w obrazkach

07/03/2007

Czy ja kiedyś czegoś podobnego... Państwo przypomną, dobrze? Ale póki co: nowy dzień, nowy obrazek. Ale jaki!

Nuri Bilge

05/03/2007

Nuri Bilge: Turkey Cinemascope.

Osiem pytań

01/03/2007

Zawsze Kwadrat: 8 pytań. Postanowiłem zadać znanym i szanowanym przeze mnie fotografom osiem pytań, a wyniki takiego wywiadu przedstawić w skompilowanej formie.

Salad Fingers

19/01/2007

Załóż słuchawki na uszy, zgaś światło w pokoju i włącz Salad Fingers.

Fociarz

10/01/2007

Fociarz, zdjęcia Warszawy.

Mark Tucker

06/01/2007

Mark Tucker. Fotograf.

Audio Voodoo

14/12/2006

Audio voodoo.

Light Harmony

28/11/2006

Light Harmony - pejzaże. Ja lubię pejzaże.

Wygrzeb

28/11/2006

Wygrzeb. Chyba nie dla miłośników Wykopu ;-)

rysunki.bardzofajny.net

27/11/2006

rysunki.bardzofajny.net.

Eolo Perfido

24/11/2006

Eolo Perfido, fotografik-portrecista.

Locolot

20/11/2006

Locolot. Z zapierającą dech w piersiach galerią.

Filmowo

20/11/2006

Jak by to nazwać... Movie design patterns, tak chyba najlepiej :-) Oraz: popularne cytaty z filmów.

Studium psa w "Gwiezdnych Wojnach"

07/11/2006

Dooce i jej nowa zabawka: 1, 2, 3, 4, 5 i 6. Rozpoznaj postacie. Via Shot.

Rzeczy z rzeczy

21/10/2006

Rzeczy z rzeczy. Czasem głupie, czasem pomysłowe.

Obrzydliwe zwyczaje współpracowników

18/10/2006

Obrzydliwe zwyczaje współpracowników to dość stary wątek na forum gazety.pl. Niemniej, warty zapoznania się z. A to... Post roku, wyobraziłem to sobie i, rozumiecie... O, panie.

Adam Ławnik

09/10/2006

Adam Ławnik, fotograf krajobrazu.

Marc Adamus

07/10/2006

Marc Adamus, zdjęcia krajobrazu.

Zobrazowanie nauki

06/10/2006

Konkurs na "zobrazowanie" nauki: diagramy, zdjęcią, rysunki, programy interaktywne.

Wpadki w filmach 2

05/10/2006

Wpadki w filmach, po raz kolejny.

Mięsko z tyranozaura

05/10/2006

Mięsko z tyranozaura. Dżurasik park normalnie.

Szukaj kodu z Google

05/10/2006

Szukaj kodu z Google.

Teksty z filmów produkcji HH

05/10/2006

Kwestie z filmów z Hong Kongu przełożone na angielski: I got knife scars more than the number of your leg's hair!

Jak się zmieniała Wikipedia

04/10/2006

Za pomocą History flow można zobaczyć, jak się zmieniały strony Wikipedii.

Strony w poziomie

03/10/2006

Strony w poziomie. Źle? Hm, nie sądzę. Po prostu inaczej. Via Link Bunnies.

Walter Trier

03/10/2006

Walter Trier i jego okładki.

Spirale

02/10/2006

Spirale.

Fantastyka w sztuce 2

02/10/2006

Fantastyka w sztuce: It's interesting how often the same names crop up when asking modern fantasy artists for their influences so here the intention is to show a few that have inspired much of the illustrative art you'll find elsewhere on my site..

100 największych potęg ekonomicznych

02/10/2006

100 największych potęg ekonomicznych na świecie. Polska jest 29., przed nami, między innymi Ford i Wal-Mart. Globalizacja, panie.

Masłowska zdobyła Nike

01/10/2006

gazeta.pl: Masłowska zdobyła Nike. Dobry Boże...

Blufr

01/10/2006

Blufr. Prawda czy nieprawda?

Mistrz łuku

30/09/2006

Mistrz łuku. To wciąga bardziej.

Wyjdź z labiryntu

30/09/2006

Wyjdź z labiryntu. Wciąga ociupinkę.

Zmysły zwierząt

30/09/2006

Zmysły zwierząt.

Przerywana linia

29/09/2006

Przerywane linie na rysunkach, instrukcjach, znaczkach, naklejkach - do czego służą i co obrazują. Via Kottke.

Mały świat Nikona

29/09/2006

Mały Świat Nikona - konkurs makrofotografii sponsorowany przez Nikona: galerie z lat 1977-2006.

Guido Daniele

29/09/2006

Guido Daniele i jego zwierzaki.

Dziwne zegarki

28/09/2006

Dziwne zegarki. Via Neatorama.

Nowe Squidfingers

28/09/2006

Nowe Squidfingers.

Jak napisać dobry pożegnalny list

28/09/2006

Jak napisać dobry pożegalny list. W tych czasach, nie wiadomo, co się może przydać.

Ostatnie słowa teksańskich skazanych

26/09/2006

Ostatnie słowa skazanych na śmierć w Teksasie (tutaj pełna lista). Via Link Bunnies. Widzieliście ten film?

Zawsze kwadrat

26/09/2006

Zawsze kwadrat w

Photokina 2006

26/09/2006

Photokina 2006: najważniejsze targi fotograficzne. Tej jesieni, rzecz jasna :-)

Zabawne komentarze z kodu źródłowego Windows

25/09/2006

Zabawne komentarze ukryte w kodzie źródłowym Windows.

Czarne fotografie

24/09/2006

Podobny temat już gościł na Papryczkach. Ale dzisiaj coś nowego: czarne fotografie. Z dreszczykiem, mroczne i intrygujące. zajmujących

Głupie nazwy kapel

24/09/2006

Głupie nazwy kapel.

Najdłuższe na świecie

24/09/2006

Najdłuższe na świecie. Różne rzeczy: najdłuższy lot papierowego samolotu, podróż taksówką, rzęsa (!).

Najgorsze trendy mody

24/09/2006

Najgorsze, najbrzydzsze i najbardziej obciachowe trendy mody na przestrzeni lat. Co byście dorzucili?

Najlepsze okładki komiksów Marvela z 2006

24/09/2006

Najlepsze okładki komiksów Marvela z 2006 roku. Mrocznie. Lubię zielony. Pierwsze miejsce dość, hm, interesujące, prawda?

Rogaliki

23/09/2006

Rogaliki... Piosenka o Nethacku, komiks o ADOM. Zagrasz? Uwaga, wciąga! :-)

Dużo okładek

23/09/2006

Dużo okładek i opakowań: płatki, LEGO, czasopisma SF i krocie innych.

Miasta w miniaturze

22/09/2006

Metafilter: miniatury miast.

Ring w trzydziestu sekundach

21/09/2006

Ring w trzydziestu sekundach, aaa!

Stare nagrania

21/09/2006

Stare nagrania, oj, bardzo stare.

GUIdebook

21/09/2006

guidebook.org - a website dedicated to preserving and showcasing Graphical User Interfaces, as well as various materials related to them.

Jak pisać dowody

21/09/2006

Jak pisać dowody. Dla mnie, ku pamięci.

Hasła z MySpace

21/09/2006

Analiza haseł z MySpace (pociesznie zdobytych, czy trzeba wprowadzić hasło: "Internet - nie dla idiotów"?). Zupełnie przypadkiem na Gazecie artykuł o MySpace.

Taniec śmierci

21/09/2006

Taniec śmierci: na rysunkach i literkach. Via Neatorama.

Antyimperialistyczne radzieckie plakaty

21/09/2006

Antyimperialistyczne radzieckie plakaty.

Zakazane tytuły książeczek dla dzieci

20/09/2006

Zakazane tytuły książeczek dla dzieci.

Głupie nazwy domen

20/09/2006

Głupie nazwy domen na pewno znacie. Ale to po angielsku. A u nas coś takiego jest możliwe? Otóż tak. Szkoda, bo akcja szczytna. Via error300.

Górskie fotografie

20/09/2006

widerange.org - górskie fotografie. Och.

Jak łatwo robić panoramy

19/09/2006

W końcu, w końcu! Już nie trzeba się będzie męczyć, by zrobić elegancką, 360-stopniową panoramkę. Wystarczy kupić coś takiego.

Loretta Lux

19/09/2006

Loretta Lux przedstawia zdjęcia naszych słodkich pociech.

Stare reklamy

18/09/2006

Stare reklamy papierosów. Stare reklamy straszne i dziwne.

Metoda naukowa vs metoda rzeczywista

18/09/2006

Metoda naukowa versus metoda z życia wzięta, czyż nie, Kapitanie?

Żarty matematyczne

18/09/2006

Żarty matematyczne. Większość znałem, poza pierwszym, a chyba ten właśnie jest najlepszy.

Nudne pocztówki

18/09/2006

Nudne pocztówki. Ten pan robi podobne w duchu zdjęcia. A u nas konkurs. Wystartujesz?

Jak fotografować jedzenie

17/09/2006

Jak fotografować jedzenie zgłodniał

NASA obserwuje Ziemię

17/09/2006

NASA obserwuje Ziemię. href="http://ehost.pl/">Pana

Mootools

09/09/2006

Mootools - nowy dżawaskriptowy frejmwork.

Miniaturowa ziemia

09/09/2006

Gdyby ludność ziemi "skompresować" do stu osób, to jak ona, ta ludność, wyglądała? Właśnie tak, mało sympatycznie. Doceniaj to, co masz.

Chmury

09/09/2006

Chmury. Chmury są dziwne.

Wyszczuplający aparat

09/09/2006

Wyszczuplający aparat. Przeczuwam wielki popyt.

Mapy pojęć

08/09/2006

Mapy pojęć. Tak się zastanawiam... Czy to należy interpretować jako "jak z rzeczy prostej i banalnej, zrobić most convoluted diagram in the whole world?" :-) Kolega przysłał.

Zdjęcia włazów do kanałów

07/09/2006

Zdjęcia włazów do kanałów z całego świata.

Tajemnica Zamku Wildenburg

07/09/2006

Tajemnica Zamku Wildenburg. Przygodówka. Jak takie się nazywają? Point and Click? Coś w tym guście. Kiedyś w Polsce też zrobiono taką grę. Stare dzieje...

Sanzo Wada

06/09/2006

Rysunki Sanzo Wada. Prace japońskiego artysty, przedstawiające robotników albo, ogólniej, osoby pracujące z mniej więcej połowy zeszłego stulecia.

Jak się edytuje Wikipedię

06/09/2006

Śmieszne utarczki o pierdoły na Wikipedii. Taki Gdańsk: Edit wars have been occurring for most of Wikipedia's history with regards to the exact name of this Polish German Prussian Eastern Central Northern European Baltic Baltijas city. The edit war is so notorious that is is mentioned in the April Fools 2006 "Wikipedia's first IRC chat" log. Kto by pomyślał... Via Metafilter.

Monstrula

06/09/2006

Monstrula. Nicht auf Deutsch, bitte!. Via We make money, not arts.

Doskonały wpis na blogu

06/09/2006

Wired: jak wygląda doskonały wpis na blogu. W przypadku mojego ulubionego MeFi: Unhelpful link text. Extra links added for padding that have little to do with the main topic of the entry. Are extremely loaded rhetorical questions the only thing that can save us now?.

Wal się, szkoło

05/09/2006

gazeta.pl: Wal się, szkoło. Bezstresowe wychowywanie...

Kirk Rademaker

04/09/2006

Kirk Rademaker tworzy rzeźby z piasku, o, na przykład, takie. Via Metafilter.

Cthulu żyje

04/09/2006

Towarzystwo Historyczne im. H. P. Lovecrafta (na wypadek, gdyby ktoś nie wiedział, kto zacz). Via The Cartoonist.

Czego nauczyły nas kreskówki z lat 80-tych

04/09/2006

Czego nauczyły nas kreskówki z lat 80-tych.

Context Free Art

03/09/2006

Jakby ktoś miał dużo czasu: Context Free Art to język, w którym można opisać reguły, określające zasady procesu tworzenia grafiki.

Przepowiadacz przyszłości

01/09/2006

Przepowiadacz przyszłości. Via Link Bunnies.

Wypasione origami

01/09/2006

O origami. Takim trochę bardziej skomplikowanym. Jest o tym panie, który robi takie rzeczy. Ładne? Pewno, że tak. A jak do tego zaprząść matematykę... No, sami rozumiecie, mogą się dziać cuda

Rap przetłumaczony

01/09/2006

Rap przetłumaczony. Trzeba. Znać. Angielski.

Wojny języków

01/09/2006

Joel on Software: Wojny języków. Programowania, ty... Ze szczególnymi pozdrowieniami dla Michała.

Druk i wzory

31/08/2006

Blog o wzorach. Bardzo ładne (opis: i am designer and trend forecaster with a passion for pattern in all its forms.. To jest taki zawód, ten trend forkaster? Kiedyś to był hydraulik, fryzjer, pielęgniarka...)

Wymiary statków kosmicznych

31/08/2006

Wymiary statków kosmicznych. Wiedziałem, że ktoś zrobi kiedyś taką stronę! To jest znakomite! (10 metrów na piksel) Via Metafilter.

Ziewające króliki

30/08/2006

Ziewające króliki (dokładnie tak, jak jest napisane).

Wczesna fotografia

30/08/2006

Neatorama: Wczesna fotografia. Znakomite!

Julian Li

30/08/2006

Julian Li. Reportaże z podróży. Kambodża wali po głowie.

Ściągawka do JS

29/08/2006

Ściągawka do JS, tak śmiesznie zrobiona... (może się kiedyś tego nauczę ;-)

Zrób mi kanapkę

28/08/2006

Zrób mi kanapkę, no zrób.

Google dla webmasterów

28/08/2006

Google dla webmasterów: katalog narzędzi, blog, odpowiedzi.

Murale z Meksyku

28/08/2006

Murale z Meksyku (już wiesz, co to są murale, prawda?)

Fałszywe miniaturki

28/08/2006

Ten temat już był kilkukrotnie, ale mi podoba się tak bardzo, że nie zawadzi i raz jeszcze: fałszywe miniaturki.

Historia na zdjęciach

27/08/2006

Historia na zdjęciach: We have compiled a collection of thousands of the most important photographs of the last 150 years; pictures of our struggles, trials, and triumphs. We can only fully understand our history by gazing into the eyes of the people that made that history. Their eyes will tell a story that no words can..

Rzeźby z metalu

27/08/2006

Rzeźby z metalu. Dokładniej: z metalowych części. Owady!

Zmieniacz nazw

27/08/2006

Zmieniacz nazw. Zawsze musiałem sobie coś takiego pisać.

Nie jestem terrorystą

27/08/2006

Nie jestem terrorystą. Do czego to dochodzi.

Kathleen Connally

26/08/2006

Fotoblog Kathleen Connally. Bardzo ładne zdjęcie. And she's hot, too ;-)

Karty tarota

25/08/2006

Mnogość kart do tarota.

CSS zagraża prywatności?

25/08/2006

CSS zagraża prywatności? (i troszkę inaczej)

Czarne filmy

25/08/2006

Czarne filmy: kobiety, plakaty.

Światło i ziemia

25/08/2006

Światło i ziemia, zdjęcia Bruce'a Percy'ego.

Richard Sweeney

24/08/2006

Richard Sweeney: rzeźby z papieru.

Seks w sztuce

24/08/2006

Seks w sztuce. Blog o.

Jak zrobić dagerotyp

23/08/2006

Od dagerotypu zaczęła się fotografia. Możesz go sobie zrobić. I obejrzeć.

Sztuka z psiego żarcia

23/08/2006

Sztuka z psiego żarcia.

Ewolucja dymków

23/08/2006

Ewolucja dymków. Via Waxy.

Rozmowa z telemarketerem

23/08/2006

Rozmowa z telemarketerem. Which toothpaste would you recommend, hahaha. Via Wykop.

Fantastyka w sztuce

22/08/2006

Fantastyka w sztuce. Ryciny, przedstawiające stwory rodem z fantastyki. Na przykład: anioły i demony.

Muzeum złej sztuki

22/08/2006

Muzeum złej sztuki. Oj złej, złej. Mój faworyt.

Nasz świat jest zgubiony

22/08/2006

Nasz świat jest zgubiony. Nie wierzysz? Czytaj!

Blog o produktach MS

22/08/2006

My name is Jensen Harris and I'm a Lead Program Manager on the Microsoft Office "user experience" team.

Pałac Poznańskiego i inne cudeńka

21/08/2006

Pałac Poznańskiego i pałac w Nieborowie w technice HDR.

Świat podzielony na cztery

21/08/2006

Świat podzielony na cztery.

Mikroświat

21/08/2006

Flickr: mikroświat.

Generator sloganów w stylu Łeb 2.0

20/08/2006

Generator sloganów w stylu Łeb 2.0.

Zrób sobie swój naród

20/08/2006

Zrób sobie swój naród i się nim baw.

Piękno stacji metra

20/08/2006

Strona o metrze (takich kolejkach pod ziemią, nie o jednostce długości ;-) W szczególności: piękne stacje. (czy ja kiedyś tego już i tak dalej?)

Zrób sobie wykres

18/08/2006

Zrób sobie wykres. Teraz wszystko w dżawaskrypcie da się zrobić, tak.

Podliczony

17/08/2006

Jak to przetłumaczyć? Podliczony? Zmierzony? Przecież nie zindeksowany. Tak czy siak - angielski znać trzeba.

Poszukiwacze zaginionej Arki w 30 sekund

17/08/2006

Poszukiwacze zaginionej Arki w 30 sekund. W wykonaniu królików, oczywiście.

Wolfenstein w 5KB

16/08/2006

Pewno niektórzy nie wiedzą, o co chodzi :-) Otóż, kiedyś nie było Quake'a ani Far Cry. Nie było nawet Dooma (i nie mówię o części trzeciej, czy która tam ostatnio się pojawiła). Ale był za to Wolfenstein. I on wszystko odmienił. A teraz możecie sobie pograć w Wolfensteina wciśniętego w 5 kilo dżawaskriptu, bo czemu nie? To mi przypomina tego typu cudeńka.

Maciej Tomczak

16/08/2006

Maciej Tomczak: wyznania fototrampa. Fotografia podróżnicza (na przykład: o ryżu). Ja też chcę, ja też!

Zdjęcia, które kłamią

15/08/2006

Zdjęcia, które kłamią. Czasy dzisiejsze, czasy minione.

Najlepszy program kiedykolwiek napisany to...

14/08/2006

Najlepszy program kiedykolwiek napisany to.... No, nie ma tak łatwo, trzeba przeczytać (lists are sooooo lame).

50 najfajniejszych stron 2006

14/08/2006

Time: 50 najfajniejszych stron 2006. Momentami zaskakujące: Drawn!, The Morning News, Cute Overload to do tej pory były - według mojego mniemania przynajmniej - strony "niszowe". A tu proszę...

Kolorowe fotografie z lat 30-tych i 40-tych

13/08/2006

Kolorowe fotografie z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego wieku. Ameryka, oczywiście. I to naprawdę robi wrażenie. Sami zobaczcie.

Pong 2006

13/08/2006

Pong 2006. Uwaga, wciąga. Na łatwym pokonałem wielkiego bossa :-) Na trudnym, gdy lata ten żółty kretyn, grać się nie da. Via Wykop.

Plakaty motywacyjne

13/08/2006

Plakaty motywacyjne. Pochlebstwo, tak :-)

Strony, które zmieniły świat

13/08/2006

Guardian: strony, które zmieniły świat. Internetowe, oczywiście. Google na pozycji numer trzynaście. Easyjet? Anglicy *sigh* :-) Via Metafilter.

O co chodzi terrorystom?

12/08/2006

O co chodzi terrorystom? Smutno-śmieszne. I prawdziwe. Gramy w tę grę na ich regułach. Via Boing Boing.

Grass był w SS

12/08/2006

Grass był w SS. Czy zwiększy się popyt na Blaszany bębenek?

Błyskawica z 300 metrów

11/08/2006

Błyskawica z 300 metrów. Porażające (dosłownie, hehe).

Dziesiątka najbardziej obrzydliwych cukierków

10/08/2006

Dziesiątka najbardziej obrzydliwych cukierków. Mlask mlask. Via Boing Boing.

Małe zwierzątka na czubku palca

10/08/2006

Małe zwierzątka na czubku palca. Dokładnie tak.

Jeszcze o zdjęciach Reutersa

10/08/2006

Takie małe podsumowanie o zdjęciach z agencji Reuters.

Z AOL wycieka baza zapytań klientów

09/08/2006

O, to ciekawe: AOL postanowił opublikować bazę zapytań swoich użytkowników, argumentując to jakimś marketoidalnym bełkotem. Co ciekawe, baza ta zawierała identyfikatory użytkowników, ups. O, na przykład, można poczytać kto, czego szukał. Można sobie nawet tego poszukać samemu. U nas pisze o tym webinside.pl.

Magazyny fotograficzne w sieci

08/08/2006

Metafilter: magazyny fotograficzne w sieci. Sporo tego, linkuję więc bezpośrednio do źródła.

James Jean

08/08/2006

James Jean. Trochę, alę tylko trochę niesamowite. Przechodzą dreszcze?

Nazwy firm jako słowa

07/08/2006

Nazwy firm jako potocznie używane słowa. W stylu - adidas: but sportowy. Jest tego więcej :-)

Reuters manipuluje zdjęciami

06/08/2006

Reuters manipuluje zdjęciami. Prasa kłamie, dokładnie tak.

Ewolucja

06/08/2006

Ewolucja. Dokładnie, jak tu stoi napisane (sporawy flash).

Peter Callesen, wycinanki

05/08/2006

Wycinanki Petera Callesena. Chociaż słowo "wycinanki" nie oddaje charakteru, co Peter z papierem robi :-) Via Wykop.

Ptaki Nowej Zelandii

05/08/2006

Ptaki Nowej Zelandii. To daleko dość jest, a ptaki ładne.

Hope Larson

05/08/2006

Hope Larson. Autorka komiksów. Na przykład tego o dwóch królikach.

Czy dziś jest piątek?

04/08/2006

Czy dziś jest piątek? :-)

Tapety

04/08/2006

Tapety.

HDR wyjaśniony

04/08/2006

Garść informacji o HDR.

Najlepszy rzeczy są za darmo

04/08/2006

Najlepsze rzeczy są za darmo. Blog o kriejtiw comonz.

Ray Fenwick

03/08/2006

Ray Fenwick, typografia i ilustracje. Via Drawn!

Opuszczone stacje londyńskiego metra

03/08/2006

Opuszczone stacje londyńskiego metra.

HDR z Islandii

03/08/2006

HDR z Islandii. Ja lubię tę estetykę, ale tutaj to wszystko jest trochę "przesadzone" :-)

Landskapiści

03/08/2006

Landskapiści. Piękne, po prostu zapierające dech w piersiach zdjęcia. Trochę więcej informacji na Fotopolis.

Anagramy

02/08/2006

Anagramy. Niektóre rewelacyjne.

Zwierzątka z karuzeli

01/08/2006

Zwierzątka z karuzeli. Słodkie, nie? :-)

Amerykańskie fotografie przyrody

01/08/2006

Amerykańskie fotografie przyrody. Zdjęcia. W trochę innym kontekście: w Papryczkach wielokrotnie pojawiały się linki do zasobów amerykańskich instytucji, bibliotek itp. Dzisiaj Rzeczpospolita pisze o kompromitującym poziomie informatyzacji instytucji publicznych. Tak mi się skojarzyło...

Manipulacja

31/07/2006

Praca: o manipulacji.

Zdjęcia: rozwój płodu

31/07/2006

Zdjęcia przedstawiające rozwój płodu. Via Metafilter.

Alex Dragulescu

31/07/2006

Alex Dragulescu. Sztuka obliczeniowa.

Erotyczna matematyka

31/07/2006

No women were involved in generation of these images, oczywiście. Cała strona jest wielce interesująca.

Kamienie milowe oprogramowania

30/07/2006

Kamienie milowe oprogramowania i programowania w ogóle. Lata dziewięćdziesiąte, między innymi: wzorce projektowe i refaktoring, oczywiście. Jest też Codd (to wcześniej :-)

Symbole falliczne we Władcy Pierścieni

29/07/2006

Symbole falliczne we Władcy Pierścieni. Ehehehe.

Zdjęcia z Afryki

28/07/2006

Użytkownik dpreview.com, Alex2003, zaprezentował swoje zdjęcia z Afryki (już jakiś czas temu, ale znalazłem to dopiero dzisiaj). Robi wrażenie. Gdyby kogoś interesowało: zrobione leciwym Nikonem D100.

Jak umarli

28/07/2006

Jak umarli sławni ludzie. Niewiele tego, ale interesujące.

Wiodące marki

28/07/2006

Wiodące marki na świecie.

Świat: mapa szczęścia

28/07/2006

Świat: mapa szczęścia. Polska w pierwszej setce, hura.

Jacek Gancarczyk

27/07/2006

Jacek Gancarczyk, autorska galeria fotografii.

Loga firm w style łeb dwa zero

26/07/2006

Loga firm w stylu łeb dwa zero (a tu wszystkie razem, w dużych wersjach).

Gdzie klikniesz?

25/07/2006

No właśnie: gdzie klikniesz.

Muzeum automatów na monety

25/07/2006

Muzeum automatów na monety. Różne, różniaste. Gry, wagi, przeogromna mnogość ciekawostek na jednej z najgorzej zrobionych stron, jaką miałem okazję widzieć.

Plakaty studentów typografii

24/07/2006

Plakaty studentów typografii. Och.

Muzeum wypchanych żab

24/07/2006

Muzeum wypchanych żab - dokładnie tak.

Jak zepsuć dziecko

24/07/2006

Jak zepsuć dziecko. W standardach amerykańskich, oczywiście. Momentami człowiek myśli: puknijcie się w łeb :-)

Internet '96

24/07/2006

Internet '96.

Rzeszótko pyta, programiści odpowiadają

23/07/2006

Rzeszótko pyta, znani programiści odpowiadają. Bardzo ciekawa inicjatywa. Moim ulubionym programistą jest Guido van Rossum za to, jakie książki lubi :-) Via Wykop.

Jak należy czytać to, co jest napisane w pracach naukowych

23/07/2006

Jak należy czytać to, co jest napisane w pracach naukowych.

Piętnaście książek przeniesionych na ekran

23/07/2006

Piętnaście książek przeniesionych na ekran dorównujących oryginałowi. Ojciec chrzestny. Wstyd powiedzieć, ale - mimo, że książkę przeczytałem ze trzy razy - filmu jeszcze nie widziałem :-(

Arnaud Frich

22/07/2006

Arnaud Frich. Ten pan robi zdjęcia, o ile się nie mylę, to panorama Paryża jego autorstwa obiegła już blogosferę. Ale, jak się okazuje, ten pan robi dużo więcej interesujących zdjęć.

Loga 2006

22/07/2006

Które loga zmieniły się w 2006? Historia i komentarze.

Okładki starych komiksów

22/07/2006

Wired: okładki starych komiksów. Z informacją o autorze, jego inspiracjach i tego typu sprawach.

Usuwacz turystów

21/07/2006

Usuwacz turystów - usuwa ludzkie postacie ze zdjęcia, porównując ze sobą kilka wersji sceny. Rewelacja. Via Boing Boing.

Blogi naukowców

21/07/2006

Blogi naukowców. Nature wybrało. Znalazłem coś dla siebie (ostatni fajny wpis o Befunge; to takie ezoteryczny język programowania, coś w stylu Brain F**k).

Zapomnianie miejsca Google

21/07/2006

Zapomniane miejsca Google.

Jak być spełnionym blogerem

21/07/2006

Świątkiewicz: jak byś spełnionym blogerem.

Prawda i sieć

19/07/2006

Cory Doctorow pisze o prawdzie w sieci: You can't trust what you read online. You can't trust what you read in the paper. You can't trust what you see on TV, or hear on the radio. You can't trust what your friend swears her brother's girlfriend said is true. Ja sam zacząłem zbierać źródła do mini eseju na temat tego, że, drodzy Państwo, internet to gówno. Oczywiście, ta historia to najlepszy przykład na to, że internet is shit.

Rysownik Doodli

19/07/2006

Wiecie, kto to rysuje? On.

Nie wysyłaj mi plików Worda

19/07/2006

Nie wysyłaj mi plików Worda. Tak, mógłbym się z tym zgodzić.

Biomedyczne zdjęcia

18/07/2006

Wellcome Trust nagrodziło autorów najlepszych zdjęć biomedycznych.

Thorsten Schimmel

18/07/2006

Zdjęcia Thorstena Schimmela.

Dla miłośników Linuksa

17/07/2006

Dla miłośników Linuksa: linia poleceń :-)

Stóg siana

16/07/2006

Moodaholic: stóg siana.

Gwiezdne wojny w Paryżu

14/07/2006

Gwiezdne wojny w Paryżu.

Zabawki do dominacji nad światem

14/07/2006

Gee, Brain, what do you want to do tonight?. The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!. Z pomocą czegoś takiego to drobiazg jest :-)

Biblioteka z modelami danych

14/07/2006

Biblioteka z modelami danych.

Gorące captcha

14/07/2006

Captcha są głupie. Ale czy takie też?

Webankieta

13/07/2006

Webankieta. Via Net to.

Pacman - przewodnik po strategiach

13/07/2006

Nawet do Pacmana można napisać strategy guide :-)

Mikrohorror

13/07/2006

Małe horrorki, czyli Microhorror.

Dzieci i farba

12/07/2006

Neatorama: dzieci i farba. Przeczytajcie komentarze :-)

ElectriClerk

12/07/2006

ElectriClerk - maszyna do pisania sprzężona z Macintoshem.

Przekleństwa w tekstówkach

11/07/2006

Przekleństwa w tekstówkach, no bo któż tego nie próbował, prawda.

Ahhhhhh

11/07/2006

Strona o "ahhhhhh". Dokładnie tak. Via information aesthetics.

Praca? Pieprzyć to!

11/07/2006

Praca? Pieprzyć to! :-)

Zdjęcia automatów do gry

10/07/2006

Zdjęcia automatów do gry, a dokładniej - pinballi.

Christof

10/07/2006

Christof robi zdjęcia.

Paul Graham o łeb 2.0

09/07/2006

Paul Graham o tak zwanym Web 2.0.

Wielki wyścig lokomotyw

09/07/2006

Wielki wyścig lokomotyw. Z czasów wojny secesyjnej w Ameryce. I trochę o tym na Wikipedii.

Encyklopedia nietypowych pojazdó

09/07/2006

Encyklopedia nietypowych pojazdów. Albo pojazdy-rekordziści. W ogóle fajna strona...

Koalicyjne kamień-papier-nożyczki

08/07/2006

Koalicyjne kamień-papier-nożyczki. Via Wykop.

Wymień spinacz na dom

08/07/2006

Wymień spinacz na dom. Niemożliwe? Hola, człowieku...

Króliki jedzą trawę

08/07/2006

Przepraszam, nie mogłem się opanować: króliki jedzą trawę.

Mrówcze wojny

08/07/2006

Dawno temu grałem w wojny rdzeniowe (czego reminescencje można znaleźć na mojej stronie). Dzisiaj wpadły mi w ręce wojny mrówek i zastanawiam się, czy nie warto by było wsiąknąć raz jeszcze, na parę lat :-)

Magnum in motion

07/07/2006

Magnum in motion to agencja fotograficzna - fotografia reporterska. Pracujący dla niej reporterzy robią niesamowite zdjęcia. Zresztą sami zobaczcie.

Ghostbusters w GIF

07/07/2006

Ghostbusters w GIFie. Czego to ludzie i tak dalej... Via Kottke.

eBay nie pozwala korzystać z Google Checkout

06/07/2006

Auction Bytes: eBay nie pozwala korzystać z Google Chekcout.

Kody kreskowe

06/07/2006

Kody kreskowe. Kody kreskowe są ładne.

Klasyczne gry

06/07/2006

Klasyczne gry - z peceta i nie tylko. Perełka. Przykładowo: strona o The Secret of Monkey Island, albo o Tapperze, albo o Larrym.

Codzienna dawka słodziastej słodkości

06/07/2006

The Cute Project - twoja codzienna dawka słodkości. Dla ludzi o mocnych nerwach ;-)

Fotografia przyrody

06/07/2006

Fotografia przyrody: Daniel Bergmann, najlepsze zdjęcia z PhotoPortfolios.net, najlepsze zdjęcia z Nature Photographers: 2002, 2003, 2004, 2005. Piękne.

Reakcje biochemiczne - mapa

06/07/2006

Zobrazowane reakcje biochemiczne. Kompletnie się na tym nie znam, ale wygląda fascynująco. Via information aesthetics.

Pozdrowienia z Rosji

06/07/2006

Pozdrowienia z Rosji - filmowe hity na rysunkach stylizowanych na rosyjskie malowanki ludowe, autorstwa Andrieja Kuzniecowa. Via Drawn!

Muzeum maszyn do pisania 2

05/07/2006

Muzeum maszyn do pisania. Sami się do mnie wysłali :-) A mi się spodobało.

Flagi internetowych państw

04/07/2006

Flagi internetowych państw.

Portret z kupą i resztą

04/07/2006

Duży Format: Portret z kupą i resztą. O psich gównach i o nas, Polakach.

Wzorce projektowe z Yahoo w przykładach

03/07/2006

Wzorce już były, ale przykładów ich wykorzystania jeszcze nie było :-) Via Digg.

NoScruf

03/07/2006

NoScruf. Ehehehehe. Via Andy.

Prezydenci USA

02/07/2006

Prezydenci Stanów Zjednoczonych - projekt fotograficzny plus interesujące informacje z ich życia.

Kubuś Puchatek w dwóch odsłonach

01/07/2006

Dziecęce rysunki postaci z Kubusia Puchatka, przerobione przez zawodowych grafików. Via Waxy.

Przebieg procesu "Armagedon"

30/06/2006

Przebieg procesu "Armagedon".

Kolej na dachu świata

30/06/2006

Wired: kolej na dachu świata.

Parking Zone

30/06/2006

Parking Zone.

Radziecke plakaty

29/06/2006

Kolejna odsłona: radzieckie plakaty z okresu komunizmu. Te są z napisami, lecę sobie bukwy przypomnieć.

Piraci

29/06/2006

Wszystko o piratach. Tych prawdziwych.

Żaglówki z przełomu wieków

29/06/2006

Zdjęcia pięknych żaglówek z przełomu XIX i XX wieku.

Najlepsze z Flickr

28/06/2006

Grupa Blink of an Eye pokazuje swoje najlepsze zdjęcia.

Co blokuje Bieniamin

28/06/2006

Beniamin ma blokować dostęp do niektórych stron w internecie. GDR zrewerseendżinierował listę słów kluczowych, a Pornel zrewerseendżinierował listę słów kluczowych, po których Beniamin blokuje dostęp umieścił je na swojej stronie. Więcej tu. Via Wykop.

Sztuka w kurzu

28/06/2006

Sztuka w kurzu na szybie samochodowej. Rewelacja!

Najbardziej innowacyjne firmy

28/06/2006

Wired: najbardziej innowacyjne firmy. Google na topie, oczywiście.

Zdjęcia błyskawic

28/06/2006

Zdjęcia błyskawic plus porady, jak je robić.

Czy nasza planeta jest duża?

27/06/2006

Czy Ziemia jest duża? Otóż, nie jest.

Wielcy fotograficy w internecie

27/06/2006

Wielcy fotograficy w internecie poddani krytyce internautów. I przykład z życia, o tu.

Hein Severloh

26/06/2006

Historia Heina Severloha, niemieckiego żołnierza, biorącego udział w obronie plaży Omaha. Nie dla ludzi o słabych nerwach. Pozwala sobie uświadomić okropieństwa tej Wojny.

Wimmer u nich

25/06/2006

Poradnik webmastera autorstwa Pawła Wimmera. No no no. Via Tebe.

Poparzeni

24/06/2006

Poparzeni: In 2001 I met a burn survivor who allowed me to photograph her. She told me that she wanted to be photographed so that people could stare at her without feeling embarrassed.. Poruszające. Via Kottke.

Makro zdjęcia robali

24/06/2006

Makro zdjęcia robali. Naprawdę makro i naprawdę robali.

Praca doktorska z ceesesa

24/06/2006

Hakon Wium Lie swoją pracę doktorską napisał o CSS.

Reklama prasowa

22/06/2006

Reklama prasowa, a w szczególności reklama z myszką. Via Wykop.

Blog bezdomnego

22/06/2006

Blog człowieka bezdomnego.

LEGO zwalania ludzi

22/06/2006

LEGO zwalnia pracowników i zmienia profil - bo teraz, moi drodzy, nie klocki, lalki i tego typu pierdoły, a elektroniczne gadżety kręcą dzieci. Tak czasy, panie.

Atom wodoru

22/06/2006

Atom wodoru zobrazowany na stronie WWW. Zachowano skalę protonu i elektronu. Strona ma 11 mil szerokości.

Dowcip z pytaniami

22/06/2006

Dowcip z pytaniami.

Europejskie strony będą musiały być dostępne?

21/06/2006

Roger Johansson: Web accessibility to become mandatory in Europe.

Cyfrowa fotografia otworkowa

21/06/2006

Radosław Przybył: Cyfrowa fotografia otworkowa. Teoria i praktyka.

Znalezione w więzieniu

21/06/2006

Rzeczy znalezione w książkach z więziennej biblioteki.

Pliki nie są do siędzielenia

21/06/2006

Pliki nie są do siędzielenia.

Murale z Nikaragaui

20/06/2006

Murale z Nikaragui (co to jest mural?)

Absynt

20/06/2006

Absynt. Via Makowski.

King Quest III

20/06/2006

King Quest III. Taka gra. Stara. Ale fajna. Tak fajna, że ktoś zrobił rimejk.

Anatomia Graya

20/06/2006

Anatomia Graya to podobno klasyka. I jest on-line. Nic, tylko czytać :-) (to do studentów medycyny, oczywiście)

Malunki 3D w metrze

20/06/2006

Podobne było kiedyś. Ale to jest nowe i świeże. I moim zdaniem ładniejsze: malunki pseudo trzy-de na stacjach metra.

Etykiety z polskich piw (sprzed 1945)

19/06/2006

Etykiety z polskich piw sprzed 1945 roku. Tradycja, panie. Nie działa pod Firefoksem. Via Dogin.

Fakty o znikomej przydatności

19/06/2006

Fakty o znikomej przydatności (również: z zakresu rozrywki). Bez sensu.

Martwe lalki teatralne

19/06/2006

Martwe lalki teatralne. Czy przerażające? Tak.

Zdjęcia zjawisk atmosferycznych

19/06/2006

Zdjęcia zjawisk atmosferycznych.

Przegląd bohaterów epickich opowieści

18/06/2006

Przegląd bohaterów epickich opowieści. Coś w tym jest.

Mecz

15/06/2006

Taki mecz. Czy wygrają, czy przegrają - nieistotne. Ważne, że grają i ktoś robił zdjęcia :-) Via Julia.

Zdjęcia z kraju Wielkiego Brata

14/06/2006

Zdjęcia z kraju Wielkiego Brata - Korei Północnej.

Zdjęcia miejsc zaniedbanych i nieoczekiwanych

14/06/2006

Zdjęcia miejsc zaniedbanych i nieoczekiwanych. Via Haiko Hebig. (Haiko również, o czym chyba już kiedyś wspominałem, robi zdjęcia. Świetne zdjęcia.)

Krótkie filmiki

14/06/2006

Hity filmowe, starsze i aktualne. Każdy po 30 sekund :-)

Samobójstwa królików 2

14/06/2006

Samobójstwa królików: są jakieś nowe?

Pifko

13/06/2006

Pifko, a jakże.

Wściekłe krowy?

13/06/2006

Wizard of Id: But sir, what about ze mad cow?; dobra, znałem to i w innym kontekście też.

Zdjęcia z SEM

13/06/2006

Elektronowe mikroskopy skaningowe potrafią robić zapierające dech w piersiach zdjęcia, nieprawdaż?

Webshot

13/06/2006

Webshot - zrzuty całych stron do pliku graficznego. Jest też kilka rozszerzeń do Firefoksa robiących podobne rzeczy. Milusie.

Wszystko o piłce

13/06/2006

Wszystko o piłce: tych i poprzednich mistrzostw, o jej projektowaniu i piłkach przyozdobionych atrybutami państw, które grają w Niemczech, 2006. Częściowo via Information aesthetics. I z włóczki, można ją zrobić z włóczki!

Najpopularniejsze z WP

12/06/2006

Google ma Zeitgeist, Wirtualna Polska ma Najpopularniejsze zapytania. Doda, Opole 2006 i Kubuś Puchatek. Ten ostatni w kategorii Literatura :-)

Brikwars

12/06/2006

Brikwars. Hę?.

My God, it's full of stars

11/06/2006

My God, it's full of stars (zdjęcia z teleskopu Hubble'a).

Ostatnie słowa

11/06/2006

Ostatnie słowa: postaci historycznych, postaci fikcyjnych. I więcej.

Niki152

10/06/2006

Niki152. Via net to.

Najlepsze zdjęcia w kolorze, 2006

10/06/2006

Najlepsze zdjęcia w kolorze, 2006. Program dnia, co w tym przypadku oznacza listę nagrodzonych. Wygrywają Erwin Olaf oraz Brian Belefant. Via Metafilter.

Archiwum atomistyki

10/06/2006

Archiwum atomistyki, bogate zasoby zdjęć, notek historycznych i tak dalej. Mały Chłopiec.

Użyteczne łacińskie zwroty

10/06/2006

Użyteczne łacińskie zwroty. Mój faworyt: Urgamentum init, exit purgamentum.. Via Link Bunnies.

Dwadzieścia rzeczy, które warto wiedzieć

09/06/2006

Dwadzieścia rzeczy, które warto wiedzieć.

Historia nośników danych

09/06/2006

Historia nośników danych. Via Ektopia.

Wiesz, co mnie najbardziej zastanawia?

09/06/2006

Wizard of Id: Wiesz, co mnie najbardziej zastanawia?

Visions of Warsaw

09/06/2006

Visions of Warsaw. Via about: blank.

Kamień, nożyczki, papier...

08/06/2006

...karaluch, diabeł, smok, topór, wąż. Tak, tak. Zagrasz?

Czerwona księga gatunków zagrożonych

08/06/2006

Czerwona Księga Gatunków Zagrożonych to spis gatunków zagrożonych wyginięciem (choć nie tylko). Opisy zazwyczaj nic nie mówią, więcej zaś widać na zdjęciach.

Reklamy: moda

08/06/2006

Stare reklamy mody. Och, to jest bardzo... eleganckie.

Moskiewskie metro

08/06/2006

Dziewięć zdjęć z moskiewskiego metra. Z czym wam się skojarzyło? Bo mi z tym.

Szósty zmysł w zelektryfikowanym świecie

07/06/2006

Szósty zmysł w zelektryfikowanym świecie.

Plakaty z filmów o przemocy

07/06/2006

Plakaty z filmów o przemocy, szeroko rozumianej. Mind if I call you Dick?

Sto najlepszych plakatów filmowych

07/06/2006

Sto najlepszych plakatów filmowych.

Sparklines

06/06/2006

Sparklines: pisał o nich Edward Tufte i to on je wymyślił. Sparkline to prosty diagram, prezentujący przebieg zjawiska w czasie, zgrabnie wkomponowujący się w tekst. Od paru dni korzystam z tego na głównej stronie Papryczek.

Starmaze

06/06/2006

Starmaze - człowiek poświęcił kilka lat swojego życia na opracowanie matematycznego modelu pewnej łamigłówki.

Sztuka w nauce

06/06/2006

Sztuka w nauce.

Mike Keitha świat słów i liczb

06/06/2006

Mike Keitha świat słów i liczb. W związku z dniem dzisiejszym: 666. Ale również: mnożalna ułamki, Pani Pi i mnóstwo innych.

Wpadki przez arkusze kalkulacyjne

06/06/2006

Wpadki związane z niepoprawną obsługą arkuszy kalkulacyjnych.

The Nonist

05/06/2006

The Nonist. Podoba mi się ta strona i wiem, komu jeszcze się spodoba :-)

Języki Europy

05/06/2006

Języki Europy. Czyli, jak rozumiem, najłatwiej dogadać się ze Słowakami i Słoweńcami, tak?

Zakaz machania flagą?

05/06/2006

Nominacja do ofiary politycznej poprawności roku: w Anglii nie można machać angielską flagą. The Sun said that a large pub network has banned drinkers from entering with symbols of the national team. No tak, w końcu to tylko mistrzostwa w piłce nożnej.

Kolorowe zdjęcia z I Wojny Światowej

04/06/2006

Zdjęcia z I Wojny Światowej w kolorze.

Autostopem przez Galaktykę

04/06/2006

Autostopem przez Galaktykę, tak mnie naszło. Parę tygodni temu był Towel Day, dzień pamięci Adamsa. Czy to z tej okazji BBC przygotowało przygodówkę Autostopem przez Galaktykę (w wersji ulepszonej: tu)?

Co zrobić, gdy dzidziuś ma się urodzić 6/06/6?

04/06/2006

Co zrobić, gdy dziecko ma się urodzić 6/6/6, radzi kościół baptystów.

Największa miasta na przestrzeni wieków

04/06/2006

Największe miasta na przestrzeni wieków. Via Kottke.

Być jak Jackson Pollock

03/06/2006

Być jak Jackson Pollock.

Okresowy układ pierwiastków we Flashu

03/06/2006

Okresowy układ pierwiastków we Flashu. Właściwości chemiczne (wodoru na ten przykład) i mnóstwo innych informacji.

Dziesięć błędów inżynierów

03/06/2006

Wired: dziesięć największych błędów inżynierów w historii.

PPK o JS

02/06/2006

PPK pisze o JS.

Dada

02/06/2006

Dada. Wcześniej, o ile dobrze, pamiętam, Makowski.

Zabawne RFC

02/06/2006

RFC zazwyczaj dotyczą spraw poważnych. Zazwyczaj, powiadam.

Krzemowa sztuka

02/06/2006

Krzemowa sztuka: jak i co.

Tony Fitzpatrick - kolaże

02/06/2006

Tony Fitzpatrick, kolaże.

Wizualna złożoność

01/06/2006

Wizualna złożoność. W tym duchu: wizualizacja linków z del.icio.us.

Retuszowanie zdjęć III

01/06/2006

Retuszowanie zdjęć uprawia Brian Dilg.

Mikrorzeźby

31/05/2006

Mikrorzeźby. Via Boing Boing.

Zepsuty laptot, ciąg dalszy

31/05/2006

Ta historia ma ciąg dalszy.

Sto fotografii, które zmieniły świat

31/05/2006

Sto fotografii, które zmieniły świat.

Zabezpieczenia przeciwsiadaniowe

31/05/2006

Zabezpieczenia przeciwsiadaniowe. No, dokładnie!

Zdjęcia z agencji

31/05/2006

Fotograficznych, no! Alicia i Jenna, 20 vel dziewczynka z college'u i tak dalej. Via Ned Batchelder.

Wyeksploatowane tematy na zdjęciach

30/05/2006

Wyeksploatowane tematy na zdjęciach ze stron korporacyjnych. Ewa, the Polish Everywoman. Huh? Via Kottke.

Popkultura i latające spodki

30/05/2006

Latające spodki w popkulturze. Dziwne, że wcześniej tego nie linkowałem.

Asimo - 20 lat historii

30/05/2006

Robot Asimo ma 20 lat. Oto jak się przez te lata zmieniał. Via Digg. Bo sam robot ma lat 85.

Frogger

30/05/2006

Frogger. Tak, właśnie ten.

Jola z Dywit

30/05/2006

Z forum Gazety na jej pierwszą stronę. Jolka jest na fali :-)

Gapminder

29/05/2006

Gapminder. Zadziwiają mnie, ciągle mnie zadziwiają.

Kot na suficie patrzy, jak się masturbujesz

29/05/2006

Jak w temacie :-) Via Link Bunnies.

Zdjęcia wywołane przez dziadka z II WŚ

29/05/2006

Zdjęcia z II Wojny Światowej, które wywołał swego czasu czyjś dziadek. Kawał historii. Via Metafilter.

Jak robić dobre zdjęcia

29/05/2006

Ken Rockwell: jak robić dobre zdjęcia. No, Ken pisze w ogóle ciekawe rzeczy, warto spędzić trochę czasu na jego stronie. Bo jest tam to, i to, i wiele innych rzeczy.

Sztuczna inteligencja od Google

29/05/2006

Sztuczna inteligencja od Google? Czemu nie, jak donosi Guardian.

Papierowe samolociki II

29/05/2006

O papierowych samolocikach już było. Co szkodzi dać nieco więcej? Plus, gratis, pająk. My możemy składać z dziesięciozłotówek.

Jeśli masz zamiar umrzeć - anuluj karty

28/05/2006

Jeśli masz zamiar umrzeć - anuluj swoje karty kredytowe (Our system just isn't set up for death, to mnie rozbawiło, takie skrzywienie zawodowe, prawda :-)

15.000 warstw, prawie 2 giga w pliku

28/05/2006

Ja nie wiem, czy do tego nie linkowałem, ale na wszelki wypadek - stacja Damen, Chicago. Rysunek (rysunek!) w Photoshopie - 15.000 warstw, 1.7 GB w pliku.

WineLog

28/05/2006

W uzupełnieniu do corkd (do którego linkowałem i o którym pisał Dan Benjamin) - WineLog.

Czarne

28/05/2006

Czarne. Wyborne.

Procesy Windows

27/05/2006

Procesy Windows. Tak, to się może kiedyś przydać.

Jak zostać blogowym snobem

27/05/2006

Jak zostać blogowym snobem. Via Wykop.

Cienie na ścianie

27/05/2006

Cienie na ścianie, książka o, z Projektu Gutenberg.

Sprzedaję zepsute laptopy

26/05/2006

Sprzedaję zepsute laptopy...

Nagłówki z Yahoo

26/05/2006

Nagłówki wiadomości z Yahoo we Flashu, plus matematyczne tego podstawy. Via Waxy.

Załamania światła w filiżance kawy

26/05/2006

Załamania światła w filiżance kawy: Most of these drawing were done by hand first using a ruler and compass.

Złe okładki

26/05/2006

Kolejna wersja: złe okładki, z komentarzami zarówno kolekcjonera, jak i oglądających. Są naprawde złe, te okładki. Via head.log.

Canon rozważa zaprzestania produkcji analogów

26/05/2006

Mania jakaś. Reuters donosi, że Canon rozważa zaprzestanie produkcji aparatów analogowych. Via Fotopolis.

Witryny jako grafy

26/05/2006

Witryny jako grafy.

Francuskie plakaty

25/05/2006

Francuskie plakaty reklamujące babskie pierdółki kobiece artefakty do podkreślania urody.

Filmy klasy B - recenzje

25/05/2006

Filmy klasy B. Niektórzy je lubią. Niektórzy piszą ich recenzje. Cows eaten by Reptilicus: 14. Jest fajnie.

Fotografia prasowa, 2006

25/05/2006

Najlepsze zdjęcia prasowe, 2006. Via Link Bunnies.

Niemieckie kasety wideo

25/05/2006

Niemcy, lata 80-te. Okładki kaset wideo. Nie do przebicia.

Blog Gemiusa

25/05/2006

Blog Gemiusa.

Matematyczna muzyka

24/05/2006

Matematyczna muzyka: While looking at some proofs, it occurred to me that their structure resembled musical scores, so as an experiment I decided to see what they sounded like.. Oparte o Metamath, a tiny language that can express theorems in abstract mathematics, accompanied by proofs that can be verified by a computer program. Via Digg.

Maszyna wydająca batoniki z LEGO

24/05/2006

Cudów z LEGO odsłona kolejna: maszyna wydająca batoniki. Podobno działa.

Dużo owiec

24/05/2006

The Sheep Market. Narysowane przez użytkowników tej strony. Via Waxy.

Aparat z tekturki, wersja druga

23/05/2006

Aparat z tekturki, wersja druga. Teraz nie lustrzanka, a kamera otworkowa. Via Ektopia.

Chińskie tamy

23/05/2006

BBC: Chińczycy kończą budowę wielkich tam. Sami zobaczcie (różnica w poziomach wody: 113 metrów).

Iluzja z kolorami

23/05/2006

Iluzja z kolorami. Maleństwo, a dziwi. Troszkę.

Okulary XXI wieku

23/05/2006

Okulary. W stylu Molly, nieprawdaż?

Perpetuum mobile

22/05/2006

Perpetu[u]m Mobile. Ciekawym, jaki los spotka ten wpis na Wykopie?

Dziękuję, nie

22/05/2006

Dziękuję, nie. No, taki odpowiednik tego. Oczywiście, wersja "zachodnia" grzeczniejsza, bardziej stonowana i uprzejma, ale wiadomo...

Zwinowany

22/05/2006

Zwinowany. Dla hedonistów, sybarytów i miłośników tempa niespiesznego. Znajomy przysłał.

Filmy od tyłu

22/05/2006

Filmy od tyłu. Via Metafilter.

Gra w pomidora

21/05/2006

Gra w pomidora. W różnych językach programowania. Ta zabawa ma wiele różnych wersji. Via Progpis. Ej, całe Smupo jest fajne! :-)

Creatura

21/05/2006

Tak, zauważyłem w refererach; tak, spodobało mi się. Creatura, z pozdrowieniami.

Szkielety kreskówek

21/05/2006

Szkielety kreskówek. To na pewno było, ale zyskało już chyba status "linka kultowego", pozwalam więc sobie wrzucić jeszcze raz :-)

Ski Dubai

20/05/2006

W kontekście wcześniejszych doniesień, ta informacja oczywiście nie zachwyca. Niemniej. Trasa narciarska w Dubaju. Wygląda to tak, a tutaj taki rysuneczek, na którym widać otoczenie.

2,5 metra części rowerowych

20/05/2006

Dwa i pół metra części rowerowych i samochodowych w formie obcego z pewnego znanego filmu do sprzedania na EBay. Chętni?

Pejzaż z portretami

20/05/2006

Rembrandt. W tym roku jest jego czterechsetlecie urodzin. Z tej okazji gazeta.pl publikuje Pejzaż z portretami - seria zdjęć inspirowanych twórczością malarza. Tutaj szukajcie oryginałów. Więcej na Fotopolis, a autorem zdjęć jest Michał Pasich (flash).

Nutki

20/05/2006

Nutki, z pozdrowieniami dla studentów Akademii Muzycznej, jeśli takowi tu zaglądają.

Mały krok dla człowieka, wielki krok dla ślimaka

20/05/2006

Mały krok dla człowieka, wielki krok dla ślimaka.

Specyfikacja do funkcji KOPIUJ

19/05/2006

Jak programista pyta się o specyfikację do funkcji Kopiuj podczas rozmowy o pracę. Dobra specyfikacja wymagań to podstawa!

Lustrzanka z tekturki

19/05/2006

Lustrzanka z tekturki. Zrób sobie taką.

Zwierzątka w innych językach

18/05/2006

Odgłosy zwierząt w innych językach. Plus, dodatkowo, komendy wydawane zwierzątkom, popularne imiona i tego rodzaju bardzo przydatne informacje.

Skrypty pod Windows

18/05/2006

Pisanie skryptów pod Windows. Ale nadal, to nie jest bash. A pamiętacie 4DOS?

Nowa lustrzanka Sony z obiektywem Tamrona

18/05/2006

Nowa lustrzanka Sony z obiektywem Tamrona. Sony kupił Tamrona? Informacyjnie: Tamron to niezależny producent obiektywów; składa obiektywy do wszystkich (prawie wszystkich) typów lustrzanek - Canona, Nikona i tak dalej. Więc jeśli Sony kupił tę firmę, to najprawdopodobniej obiektywy do lustrzanek innych firm nie będą produkowane, tylko do Minolty, rozumiecie...

Obrazki bez skazy

18/05/2006

Obrazki bez skazy. Krążą po internecie w biurowym spamie, ale są ładne, więc linkuję. Te rysunki są autorstwa Roba Gonsalvesa. Na przyszłość.

Sprytokoła

17/05/2006

Sprytokoła . Ten pan już o tym pisał.

Digital Air

17/05/2006

Digital Air to firma robiąca trikowe zdjęcia. Ale jakie!

Stare katalogi samochodowe

17/05/2006

Stare katalogi samochodowe. Via BibliOdyssey.

Gwigle

17/05/2006

Gwigle.

Bezwzględni recenzenci, recenzje bez litości

16/05/2006

Recenzje bez litości. I perełka: recenzje filmów akcji z lat 80-tych!

Historia migracji

16/05/2006

Historia migracji na świecie. Via Boing Boing.

Dwa blogi

16/05/2006

Blog o sztuczkach. Blog o origami (ładne!).

Plakaty radzieckie

16/05/2006

Znając mnie - było, ale, co tam. Ogromna kolekcja radzieckich plakatów.

Dilbert i Google

16/05/2006

O Google ostatnio jest głośno, nawet tu.

100x100

15/05/2006

Michael Wolf, którego zdjęcia już linkowałem, prezentuje swój nowy projekt - 100x100: photographs of residents in their flats in hong kong's oldest public housing estate: 100 rooms, each 100 square feet in size.. Sto stóp kwadratowych to dziesięć na dziesięć stóp, czyli mniej więcej 3x3. Metry.

Świty w miastach

15/05/2006

Świty w miastach. Świty albo zmierzchy, a tak naprawdę półmroki w miastach. No, oceńcie sami.

Zegary kulkowe

14/05/2006

Zegary kulkowe - to znaczy takie, w których upływ czasu mierzony jest za pomocą toczących się kulek. Ostatni wynalazek - zegar kulkowy z LEGO.

Jak pisać hasło na IRC-u

14/05/2006

Jak napisać swoje hasło na IRC-u. Nieeeee, to podpucha chyba musi być.

Szachista i hazardzista

13/05/2006

Szachista i hazardzista.

Najczęściej odwiedzany strony na świecie

13/05/2006

Washington Post: najczęściej odwiedzane domeny na świecie. Rane, a gdzie grabun.com? Via Digg.

Dziwny trend

13/05/2006

Dziwny trend. Naprawdę dziwny :-)

Outer Limits

12/05/2006

Outer Limits. Potworności ;-) To karcianka dla chłopców...

Radzieckie gadżety

12/05/2006

Radzieckie gadżety. Tak, tak. Via Boing Boing.

Listy zakupów

11/05/2006

Listy zakupów. Tysiąc sto sztuk. Via Boing Boing.

Jak zarobić na podwyżkach cen miedzi?

11/05/2006

Guardian Unlimited: jak zarobić na podwyżkach cen miedzi. W Wielkiej Brytanii, co prawda, ale może i u nas to też działa.

Artomat

11/05/2006

Artomat - stare maszyny do papierosów przerobione na małe dziełka sztuki.

ciekawy.net

11/05/2006

ciekawy.net, ciekawa sieć. Via Ekhil.

Technologia wintaż

10/05/2006

Technologia wintaż. Ciężarówki z lat pięćdziesiątych. Reklamy. Kopalnia.

Mozajka

10/05/2006

Ułóż mozajkę. Razem z innymi ludźmi w sieci. Kiedyś było coś podobnego.

Opera na Wii

10/05/2006

Opera na Wii. Gdyby się jeszcze tak często nie wieszała (i nie mówię o wersji beta) ;-)

Wzorce projektowe z Yahoo

10/05/2006

Wzorce projektowe z Yahoo.

Launchy

10/05/2006

Launchy. Ja nie wiem, co się ze mną dzieje. Musi być ta wiosna...

Szkoła hakerów

09/05/2006

Szkoła hakerów. Przecież to rewelacja! I znika z Wykopu?!

Hotel Seher

09/05/2006

Hotel Seher, ehehehehe. Ludzkie bogactwa? Czynności? Wyejeszki fakultatywne?

Odyseja (Książkowa)

09/05/2006

Odyseja Książkowa. Nie sądzisz, sieciowy przyjacielu, że to niesamowite?

Obróbka zdjęć cyfrowych - za darmo

09/05/2006

Darmowe programy do obróbki cyfrowych zdjęć.

Kotki i pieski

09/05/2006

Sliczne kotki i śliczne pieski. Dzienna dawka przesłodzonej słodkości. Via Metafilter.

Mechaniczny słoń

08/05/2006

Do Londynu przyjechał słoń-maszyna. 42 tony trybików.

Bluff Blox

08/05/2006

bluff.blox.pl: Wiadomości, których nie znajdziesz nigdzie. Via Mleczarz.

404

08/05/2006

Jak powinna wyglądać dobra strona 404? Może tak?

Cyfrówki wyparły analogi

08/05/2006

gazeta.pl: cyfrówki wyparły analogi. Nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Co jest, w gruncie rzeczy, trochę smutne. Ja ostatnio z czułością patrzę na mojego starego analoga i myślę o dokupieniu do niego porządnego obiektywu...

Gadżety dawniej, gadżety dzisiaj

07/05/2006

Gadżety dawniej, gadżety dzisiaj.

Wahadełko

07/05/2006

Wahadełko. Taka gra. Fajne!

differences.pl

07/05/2006

differences.pl - art & design w sieci.

Oddica

07/05/2006

Oddica - koszulki. Ale jakie koszulki! Octopus Incident! Sheltered! Co tu gadać - są świetne.

Śmieszne nagłówki

07/05/2006

Śmieszne nagłówki z gazet. Podobno prawdziwe.

Dżingle z NBC

06/05/2006

Różne dżingle z NBC.

Matematyczne rzeźby

06/05/2006

Matematyczne rzeźby autorstwa Batsheby Grossmana.

Niewidzialna półeczka

06/05/2006

Niewidzialna półeczka. Moja chcieć.

Ziemia z nieba

05/05/2006

Kiedyś był Yann Arthur-Bertrand i jego Ziemia z nieba (w wersji polskiej). A ostatnio w sieci krążą zdjęcia Jasona Hawkesa. Równie ładne, równie zapierające dech w piersiach. Via Cameron Moll.

Wiosenny Petrus

05/05/2006

Ja wiem, wszyscy już widzieli, ale to zdecydowanie zasługuje na umieszczenie w linkach - nowy dizajn Piotrka. Kubricki niech się schowają... No do diabła! Ale już jest dobrze ;-)

Microsoft chce przejąć Yahoo?

04/05/2006

CNN: Microsoft zamierza przejąć Yahoo!? Albowiem: Microsoft has tried to compete in the burgeoning online search and Web advertising categories on its own but made little progress as Google has made massive gains as the industry leader, according to the story.. O, a wcześniej Ekhil.

Wizualizacja przeszukiwania strony przez roboty

04/05/2006

Wizualizacja przeszukiwania strony przez roboty sieciowe. Via Waxy.

Muzeum ekslibrisów

03/05/2006

Muzeum ekslibrisów (jakby ktoś nie wiedział). W szczególności: galeria. Via The Cartoonist.

Użyteczne projekty

03/05/2006

Projekty, które się nie zestarzały razem w parze z Muzeum Rzeczy Użytecznych. Dla specjalistów :-)

Świat według Amerykanów

02/05/2006

Znacie? Więc świat według Amerykanów faktycznie tak wygląda...

Superstacja

02/05/2006

gazeta.pl: Badania wykazują, że aż 92 proc. widzów w Polsce nie rozumie, o czym są problemy poruszane w wiadomościach - mówi szef Superstacji. - Chcemy do nich dotrzeć, posługując się normalnym językiem, jakiego używają na co dzień w domach, i opowiedzieć im o ich rzeczywistych codziennych problemach.. A ja nie mam telewizora i dobrze mi z tym.

Najsmutniejsza rzecz, jaką posiadam

01/05/2006

Najsmutniejsza rzecz, jaka posiadam: blog o rzeczach smutnych.

Czerwone ferrari

01/05/2006

Sam Javanrouh: czerwone ferrari.

Makama

01/05/2006

Makama z plfoto. Bardzo mi się podoba.

Stare broszury reklamujący komputery

01/05/2006

Stare broszury, reklamujące komputery. Via Joshua.

Escher w realu

01/05/2006

Maurits Cornelis Escher, wielokrotnie już wspominany na Papryczkach, autor rysunków przedstawiających niemożliwe do skonstruowania budowle. Czy istotnie niemożliwe? James Dyson sprawił, że woda płynie do góry (no, prawie :-), a naukowcy z Izraela skontruowali inne budowle Eschera.

Laboratorium Archimedesa

30/04/2006

Laboratorium Archimedesa - łamigłówki matematyczne i różne ciekawostki matematyczne. Przykładowo: co jest interesującego w tej liczbie? (od -1 do 500 :-) Przypomniała mi się taka historia o pewnym hinduskim matematyku...

Budynki z LEGO - ciąg dalszy

30/04/2006

LEGO pojawia się dość często na Papryczkach, bo uważam, że miło sobie popatrzeć na różne rzeczy, które można zrobić z klocuszków, przykładowo Wenecję. Ciekawe jest zaś to, że dla niektórych budowa modeli z klocków jest sposobem na życie. Sean robi portrety, postacie z kreskówek Disneya, budynki i dużo więcej. Więcej na jego oficjalnej stronie. Via Neatorama.

Książka do matematyki chrześcijańskiej

30/04/2006

Książka do matematyki chrześcijańskiej. Nas też to czeka? ;-)

Tankowce

29/04/2006

Tankowce. Tankowce są ogromne. Via Metafilter.

O twarzach

29/04/2006

O twarzach: If you take a look at the picture to the left, you will quite certainly think that this is a very beautiful face. But what makes you be so sure about that? Finding answers to why we regard one face as being more beautiful than another is actually not as easy as it seems..

Strona o modelach w filmach SF

29/04/2006

Strona o modelach wykorzystywanych w filmach SF.

Art & Design

29/04/2006

Art & Design. Po raz kolejny? Może. Ale jest bardzo warte uwagi.

Ukryte żarty w Looney Tunes

28/04/2006

Ukryte żarty w Looney Tunes. Rewelacja! Via Link Bunnies.

Komiks o gwiazdach

28/04/2006

Komiks o gwiazdach i nie tylko ;-) W ogóle na e-sheep są ciekawe rzeczy.

Formularze w CSS

28/04/2006

Wcześniej menu, przedtem nagłówki (nie pamiętam, czy linkowałem), a teraz formularze.

O dzieciach

28/04/2006

Duży format: o pogotowiu opiekuńczym.

Smerfy i ich nieczyste powiązania

28/04/2006

To, że smerfy są komunistami, było wiadomo od dawna. A teraz dochodzą do tego inklinacje masońskie.

Wojny kulturowe

27/04/2006

Wired: dzisiaj ludzie oskarżają gry komputerowe o deprawowanie młodzieży. A co było przedmiotem takich oskarżeń wcześniej?

Miasta bez samochodów

27/04/2006

Miasta bez samochodów. Coraz częściej o nich marzę.

Projekty starych rzeczy

27/04/2006

Projekty rzeczy starychwintaż. Via Ektopia.

Historia Olympusa

27/04/2006

Ja mam słabość do Olympusa, z czysto subiektywnych przyczyn, dobrze wiecie. Stąd moje zainteresowanie historią tej firmy - szczegółowy wykaz przełomowych wydarzeń i rzut oka na stare aparaty.

Połykacze żarówek

26/04/2006

gazeta.pl: Połykacze żarówek. No, przepraszam, że wiadomość z portalu, ale rozbawiło mnie to do łez.

Okładki książek Burroughsa

26/04/2006

Burroughs i okładki jego książek.

Matematyczne rzeźby z LEGO

26/04/2006

Matematyczne rzeźby z LEGO.

Jak się głosuje w Stanach

25/04/2006

Jak się głosuje w Stanach Zjednoczonych? No właśnie. Jak? Osobliwe - miałem okazję rozmawiać o tym z Polką, mieszkającą w Stanach całkiem niedawno.

Disney się autoplagiatuje

25/04/2006

Autoplagiaty u Disneya - strona jeden, strona dwa.

Nowy Jork na zdjęciach HDR

24/04/2006

HDR. to metoda łączenia zdjęć o różnych eskpozycjach w celu uzyskania obrazów zaskakujących kolorami, dramatyzmem i rozpiętością tonalną (sic!). Dużo z Flickr, a ostatnio Nowy Jork.

Podróże kaczki

24/04/2006

Podróże kaczki. Hehehehe. Via Neatorama.

Truskawka mazowiecka

24/04/2006

gazeta.pl: Nie czepiajmy się nazwy - mówi wójt Iłowa Roman Kujawa. - Nasza truskawka powinna nazywać się mazowiecka, bo ją trzeba oprzeć na naszym dziedzictwie kulturowym.. Truskawka dziedzictwem kulturowym Mazowsza. Niewielkie to dziedzictwo, trzeba przyznać :-)

Kusza z LEGO

24/04/2006

Kusza z LEGO.

Kolaże

23/04/2006

Nie to, a to. piękne. A na CoLLAGeMaNía całe ich multum.

Zamiast Listamatic

23/04/2006

Listamatic jest passé. Teraz świat szaleje na punkcie tego :-)

Tajemnica Gatorade

22/04/2006

Gatorade to napój. Dla sportowców. Ktoś odkrył mroczną tajemnicę Gatorade.

Najlepsze zabójstwa roku

22/04/2006

Jak przetłumaczyć Top 11 Homicides of that year? Nieważne. FBI zrobiło taką listę.

Mamiya też?

21/04/2006

Nikon, Minolta, a teraz Mamiya? Engadget: Mamiya, best known for its high-end pro equipment, will be selling off its film and digital camera business to focus on other sectors.

Przygody z Allegro

21/04/2006

Allegro może być śmieszne.

David Levinthal

21/04/2006

David Levinthal - fotograf. Via Ektopia.

Farktography

20/04/2006

Farktography, konkurs fotograficzny z Farka. Podawany jest temat, ludzie wysyłają zdjęcia. Tu są archiwa. Jak sfotografować czas?

Śmieciowe wykresy

20/04/2006

Śmieciowe wykresy - blog o infografikach. Niepoprawnych infografikach. Wpisów na razie niewiele, ale, miejmy nadzieję, autor będzie bloga rozwijał.

Warszawskie wieżowce

20/04/2006

gazeta.pl: warszawskie wieżowce. Z opisami. Ciekawe. Och, i zdjęcia. Zwycięskie zdjęcie - dla mnie rewelacja.

Abner Graboff

20/04/2006

Abner Graboff to rysownik. A tu jest dyskusja o jego pracach wraz z przykładami. Bardzo fajnie rysował. Via The Cartoonist.

Znane fragmenty utworów

20/04/2006

Znane fragmenty utworów. Via Waxy z pozdrowieniami dla Roberta.

Niemcy, lata 80-te

19/04/2006

Niemcy, lata 80-te. Zdjęcia. Via Things Magazine.

Virtual Dimension

19/04/2006

Dawno temu, gdy jeszcze korzystałem z Linuksa, bardzo często używałem komendy screen (w X-ach ratpoison :-). Kiedy zmieniłem system na Windows bardzo pomocny okazał się TaskSwitchXP Pro. Ale dzisiaj znalazłem coś takiego: Welcome to Virtual Dimension: a free, fast, and feature-full virtual desktop manager for Windows platform. Może warto? Wzięte z tej oto listy.

xkcd

19/04/2006

xkcd (A webcomic of romance, sarcasm, math, and language). Text only Counterstrike?

O, nowy Czerski

18/04/2006

O, nowy Czerski.

Leifpeng

18/04/2006

Flickr: ilustracje, ogłoszenia, plakaty ze zbioru użytkownika o nicku Leifpeng. Wintaż. Economical. Tasty. Nourishing! Via The Cartoonist.

Tim Marrs

18/04/2006

Tim Marrs. Przypomina mi się Misprinted Type.

Dojazd do pracy

18/04/2006

Daleko do pracy. Fikcja? O, wcale nie.

Tibia

18/04/2006

Tibia - gra, która uzależnia.

Cuda techniki

17/04/2006

Maraid publikuje kilka zdjęć z książeczki z lat sześćdziesiątych, poświeconej nauce, technice i tym podobnym sprawom: na przykład rakieta albo laboratorium. Trochę, ale tylko trochę kojarzy mi się Hivelogic i jego fantastyczne zdjęcia w nagłówkach stron. Via Boing Boing.

Cuda świata

17/04/2006

Siedem cudów świata antycznego, siedem cudów przyrody, siedem cudów świata współczesnego, mnóstwo cudów! Via Cynical.

Another World

16/04/2006

Another World. Gra z początków lat 90-tych, z niesamowitą - jak na tamte czasy - grafiką i animacją oraz niepowtarzalną atmosferą. Pamiętacie? A teraz strona domowa tejże gry, po francusku, co prawda, ale prace nad wersją angielską trwają. Można poczytać o procesie tworzenia gry, a także grę ściągnąć.

Wesołej Wielkiejnocy!

16/04/2006

Wesołej Wielkiejnocy! Via Neatorama.

Urlop

16/04/2006

Byliśmy tutaj, a dokładnie tutaj. Zdjęcia, reportaże, wspominki i wspomnienia - w terminie póżniejszym. A teraz wracamy do codziennych apdejtów. Dziękuję za mejle i pamięć.

Ornamenty

31/03/2006

Skany z książki The Grammar of Ornament Owena Jonesa. I miniaturki, jeśli ktoś sobie życzy (chyba nie wszystkie?).

Google pomoże ci znaleźć hasło

31/03/2006

Security Focus: Google pomoże ci znaleźć hasło. Z tymże - to nie wina Google (jeśli można mówić o czyjejkolwiek winie), a głupota ludzi.

Burj Dubai

31/03/2006

Burj Dubai, najwyższy budynek świata o nieznanej wysokości. To znaczy - będzie najwyższy. Na razie go budują. Poczytaj, pooglądaj.

Historia sztuki na znaczkach pocztowych

31/03/2006

Historia sztuki na znaczkach pocztowych. Via Neatorama.

Encyklopedia filmu

31/03/2006

Encyklopedia filmu, nieco ogólniejsza i - wydaje mi się - przez to bardziej ciekawa. Taki przegląd zjawisk/nurtów kina światowego.

Supersam zamknięty

31/03/2006

Supersam, pomnik poprzedniego ustroju, nadal działający sklep w sercu Warszawy, zostanie zamknięty. Ma powstać jakiś biurowiec. Ech.

Nazwy domen - kilka faktów

30/03/2006

Nazwy domen, kilka faktów. Nazwa domeny może mieć tylko 63 znaki i może być dennie głupia. Wszystkie trzyliterowe domeny .com są zajęte. I tak dalej...

Notatnik przyrodnika

30/03/2006

Notatnik przyrodnika, Kenelm Digby.

Sudoku w SQL

30/03/2006

Sudoku rozwiązane za pomocą SQL.

Służba wojskowa w Izrealu

29/03/2006

Kobieca służba wojskowa w Izrealu: numer 3817131.

Hapland III

29/03/2006

Były części pierwsza i druga, więc pora na Hapland 3.

Plakietki ze skrzyń z owocami

29/03/2006

Plakietki ze skrzyń z owocami. Te pierwsze - malutkie, ale pewno można się dobrać do większych obrazków, tylko jak? :-)

Księga Liczb

29/03/2006

Księga Liczb. Via Metafilter.

Tobrze o blogach

29/03/2006

Tobrze o blogach.

Hasła ze zderzaków

29/03/2006

Hasła ze zderzaków. Shot, podoba Ci się?

Digg Soundboard

28/03/2006

Digg Soundboard. Via Waxy.

Robale na zdjęciach

28/03/2006

Robale na zdjęciach... Błeee...

Jak się zmieniał Apple OS

28/03/2006

Wired: jak się zmieniał Apple OS.

Przerażający efekt HOVER

28/03/2006

Przerażający efekt HOVER. To pierwsze skojarzenie, ale można mieć więcej...

Rube Goldberg

28/03/2006

Rube Goldberg i jego maszyny, z których część zbudowano :-)

Co można zrobić z puszek?

28/03/2006

Co można zrobić z puszek? Dużo bardzo interesujących rzeczy. Cześciowo via Neatorama.

Komiksowe onomatopeje

28/03/2006

Dawno temu linkowałem coś takiego, dzisiaj przyszła pora na onomatopeje z serialu Batman, kręconego w latach 60-tych. Via Drawn!.

Urville

27/03/2006

Urville. Hello, let me introduce myself, my name is Gilles Trehin, I'm 28, I live in Cagnes sur Mer, near Nice, in south-east of France. I'm told I have autism, some say I have Asperger's syndrome (it's very similar). Maybe it is the reason I have been drawing since the age of 5 and I have always been fascinated by big cities and aeroplanes. In 1984, I started to be interested by the conception of an imaginary city called Urville..

Filmy, w których często pada "the f word"

27/03/2006

Filmy, w których często używa się słowa fuck. Scenarzyści, programiści. Jeden diabeł :-)

Blog nominowany do nagrody

27/03/2006

O, ta pani jest nominowana do nagrody przyznawanej literaturze faktu.

Ziemia z komputera

27/03/2006

Ziemia z komputera, czyli komputerowo generowane oblicza naszej planety. Via Metafilter.

Smithsonians

26/03/2006

Smithsonians to taka jednostka naukowo-badawczo-edukacyjna, bardzo szacowna, z tego, co sobie przeczytałem. I mają przebogatą stronę, z mnóstwem ciekawych stron. Albo, cuda dla podróżników: lądy i oceany, umysł i wyobraźnia. Via The Cartoonist.

Mistrz Foo

26/03/2006

Częścią UNIX. Sztuka programowania są takie oto przypowieści. Zajmujące na czas jakiś.

15 najlepszych panoram miast

26/03/2006

Piętnaście najlepszych panoram miast. Moment, moment... :-)

Fravia

25/03/2006

Fravia. To dziwne jakieś i wymaga dokładnego się przyjrzenia (o tym, jak szukać w sieci). Przeglądać Operą. Via Sztywny.

Okładki radzieckich książeczek dla dzieci

25/03/2006

A ja do tej strony linkowałem ostatnio, ale - widać - nie za dokładnie ją zwiedziłem. Oto okładki radzieckich książeczek dla dzieci.

Fotoreportaż z Czernobyla

25/03/2006

Fotoreportaż z Czernobyla. Nie, nie ten z panienką na motorze, który po sieci krąży już ze dwa albo trzy lata. Inny. Via We make money not art.

Blog o złudzeniach optycznych

25/03/2006

Blog o złudzeniach optycznych. To jest fajne.

Stadion i lotniskowiec z LEGO

24/03/2006

Duże rzeczy z LEGO: stadion i lotniskowiec. A w środku ludziki...

Względne mapy

24/03/2006

Mapy, na których państwa zmieniają swój rozmiar w zależności od udziału danego państwa w obrazowanej na mapie cesze. Jasne, nie? :-) Zobaczysz, to od razu zrozumiesz. Via Metafilter.

25 najgłupszych śmierci

24/03/2006

25 najgłupszych śmierci. Od razu się przypominają nagrody Darwina.

Polacy to wtórni analfabeci

24/03/2006

Przegląd: Kraj wtórnych analfabetów. To wiele tłumaczy, ma rację ta pani.

Głupie patenty

23/03/2006

Głupie patenty. No halo. Ten wcale nie jest taki zły...

Panda namalowana króliczym włoskiem

23/03/2006

O, taka panda. Namalowana włoskiem królika.

Potwory

23/03/2006

Potwory. O, panie. Via The Cartoonist.

Komiksy z początku zeszłego wieku

23/03/2006

Komiksy i ilustracje z początku zeszłego wieku, przykładowo takie cudeńka. Albo takie. Via Drawn!.

Śmieszno-głupie gry

23/03/2006

Nie zastrzel pieska (nie ruszaj myszką, nie naciskaj klawiszy - wygrasz!), klikaj co minutę, klikaj między błyskami, nie zasmuć mamy. Hehehe. Via Boing Boing.

Niewidzialny kursor

22/03/2006

Niewidzialny kursor. Frustrujące, tak bym to określił. Via Wired Blogs.

Target - niedostępna strona

22/03/2006

Zupełnie na marginesie, bez powiązania z wcześniejszymi dyskusjami, papryczka do kategorii: "Jak to się robi w Stanach". Wpierw cel, potem Derek i Molly, a przed chwilą podsumowanie u Rogera. W artykułach linki do innych stron, na przykład do strony Obrońców Praw Osób Upośledzonych. A u nas, panie, w Opolu...

Pi

22/03/2006

Pi. Po grecku: π. π-naród. Dzień π. Szukaj w π. A ostatnio: π-muzyka.

Jak narysować prom

22/03/2006

Stare jak świat (przesadzam, ale ze dwa lata to ma na pewno) - jak narysować prom (640 megabajtów, 35 warstw w 720 godzin). Dla rozprężenia - Zachary Flagg Baldus - karykatury i ilustracje. Obie rzeczy Via Drawn!.

Moodaholic

21/03/2006

Moodaholic.

Superman to złamas

21/03/2006

Superman to złamas oraz inne mroczne tajemnice superbohaterów. Via Boing Boing.

Maszynki do golenia

21/03/2006

Trzy ostrza, cztery ostrza, pięć?! Kiedyś z tego sobie żartowano, a teraz to rzeczywistość. A może prawo Moore'a dotyczy także maszynek do golenia?

Octomatics

21/03/2006

Octomatics, czyli życie w systemie ósemkowym.

Eleganckie różności z USB

20/03/2006

Eleganckie różności z USB.

Kobiety tracą mnóstwo czasu

20/03/2006

New York Post: kobiety tracą - w ciągu całego życia - 2 lata na szykowanie się przed wyjściem. Mężczyznom zabiera to rok. Wiedziałem!

Szekspir w ActionScript

20/03/2006

Sonet XVIII Szekspira w ActionScipt. Oczywiście.

Droga do poddaństwa

20/03/2006

Droga do poddaństwa. Jeśli ktoś nie wie, czym jest (było?) poddaństwo. Na czasie?

Przypadek 500-milowego mejla

20/03/2006

Mejle tylko na odległość pięciuset mil? No przecież, że nie. Albo: co potrafi dobry administrator.

Zdjęcia z LAHE

20/03/2006

Zdjęcia z Los Angeles Herald Express z lat 1936-1961. Hehehe.

Haiku

19/03/2006

Haiku Czesława Miłosza. Każdy wierszyk ma swoją strukturę. I pięknie. A co powiesz na komunikaty o błędach w formie haiku?

Międzynarodowy Instytut Historii Socjalizmu

19/03/2006

Międzynarodowy Instytut Historii Socjalizmu, no bo jak to inaczej przetłumaczyć? W szczególności: plakaty radzieckie, chińskie i kubańskie. Via Neatorama.

Koszulki z Imaginery Foundation

18/03/2006

Koszulki z Imaginery Foundation. Taka! Kupi mi ktoś? :-) Mi się od razu przypomina Monty Python i to lub, bardziej obrazowo, to (dodatkowo, generator silyłoków). Via Boing Boing, znowu częściowo.

Lata 70-te i 80-te

18/03/2006

Takie zdjęcia. Zrobione przez profesjonalistów, podobno, ale i tak jest śmieszno-straszno. Niemniej, nadal w lepszym guście niż to, przyznacie mi rację? Honolulu, hehe :-) Via Metafilter, częściowo.

Ben Garvie

17/03/2006

Ben Garvie rysuje jedzenie. Słodycze. Owoce. Ładnie rysuje, moim zdaniem przynajmniej. Via Drawn!.

Reguła 20 linii i mały IRC

17/03/2006

Podobno wielkość modułu najlepiej ograniczać do 20 linii. Pamiętając jednocześnie, że linie kodu to rzecz mało miarodajna, choć niektórzy, w 38 linijkach potrafią zmieścić bardzo wiele...

Wpisy z największą liczbą komci

17/03/2006

Kottke: wpisy z największą liczbą komci. U mnie sprawa jest prosta :-) Na Dooce widziałem po 500 komentarzy (ludzie tam wariują, piszą First! albo Second! i tak dalej).

Da Vinci kontra Paulus

17/03/2006

Da Vinci kontra Paulus. Starocie, wiem, ale nawinęły mi się dzisiaj ponownie.

Postać z GW czy Web 2.0?

16/03/2006

Czy to postać z Gwiezdnych Wojen czy Web 2.0? Z pozdrowieniami dla TeBe.

Pięć klatek

16/03/2006

Pięć klatek. Magazyn fotoreporterów. Via imaginery.pl.

Drewniany okresowy układ pierwiastków

16/03/2006

Okresowy układ pierwiastków zrobiony w drewnie. Z opisami, zdjęciami, historią odkryć i tak dalej.

Plakaty filmowe, któraś tam odsłona

16/03/2006

Kolekcja plakatów filmowych, doprawdy urocza. Bestia o tysiącu oczach albo niedobre dziewczynki mamusi. O, Dzwonnik z Notre Dame. Via Neatorama.

Craig Frazier

16/03/2006

Craig Frazier. Ładne rzeczy, przykładowo: ilustracje.

Lileks

15/03/2006

Lileks: Compu-promo, Stagworld oraz więcej. Och, i o jedzeniu!

Pasożyty

15/03/2006

Z rzeczy nieładnych zaś galeria pasożytów. Via Cynical.

Wielościany

15/03/2006

Wielościany mogą być foremne (albo: platońskie, i więcej niż tam wymieniono foremnych nie ma) albo półforemne. O wielościanach można czytać, ale można też składać je z papieru (w tym ostatnim przypadku mowa również o zwierzaczkach). Ładne?

Rysunki, komiksy, kreskówki

15/03/2006

Rysunki, komiksy, kreskówki.

Dokąd zmierza Microsoft

14/03/2006

Detnews.com: dokąd zmierza Microsoft. Tam: Gates has now set his sights on Web services.

Śledź swojego mejla

14/03/2006

Śledź swojego mejla razem z Google Maps.

Blog Chewbacci

14/03/2006

Chewbacca ma bloga. Ja z zamierzchłych czasów pamiętam jeszcze Freddy'ego - ten ostatni już przestał blogować, działają tylko archiwa. Oczywiście, poważne firmy też czasem robią sobie jaja, nie ma to tamto. Jeśli też tak chcesz, to można tekst tłumaczyć w i w drugą.

Wzorce opakowań

14/03/2006

Jak dla mnie rewelacja: wzorce opakowań: napoje energetyzujące, golarki dla kobiet i tego typu rzeczy.

Wufoo

13/03/2006

Choć z drugiej strony, jeśli Web 2.0 oznacza takie aplikacje, to ja nie mam nic przeciwko. Robi wrażenie? Robi. I o to chodzi.

Isolatr

13/03/2006

Isolatr. Założę sobie taką kolekcję aplikacji anty-web-2.0, obojętnie, co mówią Naukowcy, pozdrowienia, rzecz jasna.

Bezgłowa dziewczynka

13/03/2006

Pomóż dziewczynce odnaleźć głowę. Jeśli zaś nie, to jest Hapland 1 i 2 (staruszki) oraz Industry albo Escape from Rhetundo Island. Głowa jednak jest najlepsza. Ewentualnie, Holy Night z różowym królikiem.

Steve Adams

13/03/2006

Steve Adams. Ilustracje. Via Drawn!.

Estetyka inforacji

13/03/2006

W nawiązaniu przypomniałem sobie o TouchGraph GoogleBrowser V1.01, za pomocą którego dokonywana jest wizualizacja operatora google:related. W ogóle, wizualizacja informacji, której poświęcony jest ten blog, to świetna sprawa. Albowiem natrafić można na tak zajmujące rzeczy (informacje, galeria), które z kolei przypominają mi to.

F.....Google

12/03/2006

A niektórzy nie lubią Google. Bo mają powody?

Wpierw Write, teraz Excel?

12/03/2006

To jak już macie edytor tekstu, to teraz pora na arkusz kalkulacyjny, czyż nie? :-)

Opuszczone, ale tylko na 9 miesięcy

12/03/2006

W Hiszpanii są takie miejsca, które tętnią życiem jedynie przez trzy miesiące w roku, pozostając opuszczonymi przez pozostałe dziewięć. Prawdę mówiąc, nie wiem, czy sympatyczniejsze wydają mi się te miejsca, gdy są opuszczone, czy zatłoczone. Bo to, albo to, wypełnione po brzegi turystami... Brrr. Via We make money not art.

IE7

11/03/2006

IE7.com. A to świntuszki :-)

Julia

10/03/2006

Julia. Ulubiony ostatnio.

Stare radzieckie radia

10/03/2006

Stare radzieckie radia. Via Ektopia.

Szekspir i Pangloss

10/03/2006

Przekleństwa w stylu Szekspira i mądrości Panglossa. Via GeekPress.

Manie i obsesje

10/03/2006

Forum gazety.pl: manie i obsesje. Śmieszno-straszne.

Writely

10/03/2006

Writely to taki edytor tekstu on-line, część koncernu Google; oraz wiadomość od Google. Przyszłość komputerów, jeśli ktoś się mnie pyta - nie za mocne obliczeniowo konsole, praca zdalna; zadania poważniejsze (obliczenia, rendering, przetwarzanie dużej ilości danych) - na zasadzie outsourcingu. I zupełnie przypadkowo pojawia się Eye OS. Kto to powiedział - kogo nie ma w internecie, ten nie istnieje? I dalej przypadkowo: Goowy, którego krótki opis można znależć tutaj.

Zeldman nie tworzy już swojej strony ręcznie

09/03/2006

Zeldman nie tworzy już swojej strony ręcznie, ale zasila ją Wordpressem.

Opuszczone w Rosji

09/03/2006

Opuszczone w Rosji. Via Metafilter.

similicio.us

09/03/2006

similicio.us - wyszukiwanie podobnych do siebie stron. Działa w oparciu o del.icio.us, nie inaczej. Rozmawiają o tym na /., a trochę więcej piszą tutaj. Doborowe towarzystwo, nieprawdaż? (dlaczego ludzie przy prostych formularzach korzystają z POST, a nie GET, na szczeście jest to).

Jak wiązać chustkę

09/03/2006

Chciałem poinformować, że przez frazę na Papryczki wchodzi najwięcej osób. Pewno przez to. Więc tylko gwoli kompletności, dla pań, jak wiązać chustkę.

Web 2.0 bez Web

09/03/2006

Web 2.0 without the Web. I zupełnie przypadkowo, trzymając się tej tematyki, nowy blog w stylu Futregi. Powiem tak - dobrze, że takie blogi powstają, bo mało jest interesujących sieciowych pamiętniczków, pisanych przez osoby, które się na sieci znają. Dodatkowo: są tacy, którzy z Web 2.0 robią sztukę; więcej na We make money not art.

Blog o historii techniki

08/03/2006

Patent Pending - blog o historii techniki. Interesujące. O, na przykład wniosek patentowy (?) na Monopoly.

Google Calendar

08/03/2006

Google Calendar. Wiem. Teraz jest pora na Google OS :-)

Lartigue

08/03/2006

Jacques Henri Lartigue, jeden z mistrzów fotografii i jego zdjęcia.

San Fransisco na pocztówkach

08/03/2006

Stare San Fransisco na pocztówkach.

Sześć stron wystarczy

07/03/2006

Web user: surfujący po sieci odwiedzają - średnio - ledwie sześć witryn, bo using just one banking, shopping, travel information and holiday website is enough for a person to keep their life well-managed.

Lisp i Einstein

07/03/2006

Lisp. Lisp nie jest bardzo popularny, ale może - dzięki niektórym - zacznie być (choć inni od Lispa uciekają). A przecież literatura jest dostępna, tylko się uczyć i programować. A dlaczego Einstein? Bo, po pierwsze, to. A po drugie - to.

Married to the sea

06/03/2006

Married to the Sea. Mi się podoba. Niektórzy pisali, że im również :-)

Jestem Ania i mam 13 lat...

06/03/2006

Na czacie: jestem Ania i mam 13 lat... No, nie tym razem :-)

Co kryje Google

06/03/2006

Co się chowa w głównym katalogu serwewa google.com. Na przykład kulki. I całkiem sporo innych rzeczy...

ShortText.com

06/03/2006

Szybko publikuj informacje w sieci. Nawet serwera nie potrzeba. Do czego to się może przydać...

Jakiego wyznania są bohaterowie komiksów

05/03/2006

Jeśli trapi cię problem, jakiego wyznania są bohaterowie twojego ulubionego komisku, to już nie musisz się martwić! Oto bowiem lista, która pomoże rozstrzygnąć kwestie, palące każdego miłośnika historyjek obrazkowych. Szkoda, że nie ma Donalda. Kaczora Donalda. Via Cynical. (Ludziom do głowy przychodzą korelacje, o których ja nawet nie śmiem śnić, tak).

Co można zrobić z LEGO

05/03/2006

Co można zrobić z LEGO? No, różne rzeczy. Niektórzy idą nawet krok dalej...

Rysunki z Playboya sprzed kilkudziesięciu lat

04/03/2006

Sokol i Dedini, rysunki z pieprzykiem z Playboya. Via The Cartoonist.

Silnik bloga domowej roboty

04/03/2006

Jeśli chcesz mieć własnego bloga, to może ta książka jest dla ciebie. Więcej o niej na Clagnut.

JAK HTML

03/03/2006

HTML to tak naprawdę JAK. Wiedziałem! Via Storey.

Ruth McNally Barshaw

03/03/2006

Ruth McNally Barshaw i jej ilustracje. Via Drawn!.

Bakterie tworzące fraktale

02/03/2006

Bakterie układają się we fraktalne wzory w szalkach Petriego. Więcej tutaj i tutaj. Wcześniej u niezawodnego Jaha.

Zarf

02/03/2006

Lubię strony domowe. Pilgrim ma stronę domową. A to jest strona domowa Zarfa, kimkolwiek Zarf jest. No bo czy nie jest miłą strona, z taką mapą strony? A dalej ciekawe rzeczy: koło smaków (w moim ulubionym sklepie z winem taka rzecz trochę kosztuje), albo tabela okresowa deserów. Strony domowe są fajne. Niektóre :-)

Programowanie - instrukcja z 1957

02/03/2006

Nauka programowania - instrukcja z 1957 roku. Proszę, jaka zgrabna pamięć!

AJAX, wszędzie AJAX

02/03/2006

Wcześniej Prototype, moo.fx, Rico, Behaviour, a teraz AdvAJAX.

Milionowy artykuł na Wikipedii

02/03/2006

Milionowy wpis na Wikipedii.

Illustrated London News

01/03/2006

Illustrated London News - londyńska gazeta za sześć pensów z wieku XIX, obecnie istnieje (chyba) tylko winternecie. Cecha charakterystyczna - ilustracje i zdjęcia (na przykład: katastrofy kolejowej albo związane z przemysłem i handlem). Rysuneczki można sobie również kupić, wrau. Via The Cartoonist.

Dobry czas Olympusa

28/02/2006

Olympus - marka dość niszowa, ma ostatnio świetny okres. Bo, po pierwsze, pojawiło się nowe body E-330 cechujące wielce interesującymi właściwościami, a potem nowe obiektywy wypuściła Sigma i Leica. Na domiar szczęścia Panasonic dołącza do systemu 4/3, wypuszczając na rynek nowego Lumiksa (Flash). Całości obrazu dopełniają takie sympatyczne informacje... (wiem, notka trochę prywatna, ale sam mam E-1, nie mogłem się powstrzymać :-). I daruj, Ish, jeśli cię uprzedziłem. :-)

Komputerowe żarty i anegdoty sprzed 20 lat

28/02/2006

Komputerowe dowcipy i anegdoty sprzed ponad 20 lat.

Najlepsze zdjęcia roku

28/02/2006

Najlepsze zdjęcia roku. Z różnych gazet i konkursów. Tak fotograficznie dzisiaj trochę...

Udawane modele

28/02/2006

W nawiązaniu do tego i do tego mały instruktaż. Komputery... wszystko można za ich pomocą zrobić.

Zdjęcia ze Środkowego Wschodu

27/02/2006

Zdjęcia ze Środkowego Wschodu z początku zeszłego wieku. Kolorowe! Via Neatorama.

Wyszukiwarka pasków Calvina i Hobbesa

27/02/2006

Wyszukiwarka pasków Calvina i Hobbesa. Z pozdrowieniami dla Shota i dla nieuświadomionych.

Art Frahm

27/02/2006

Art Frahm. Czy widzisz jakąś różnicę (w szczególności to wygląda realistycznie)? Via Boing Boing.

Gęsta zabudowa

26/02/2006

Mieszkasz na blokowisku? Nie martw się, inni mają gorzej. Mam wrażenie, że któreś z tych zdjęć krążyło po internecie...

To nie są makiety 2

25/02/2006

Było. Nawet dwa razy. Więc co szkodzi dać coś podobnego po raz trzeci? :-) To nie jest makieta. Te też nie. Tak naprawdę to chodzi o małą głębię ostrości. Taki Olivo Barbieri robi z tego sztukę. Ładne? Via Ektopia.

Opakowania

25/02/2006

Opakowania. Dokładniej - karty imitujące opakowania. W internecie jest tego mnóstwo.

Ameryka, początek zeszłego wieku

25/02/2006

Ameryka z początku zeszłego wieku. Na zdjęciach i w kolorze.

Polacy to brudasy

24/02/2006

Ozon: Co trzeci Polak przyznał, że myje zęby raz w tygodniu lub rzadziej!

Potęga głupoty

24/02/2006

Potęga głupoty - strona o głupocie w ujęciu socjologiczno-psychologicznym. Wielce zajmujące, osobliwie eseje o głupocie: 1, 2, 3 i 4. Ja obecnie czytam pozycję Francisa Wheena Jak brednie podbiły świat, idealnie się w kontekst stron o głupocie wpisujące. Polecam tak strony, jak i książkę.

Słownik dedeerowsko-polski

23/02/2006

Słownik dedeerowsko-polski. Można sobie powiększać i podziwiać detale.

Opatentowano AJAXa?

23/02/2006

Czy to oznacza opatentowania AJAXa? Jak dla mnie - początek prawniczej batalii. Zobaczymy.

Lata 50-te zeszłego wieku w czasopismach

23/02/2006

Flickr: lata 50-te zeszłego wieku w czasopismach, ilustracjach i ogólnie: rzeczach drukowanych. Można znaleźć różne perełki.

Sceny z gier z LEGO

22/02/2006

Flickr: sceny z gier zrobione z LEGO. Na przykład Duckhunt.

DeMouling Bros

22/02/2006

Rok 1930. Katalog firmy DeMoulin Brothers. Robili takie różne śmieszne rzeczy, które potem wykorzystywali ... masoni :-) Na przykład takie krzesło. No kto by pomyślał? Na dole strony są pomysły na wykorzystanie akcesoriów. Intrygujące. Obecnie ta firma robi mundury.

Epigramaty informatyczne

22/02/2006

Epigramaty informatyczne. Wsadzę to sobie do sygnaturek, a co!

Kolekcja naklejek i reklamówek biur podróży

21/02/2006

Niesamowita kolekcja broszur reklamowych, znaków firmowych i tego typu rzeczy - biura podróży, linie lotnicze, koleje, hotele.

Escher i rekurencja na obrazkach

21/02/2006

Efekt Droste. Słyszeliście o tym? Ktoś badał rysunki Eschera pod tym właśnie kątem.

Doing Fine

21/02/2006

Doing Fine - komiksy i ilustracje. Oraz dużo więcej. Via Drawn.

Adflip

21/02/2006

Adflip - składnica reklam z ubiegłego wieku, od lat 40-tych w górę.

Okładki książeczek dla dzieci

21/02/2006

Flickr: okładki książeczek dla dzieci. Sprzed lat.

Materiały z MIT

20/02/2006

Ogromna ilość materiałów z MIT. Naprawdę ogromna.

Galerie retro

19/02/2006

Rzeczy retro w dużych ilościach. Na przykład: fałszywki Gwiezdnych wojen. I dużo innych rzeczy. Nostalgiczne.

Toycamera

19/02/2006

Toycamera i lomo.art.pl - fotografia bez kompleksów.

Krytycznym okiem na reklamy...

18/02/2006

Spojrzenie krytycznym okiem na reklamy z lat 40-tych i 50-tych. Ale przecież ta jest boska.

Magnolia

18/02/2006

Myślę, że ma.gnolia znakomicie wpisuje się w nurt łeb 2.0. Nie badałem, nie wiem, nie znam się, ale na pierwszy rzut mego niewprawnego oka wygląda jak to, pomijając bardziej atrakcyjny dla oka wygląd. Choć (...) that’s only the start. Kłamię. Albowiem magnolia jest inna. No i zrobił ją Zeldman do spółki ze świetną ekipą. Naprawdę.

Papierosy

17/02/2006

Skoro zapałki, to i papierosy. Linki do dalszych galerii.

Boris Artzybasheff

17/02/2006

Boris Artzybasheff i jego ilustracje.

Japońskie pudełka zapałek

17/02/2006

Japońskie pudełka zapałek.

Gry do herbaty

16/02/2006

Gry do herbaty. Via Metafilter.

Nicholas Gurewitch

16/02/2006

Nicolas Gurewitch i jego komiksy. Via Link Bunnies.

Kłamstwa i prawdy o programowaniu

16/02/2006

Google Blogoscoped: Kłamstwa i prawdy o programowaniu.

John Kricfalusi

16/02/2006

Skąd ja to znam? Ano, stąd!

Polskie plakaty filmowe

15/02/2006

Polskie plakaty filmowe. I inne ciekawe rzeczy. Tak, scena z Dumbo jest potworna, zgadzam się. Via Fuutonet.

James Nachtwey

15/02/2006

James Nachtwey, zdjęcia. Via Ekhil.

Machinalia

15/02/2006

Machinalia.

Piękno we wzorach matematycznych

15/02/2006

Piękno matematyki, w szczególności piękno tego. Ktoś to piękno potraktował dosłownie. Via Ektopia.

Żydzi rysują Żydów

15/02/2006

Żydzi rysują Żydów: We’ll show the world we can do the best, sharpest, most offensive Jew hating cartoons ever published! No Iranian will beat us on our home turf!. Wiecie, z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie. To Gogol. Popieram, oczywiście. Śmiać się trzeba z siebie, przede wszystkim.

Fotografia wielkich prędkości

14/02/2006

Fotografia wielkich prędkości, kolejna odsłona.

Gra.blox

14/02/2006

Więc Klus prowadzi dwa blogi.

Fińskie lalki-wycinanki

14/02/2006

Fińskie lalki-wycinanki, z pierwszej połowy zeszłego stulecia. I w ogóle fińskie zabawki. W internecie jest wszystko.

Skąd się biorą flejmy?

13/02/2006

Wired: skad się biorą flejmy. E-mail, i w ogóle komunikacja internetowa, rodzi wiele nieporozumień. Miałem okazję się przekonać o tym, dawno temu. Nic nie zastąpi rozmowy w cztery oczy, pamiętajcie.

Ameryka sprzed lat

13/02/2006

Ameryka sprzed lat: kartki pocztowe z Vegas, lata 1950-1970 oraz amerykańskie reklamy sprzed półtora wieku.

Komiksy z1940-1950

13/02/2006

O komiksach z lat 1940-1950.

Zdjęcia starego Pekinu

12/02/2006

Zdjęcia starego Pekinu, lata dwudzieste i trzydzieste zeszłego wieku.

Złe wnioskowania

12/02/2006

Złe wnioskowania - ogromna strona o tym, w jaki sposób ludzie dochodzą do błędnych wniosków. Via Metafilter.

Today's Inspiration

11/02/2006

Today's Inspiration - ilustracje z lat 40-tych i 50-tych.

Tobrze pisze o Jankem

11/02/2006

Tobrze pisze o Jankem i Tebe: (...) to tylko internet. Za mocno nim żyjemy. Być może dlatego nie zwracamy uwagi na rzeczy prawdziwe..

Anatomia w ujęciu historycznym

11/02/2006

W uzupełnieniu do tego: anatomia w ujęciu historycznym. Z rycinami. I przekazuję pozdrowienia.

Amerykańska Nibylandia

11/02/2006

Nibylandia. A na Flickru amerykańska. Groteskowe i przerażające. Pamiętam, w jednej ze stacji telewizyjnych - mało popularnych, tak mało, że nie pomnę dziś nazwy - puszczano serial o jakimś takim małym miasteczku, gdzie mieszkali dziwni ludzie. Przytłumione kolory, żółcie i ochry, przypominało to trochę Delicatessen. Ale utrzymane było w konwencji serialu komediowego (komediowo-groteskowego). Może ktoś pamięta nazwę? Via Metafilter.

The Hall of Best Knowledge

11/02/2006

Flickr: The Hall of Best Knowledge. Takie... historyjki. I litery. Via Waxy.

World Press Photo 2005

10/02/2006

World Press Photo 2005. I nagrodzone zdjęcia. Via Metafilter.

Buttony z Web 1.0

10/02/2006

Buttony z okresu, kiedy sieć nie miała jeszcze zaokrąglonych rogów. Sniff sniff.

Japońskie plakaty instruktażowe

09/02/2006

Japońskie plakaty z instrukcjami postępowania w przypadku nalotów.

Chińskie plakaty propagandowe

09/02/2006

Chińskie plakaty propagandowe.

Archiwum czasopism

09/02/2006

Archiwum czasopism. Różnych. Via Metafilter.

Casablanca

09/02/2006

Casablanca, the movie. Mlask mlask. I cytaty.

Konsumenci 2.0

09/02/2006

Drózd: o konsumentach 2.0. Do not underestimate the power of the Internet, mwahahahaha. Żeby była jasność: nie utożsamiam się z nikim, ani z niczym, ani w tym, ani w żadnym innym konflikcie. Fakt dostania papryczki o niczym nie świadczy, a ograniczona forma tego linkbloga uniemożliwia mi przedstawianie moich poglądów w formie obiektywnej, nie budzącej wątpliwości żadnej ze stron. Innymi słowy: solely for your entertainment. Piotrze.

Wankr

08/02/2006

Wankr, dla pasjonatów łeb dwa kropka zero. Via Hebig.

Lil Poison

08/02/2006

Może pora, by z gier komputerowych uczynić dyscyplinę olimpijską. Z innej beczki: szczęściarz z niego, czyż nie?

Meksyk z lotu ptaka

08/02/2006

Meksyk, największa, albo prawie największa aglomeracja: w zależności od tego, jak liczyć - dziewięć albo osiemnaście milionów mieszkańców. Wyobrażasz to sobie? Nie? Może to Ci pomoże.

Sześć stopni separacji (?)

07/02/2006

Sześć stopni separacji. Trochę się tym zajmowałem, osobliwie zaś tym. A dzisiaj kolega Michał podesłał coś takiego. Fascynujące. Co łączy kiełbasę i Platona? Albo: co łączy Platona i kiełbasę. Do pofilozofowania. Rzecz jasna, nie byłem pierwszy.

Gauden ma odejść?

07/02/2006

Nie publikuję niusów w Papryczkach, bo, po pierwsze, każdego interesują rzeczy różne i co mi się wyda bulwersujące, Wam wyda się nudne, po drugie, takiego niusa każdy może sobie znaleźć w dowolnym portalu, więc co to za papryczka, tak naprawdę. Marna. Niemniej, ta wiadomość mnie poraziła: rada nadzorcza Presspubliki będzie rozważać zwolnienie Gaudena ze stanowiska.

Archiwum gumy do żucia

07/02/2006

Archiwum gumy do żucia. Via Boing Boing.

Tytuł powieści SF

06/02/2006

Wygeneruj sobie tytuł powieści sajens-fikszyn.

Łeb 2.0

06/02/2006

Ja nie wiem, czy web 2.0 to kompletna bzdura czy bzdura tylko trochę, ale może pora bym zweryfikował swoje poglądy... W końcu tyle firm nie może się mylić, "nespa"?

Plakaty Scrojo

06/02/2006

Kimkolwiek Scrojo jest, ładnie rysuje.

Telewizory na Kubie

05/02/2006

Telewizory na Kubie. W ogóle wiele interesujących rzeczy można znaleźć na tej stronie. Na przykład, numery mieszkań w Los Angeles.

Mnóstwo starych reklam i ogłoszeń

05/02/2006

Mnóstwo, ale naprawdę mnóstwo, starych reklam i ogłoszeń. Uwielbiam.

Pocztówki z rysunkami restauracji

05/02/2006

Pocztówki z rysunkami restauracji. Lata 50-te?

Rozprawa o używaniu toalety

04/02/2006

Rozprawa naukowa o używaniu toalety. Życie.

Google query: Mahomet

04/02/2006

images.google.ir?q=mahomet. Od Szota.

Pojedź do Australii - 1930-1950

04/02/2006

Plakaty, promujące Australię z lat 1930-1950. Dziewczyny...

Bardzo malutkie rzeźby

04/02/2006

Bardzo malutkie rzeźby, na przykład malutka kolcia. Via Neatorama.

Opakowania od różnych (śmiesznych?) rzeczy

03/02/2006

Opakowania od śmiesznych (?) rzeczy: opakowanie toreb na śmieci albo serka (dla tchórzy).

Znaczki z ZSRR

03/02/2006

Znaczki z ZSRR. Pocztowe. Całe mnóstwo radzieckich znaczków pocztowych!

Laski z okładek komiksów

03/02/2006

Laski z okładek komiksów. Wintaż. Plus, dodatkowo bohaterowie i potwory.

Z cyklu: retuszowanie zdjęć

03/02/2006

Kolejne podretuszowane zdjęcia. Via Riddle.

Jak się robi tę rzecz

02/02/2006

Jak się robi tę rzecz. Ogromne.

Google SMS

02/02/2006

Google SMS. Są wszędzie (na razie są wszędzie w Ameryce). Ja zaczynam się bać.

Anatomia, XVII-wieczne rysunki

02/02/2006

Anatomia, rysunki z XVII-ego wieku. Via Boing Boing.

Drzemko-trawka

02/02/2006

Drzemko-trawka. Urocze. Via Gizmodo.

Maszyna różnicowa z klocków LEGO

02/02/2006

Maszyna różnicowa zbudowana z klocków LEGO. Via Neatorama.

Dziesięć bardzo dziwnych miejsc

01/02/2006

Dziesięć bardzo dziwnych miejsc.

Duńska awantura o Mahometa

01/02/2006

Ale wiecie, o co chodzi? O to!

Uwaga, powoduje halucynacje?

01/02/2006

Flickr: prawnicy ostrzegają przed czytaniem Biblii.

Najlepsze początki powieści

01/02/2006

Najlepsze początki powieści, według Amerykanów. To oni czytają książki? ;-) Via Kottke.

Skany starych czasopism

31/01/2006

Flickr: skany starych czasopism.

Opakowania słodyczy

31/01/2006

Opakownia słodyczy, wintaż. I w ogóle to chyba jest ciekawa strona.

Zapomniane zdjęcia

31/01/2006

Popatrz na mnie - zapomniane zdjęcia.

Plan59.com

30/01/2006

Było to, ale tam jest tego dużo więcej. I blog!

Kartki walentynkowe

30/01/2006

Kartki walentynkowe, takie trochę inne. You were hotter on the internet - mój typ.

Katowice

29/01/2006

Katowice: Wysyłając sms o treści KATOWICE na numer 72720 możesz pomóc ofiarom katastrofy w Katowicach oraz ich rodzinom. Koszt jednego sms–a to 2 zł + VAT. Organizatorem akcji jest Caritas Polska oraz Orange..

29,99

29/01/2006

29,99: Dlatego będziemy pisać o wszystkich środkach przekazu, o komunikacji jako takiej i - możliwie rzadko - o reklamie. I nigdy nie napiszemy o Web 2.0.. Ciekawsze od znakomitej większości blogów.

Czołg i inne pojazdy na parę

29/01/2006

Czołg na parę? Czemu nie!

Cytaty o programowaniu

29/01/2006

Cytaty o programowaniu, z pozdrowieniami dla Piotrka.

Witword

28/01/2006

Witwords, takie schronisko po angielsku.

To też nie są makiety

28/01/2006

To też nie są makiety, w archiwum o wiele więcej. Z Tokio.

Jak radzić sobie ze wciskaczami

28/01/2006

Jak radzić sobie ze wciskaczami różnych pierdółek.

Zegarek podający prawie dokładną godzinę

28/01/2006

Zegarek, podający prawie dokładną godzinę. Prawie pierwsza, minęło w pół do i tak dalej. Via Gizmodo.

Strony tytułowe BBS-ów

28/01/2006

BBS. Stare czasy, kiedyś miałem modem 14400, nie pomnę firmy. A tutaj są ascii-arty ze stron "powitalnych" takich właśnie BBS-ów. Poand 1500 sztuk. Via Boing Boing.

Google oficjalnie o google.cn

28/01/2006

Oficjalna wypowiedź Google o google.cn. Blah blah blah.

Robaczywa kampania antynikotynowa

27/01/2006

Robaczywa kampania antynikotynowa, we Flashu. Via Boing Boing.

Jessica Alba poprawiana

27/01/2006

Jak zrobić Jessicę Albę na bóstwo, kimkolwiek ona jest.

Demoniczne dzieciaki

27/01/2006

Demoniczne dzieciaki, reklamy, rok 1959. Via The Spunker.

RANDu 50 książek o kondycji ludzkości

27/01/2006

RAND ogłasza listę pięćdziesięciu książek tyczących kondycji ludzkości i człowieka. Kanon współczesnego świadomego człowieka? Via Metafilter.

Brytyjskie reklamy sprzętu elektronicznego

26/01/2006

Brytyjskie reklamy sprzętu elektronicznego. Z lat 50-tych. Via Boing Boing.

Efekty specjalne - kluczowe filmy

26/01/2006

Największe osiągnięcia w dziedzinie efektów specjalnych. Uwaga, wyskakuje jakieś cholerstwo, popapblokery nie działają. Via Link Bunnies.

Tablice z Sacramento

26/01/2006

Flickr: Przydrożne tablice z Sacramento. Via Boing Boing.

Pół wieku temu w Warszawie

26/01/2006

Pół wieku temu w Warszawie. Aktualizowane każdego dnia? A gdzie archiwum? Bo fajne strasznie jest, poczytałbym sobie.

Google analizuje miliard stron

25/01/2006

Google przenanalizowało miliard stron. Po kątem jakości i struktury kodu HTML. Wymaga czegoś, co obsługuje SVG.

Fraktalne kółko i krzyżyk

25/01/2006

Fraktalne kółko i krzyżyk. Via Waxy.

Wiktoriańskie karty

25/01/2006

Różne różności na kartach z XIX wieku. Sympatyczne. Via Zrzuty.

Jak zrobić kask dla kota

24/01/2006

Jak zrobić kask dla kota, o, taki. Via Boing Boing, z pozdrowieniami dla Cloudy.

To nie są makiety

24/01/2006

To nie są makiety, tylko real world. Podobnie zresztą, jak i to. Via The Cartoonist.

BrokenOff

23/01/2006

Broken Off: układanka, srebrny pył, hehehe, doskonali kochankowie. Moja lubić.

Cyrk na starych zdjęciach

23/01/2006

Cyrk na starych zdjęciach. Via Boing Boing.

Potęga AWK

23/01/2006

Ja uwielbiam AWK (dla żądnych wiedzy). Ale mimo wszystko (dla geeków, uwaga)...

Google vs Yahoo

23/01/2006

Google kontra Yahoo. Porównaj pierwszą setkę wyników. Ładne.

Polsa blogosfera

22/01/2006

Petrus: Polska blogosfera. Z naciskiem na Są blogi, które pomimo dość wątpliwej świeżości newsa, nie będą linkować do jego źródeł, uparcie twierdząc, że należy im się cała scheda po wyjątkowości informacji. Przyznam, że gdy widziałem już na paru blogach nawiązania do takiej informacji, to pojawienie się „jakże odkrywczego” wpisu - bez linkowania do poprzednich osób, które już to coś „odkryły” i mają niewątpliwie więcej przemyśleń w komentarzach, trackbackach - denerwuje mnie, bo nie tak powinna wyglądać data-circulation w blogosferze. I te osoby o tym albo zapominają albo starają się kreować na kogoś, kim nie są.. Mlask, mlask.

Jeszcze highspeed photography

22/01/2006

Nie nudzi się wam jeszcze ta highspeed photography? Mam nadzieję, że nie, bo oto kolejna dawka.

Origami

22/01/2006

Origami. Ale jakie!

Tutoriale fotograficzne

22/01/2006

Moje ulubione tutoriale. Fotograficzne, rzecz jasna.

Pecetowe mity

21/01/2006

PCWolrd: pecetowe mity. Czyli można wyciągać kable USB i wyłączać komputer guziczkiem?

Pomoc techniczna Dogberta

21/01/2006

Dilbert: Helpdesk w wydaniu Dogberta. Ja tak miałem z PKP ostatnio, tak.

Wróżenie z fusów o komputerach w 2001 z roku 1989

21/01/2006

Nasze życie z komputerem w roku 2001. Wizja z roku 1989. Zajmujące. Via Waxy.

Jeden rysunek każdego tygodnia...

20/01/2006

To było, ale okazuje się, że Tom w 2006 tworzy jeden rysunek w tygodniu. Można podziwiać.

Jak narysować biust

20/01/2006

W nurcie rysunkowo-piersiastym, bo tak się ostatnio tutaj zrobiło: jak prawidłowo rysować biust. Note to self: skończyć z polityczną poprawnością.

Court Jones - ilustracje

20/01/2006

Court Jones - ilustracje. Na przykład: Jan Paweł II. Via The Cartoonist.

Zloty wiek turystyki

20/01/2006

Złoty wiek turystyki, plakaty promujące różne miejsca. Ładne. Via Cynical-C.

Pocisk przecinający kartę

19/01/2006

Pocisk przecinający kartę. W kilku ujęciach. Ach, to w ogóle jest taka strona o fotografii high-speed.

Linkologia

19/01/2006

Linkologia, czyli polskie delyszys. Via Tebe, oczywiście.

tits

19/01/2006

<tits>. Ładne, prawda? ;-) I komponuje się troszkę z tym. Via Riddle.

Wpierw Nikon, teraz Minolta

19/01/2006

Minolta wycofuje się z rynku aparatów fotograficznych. Produkcję przejmie Sony. Filmy i papiery fotograficzne będą produkowane do marca 2007 roku. O tym również Forbes.

Maszynowicz

18/01/2006

Maszynowicz.com.

Tekstówka: bądź Bushem

18/01/2006

Tekstówka: bądź Bushem.

Papuga wydaje niewierną żonę!

17/01/2006

BBC: papuga wydaje niewierną żonę! Via Link Bunnies.

Najgłupsze spiskowe teorie

17/01/2006

Nagłupsze teorie spiskowe. Tak, są naprawdę głupie. Niemniej, takie dinozaury...

Lewackie oprogramowanie w lewackim kraju

17/01/2006

The Inquirer: Lewackie oprogramowanie w lewackim kraju. Czyli: Linux na Kubie. Via Link Bunnies.

Płaska perspektywa

16/01/2006

Płaska perspektywa. Via Airbag.

Znowu zdjęcia o krótkim czasie naświetlania

16/01/2006

Kolejne zdjęcia zrobione aparatem z szybką migawką. Via Metafilter.

+/-

15/01/2006

+/-, fotoblog.

Muzyka liczb pierwszych

15/01/2006

Muzyka liczb pierwszych. Ale wiecie ossochozi? I jeszcze to.

Gauka i Szparek

15/01/2006

Gauka i Szparek.

Google dla urządzeń przenośnych

15/01/2006

Zobacz, jak twoja strona wygląda na urządzeniach przenośnych. Albo po prostu używaj tego, sufrując po internecie za pomocą komórki...

Gracze do wynajęcia

15/01/2006

The New York Times: Gracze do wynajęcia. Sprzedam konto z Szamanem na 60. poziomie.

Wybuch bomby atomowej na zdjęciach

14/01/2006

Wybuch bomby atomowej sfotografowany aparatem o bardzo szybkiej migawce. Czas naświetlania - 1/1000,000,000 sekundy. Jeśli te zdjęcia są prawdziwe, to w istocie to wyjątkowa rzecz. Via Digg.

Kamienie w równowadze

14/01/2006

Kamienie w równowadze. Via Cynical.

Dziwności jedzeniowe

14/01/2006

Dziwności jedzeniowe. Via Neatorama. Gdyby ktoś się pytał - tak, lubię neologizmy.

Apple.com przez lata

14/01/2006

Flickr: Apple.com na przestrzeni lat. Via imaginery.pl.

Czy wiesz wszystko o Czaku?

13/01/2006

Czy wiesz wszystko o Czaku Norisie? Wiedz jeszcze więcej! ;-)

Zdjęcia uliczne - te najlepsze

13/01/2006

Najlepsze zdjęcia uliczne. Jak przetłumaczyć street photography? Mejla znajdziecie. Aha, i wskazówki o tejże. Via Urban Cartography.

Calvin i Hobbes w 25 odsłonach

13/01/2006

Dwadzieścia pięć najlepszych paseczków z Calvina i Hobbesa z pozdrowieniami dla Shota.

Fistaszki w czterech odsłonach

12/01/2006

Cztery Fistaszki: 1, 2,3, 4.

Budynek

12/01/2006

Budynek. Z czym mi się to kojarzy...

Mario i Spejs Inwejder z Postitów

12/01/2006

Flickr: Mario i Spejs Inwejder z Postitów. Po polsku: Mario i Kosmiczny Najeźdżca z małych kolorowych karteczek.

Dania z mięsa

12/01/2006

Dania z mięsa, książka z przepisami. Ach, jak ja lubię tę stylistykę z lat 50-tych. Via Boing Boing.

Nikon zaprzestaje produkcji aparatów analogowych

11/01/2006

Nikon zaprzestaje produkcji aparatów analogowych: As a result of the new strategy Nikon will discontinue production of all lenses for large format cameras and enlarging lenses with sales of these products ceasing as soon as they run out of stock. This also applies to most of our film camera bodies, interchangeable manual focus lenses and related accessories.. O w mordę. Via Digg.

Promocja proszków w E. Leclerc

11/01/2006

gazeta.pl: o promocji proszków w E. Lecler.

Rosyjski marketing

11/01/2006

Blog o rosyjskim marketingu. Via The Cartoonist.

Losowy Garfield

11/01/2006

Losowy Garfield - trzy obrazki z trzech różnych historyjek. Via Boing Boing.

Radziecke plakaty reklamująco-nawołujące

10/01/2006

Radzieckie plakaty reklamująco-nawołujące. Via The Spunker.

Królik berserker i prezydent Carter

10/01/2006

Szalejący królik i prezydent Carter. Via Cynical. Myślałem wpierw, że to żart...

Prace Artura Popka

10/01/2006

Prace Artura Popka. Via Strach przed lataniem.

Zhackuj Pinballa

09/01/2006

Zhackuj pinballa. Interesujące. I łezka się kręci. Książkę Kotowskiego chyba jeszcze gdzieś mam...

Internet, Polska 2006

09/01/2006

Futręga: co się wydarzy w polskim internecie w 2K6?

Anonimowe flejmy przestępstwem

09/01/2006

Anonimowe flejmy są przestępstwem. W Stanach przynajmniej. A może coś takiego i u nas? :-) Via Metafilter.

Amerykańskie nieprzyzwoite miasteczka

09/01/2006

Nieprzyzwoite nazwy amerykańskich miasteczek. Amerykańskie, bo z Polski to ja znak tylko to.

Nie zawierzajcie oprogramowaniu

09/01/2006

Nie zawierzajcie (ślepo!) oprogramowaniu, bo może się to źle skończyć. Trzeba testować, testować, testować...

Bufetowe

08/01/2006

Wysokie obcasy: Bufetowe.

O UFO

08/01/2006

O UFO plus najlepsze ich zdjęcia. Via Cynical.

Kodak ma nowe logo

07/01/2006

Koda ma nowe logo, które wygląda tak. Via Gizmodo.

125 strojów kosmonautów

07/01/2006

125 strojów dla kosmonautów. Od 1935. Jejku. Via Digg.

Fizyka animowana

07/01/2006

Fizyka animowana oraz dziesięć najbardziej eleganckich eksperymentów w fizyce. Ktoś czytał?

Klasyczne książki o komputerach

07/01/2006

Klasyczne książki dotyczące komputerów. Ja szczególnym sentymentem darzę Let's build a compiler Crenshawa, kiedyś moją lekturę na wieczory. Nic z tego nie wyszło, oczywiście.

Warszawa mało znana

06/01/2006

Warszawa mało znana, cykl zdjęć. Via Andy.

Wymagania na Windows Vista

06/01/2006

Wymagania na Windows Vista. Sprzętowe. Oficjalne. Bo wiecie... Pretekst do zmiany komputera?

Panie z dziekanatu

06/01/2006

Forum Gazety: o paniach z dziekanatu. No, to mnie naprawdę rozbawiło... A w kontekście tego, uahaha, to już w ogóle.

Dziewczyna z kalendarza

06/01/2006

Dziewczyna z kalendarza, Gil Elvgren. Via Drawn!

Bezsensowne ostrzeżenia na produktach

05/01/2006

Bezsensowne ostrzeżenia na produktach. Prawnicy...

Lekcje angielskiego za darmo

05/01/2006

Lekcje angielskiego za darmo, wszystko od BBC. Via Webinside.

Wykop

04/01/2006

Wykop, polski digg. Via Stek. Ja mam swoją teorię na temat popularności takich światowo-angielskojęzycznych wynalazków przeniesionych na nasz polski grunt, takie na przykład 10 przykazań... W skrócie: nie, to nie wypali. Albo inaczej: nie na tę skalę, to truizm, ale przecież to właśnie ludzie te serwisy tworzą. Popatrzcie sobie na to, na przykład, przez minutę chociażby. Ale tak tylko gadam, a tak naprawdę to zaciskam kciuki i życzę powodzenia!

Czołowa pięćdziesiątka robotów wszech czasów

04/01/2006

Wired: czołowa pięćdziesiątka robotów. Nie via, ale z pozdrowieniami.

Karaluchy jako roboto-zombie?

04/01/2006

Robot Gossip: robot-zombie z karalucha. Via We make money not art.

Anthony Freda

04/01/2006

Nie, nie Frida, a Anthony Freda i jego rysunki. Via Drawn!

Albinosi z XIX-ego wieku

03/01/2006

Albinosi z XIX-ego wieku. Via Makowski.

Plakaty reklamowe

03/01/2006

Wintaż plakaty reklamowe.

Plakaty cyrkowe

03/01/2006

Muzeum cyrku. Via Things Magazine.

Rzeczy na kotach

02/01/2006

Rzeczy na kotach. Pewno było, ale jest super-śmieszne.

John Hyde, zdjęcia

02/01/2006

John Hyde - zdjęcia, bo wiecie, że ja lubię ładne zdjęcia, prawda (ktoś nie lubi?)? Strona we flaszu, błe.

Katastrofa Hindenburga

01/01/2006

Damn Interesting: Katastrofa Hindenburga. Z nagraniami audio! :-)Bez uśmieszka, bo ta katastrofa nic a nic nie była zabawna.

Erotyka wintaż

01/01/2006

Flickr: erotyka wintaż. Via Zrzuty.

WP 2.0

01/01/2006

Pojawił się Wordpress 2.0. Jeden z ficzerów: Header Customization — If you’re tired of the blue header in the default theme, you can now change the colors and text of it, which we’ve included as a demo of some of the new features available to theme authors.. O tak, ja mam dosyć tego niebieskiego szajsu na blogusiach ludzi, którym nie chce się pomyśleć nad własnym szablonem :-)

Jak umawiać się z moją córką

01/01/2006

Jak umawiać się z moją córką. Na dobry początek roku - coś zabawnego. I spełnienia marzeń (nie wszystkich, rzecz jasna, bo byłoby potem nudno, prawda?).

1/2*prawda o Waldemarze

31/12/2005

1/2*prawda o Waldemarze.

Literkowy komiks

31/12/2005

Literkowy komiks, dla typofilów. Via Metafilter.

Lincz czy samobójstwo?

30/12/2005

Lincz czy samobójstwo?

Czego nie wiedzieliśmy rok temu...

30/12/2005

BBC: setka rzeczy, których rok temu nie wiedzieliśmy.

Kuchenny komputer

30/12/2005

Kuchenny komputer wart 10.000 dolarów, przechowuje przepisy i planuje menu. Z 1965 roku. Via Cynical.

Różnica między Web 1.0 a Web 2.0

30/12/2005

Różnica między Web 1.0 a Web 2.0. Via Marcoos.

Nasza sieć

29/12/2005

Nasza sieć.

Żartobliwe rysunki lekarsko-medyczne

29/12/2005

Żartobliwe rysunki lekarsko-medyczne z XIX-ego wieku. Via Metafilter.

Matthew Forsythe

29/12/2005

Matthew Forsythe i jego komiksy. Intrygujące.

Zajawki filmów

29/12/2005

Zajawki filmów, tych klasycznych i lepszych. Via We make money not art.

Mike Luckovich, 2005

28/12/2005

Rysunki Mike'a Luckovicha, satyra polityczna na Stany Zjednoczone. Via Drawn!

Rzeczy retro

28/12/2005

Retro Thing, blog o rzeczach retro.

Nagrody Darwina 2005

28/12/2005

Nagrody Darwina 2005.

Łamigłówka we flaszu

28/12/2005

Łamigłówka we flaszu, taki point and click, smakowicie wykonane. Via Digg.

50 największych wynalazków ostatnich 50 lat

28/12/2005

Popular Mechanics: 50 największych wynalazków ostatnich 50 lat. Pilot do telewizora? Prozac? Aaaa!

Wywiad z Lemem

27/12/2005

Przegląd: wywiad z Lemem. I teraz pytanie: czy to ja jestem tak głupi, że wszystkich tych zagrożeń nie dostrzegam czy Lem zwyczajnie się starzeje? Odpowiedzi mejlem, skrzynka kontaktowa tutaj.

Empire State Building - zdjęcia

26/12/2005

Budowa Empire State Building - na zdjęciach. Ma ktoś lęk wysokości? Via Zrzuty, oczywiście.

Drout

26/12/2005

Drout, ten od kartek. Ilustracje.

Opuszczone, po raz kolejny

26/12/2005

Opuszczone, kolejne galeria, zastanawiam się, czy tego już nie było. Via Metafilter.

50 lat gadżetów

25/12/2005

PCWorld: o pięćdziesięciu latach gadżetów. Via Metafilter.

Ładne świąteczne kartki

25/12/2005

Ładne świąteczne kartki.

Okładki płyt wydawnictwa Blue Note

24/12/2005

Okładki płyt wydawnictwa Blue Note. Via We make money not art.

Zdjęcia robali

24/12/2005

Flickr: zdjęcia robali. Robi się naprawdę świątecznie, prawda? :-)

Z krzywym ryjem przez życie

24/12/2005

Nieświątecznie, niegwiazdowo, a koprolalicznie: Z krzywym ryjem przez życie.

Najlepsze historyjki z National Geographic

23/12/2005

National Geographic i ich najlepsze - z tego roku - artykuły: duża ryba, pyton i aligator (było i u mnie!), tsunami. I więcej.

Kalendarz z fabrykami

23/12/2005

Haiko wydał kalendarz.

Teraz już wszyscy mają serwis blogowy

23/12/2005

Teraz już wszyscy mają serwis blogowy. Kogoś brakuje? Via MatiSz.

Microsoft kupuję Operę?

23/12/2005

Microsoft kupuje Operę? Jednak nie. Dzięki, Shot.

Pijemy po polsku

23/12/2005

Pijemy po Polsku, blog o Polsce w lengłydżu. Via Kinga.

Tanie, bo kradzione

22/12/2005

Sprzedawali aparaty tanio, bo były kradzione. Kradzione nie tuczy?

Radzieckie kartki świąteczne

22/12/2005

Radzieckie kartki świąteczne. Bardzo ładne.

Wspaniały internet

21/12/2005

Wspaniały internet.

Opuszczone stacje w NYC

21/12/2005

Opuszczone stacje kolejek, Nowy Jork. Via Ektopia.

Mieszaj zwierzaczki

21/12/2005

Pomieszaj zwierzaczki ze sobą. Snunny? Bardzo zabawne.

Przesuń kulkę

21/12/2005

Przesuwaj kulkę. Pamiętacie Atomiksa?

Potwory z głębin

20/12/2005

National Geographic: Kiedy w głębinach panowało potwory.

Piękne fraktale

20/12/2005

Piękne fraktale. Naprawdę są piękne.

Komiksy antyalkoholowe

19/12/2005

Komiksy antyalkoholowe, lata 60-70. Via Boing Boing.

Cyfrowa Mona Lisa

19/12/2005

Cyfrowa Mona Lisa. Dosłownie. Via Kottke. Jakby tego było mało, to jeszcze Mona Lisa zrobiona z kostek Rubika. Via Digg. I jeszcze, o jej uśmiechu.

Gmail na komórki

19/12/2005

The Register: Gmail działa na komórkach. Tak, tego mi brakowało.

Nastoletnia miłość

18/12/2005

Wysokie obcasy: miłośc nastolatków. Oj, panie, za moich czasów...

Alexandre Orion

18/12/2005

Alexandre Orion, sztuka miejska. Via The Cartoonist.

Animowany CSS

18/12/2005

FACE - animowany CSS. Śmieszne. Czy użyteczne? Pewno Piotrek pokaże jakieś z tym sztuczki.

Napisz swoje imię po elficku

18/12/2005

Napisz swoje imię po elficku, z pozdrowieniami dla Michała.

Zretuszowana okładka

17/12/2005

Zretuszowana okładka czasopisma dla dziewcząt. Panowie, do roboty, wybawiać dziewczyny z kompleksów. Ale już. Via Digg.

Zdjęcia roku z magazynu Time

17/12/2005

Zdjęcia roku z magazynu Time.

Oficjalny polski Dilbert

16/12/2005

Oficjalny polski Dilbert. Via TeBe.

Niewolnicy paleciaka

16/12/2005

Przekrój: Niewolnicy paleciaka. O pracy w supermarkiecie.

Nauka fotografii

16/12/2005

Nauka fotografii. Kompozycja, perspektywa, światło, prostota. W sam raz dla mnie.

William Wray

16/12/2005

William Wray, malarz kalifornijski. Bardzo ładne.

Ameryka '39-43 w kolorze

15/12/2005

Ameryka '39-43 na kolorowych zdjęciach.

Prawa fizyki w filmach

15/12/2005

Prawa fizyki w filmach, krytycznym okiem. Było?

Hipermarkety to pułapka

15/12/2005

Nowy Dzień: Hipermarket to pułapka.

Wikipedia jak Britannica

15/12/2005

Nature: Wikipedia tak samo dokładna, jak Britannica, jeśli chodzi o artykuły z zakresu nauki.

Dużo zwierzaczkowej słodkości

14/12/2005

Dużo zwierzaczkowej słodkości.

Era punku

14/12/2005

Flickr: era punku.

Helikopter wielkości chomika

14/12/2005

Helikopter wielkości chomika? Czemu nie.

Samobójstwa królików

13/12/2005

Królicze samobójstwa. Pewno było, ale i tak warte powtórzenia.

Dolarowa koszulka

13/12/2005

Dolarowa koszulka. Zrób sobie taką.

Animowana historia alfabetu

13/12/2005

Animowana historia alfabetu. W gifie.

O'Reilly - programowanie CGI

12/12/2005

O'Reilly'ego programowanie w CGI. Linkuję, bo może się przydać. Via Digg.

Stare reklamy

12/12/2005

Stare reklamy. Ja lubię stare reklamy. To chyba widać.

Wielkanocne jaja

12/12/2005

Wielkanocne jaja. Programistyczne, rzecz jasna.

Co języka poprawia w stosunku do poprzednika

11/12/2005

Paul Graham: co ten język naprawia, w stosunku do poprzednika.

Strona domowa Xaha Lee

11/12/2005

Strona domowa Xaha Lee, jakkolwiek się to imię odmienia. Na przykład, sztuka w matematyce, albo spirali Archimedesa.

Latte sztuka

11/12/2005

Rysunki na latte. Dokładnie tak. Via Digg.

Mouse 1.0

11/12/2005

Mouse 1.0. Jestem teraz w fabryce (Techno).

Reklamy z Meksyku

10/12/2005

Reklamy z Meksyku. Oczywiście wintaaż.

Piwo z Michigan?

10/12/2005

Piwo z Michigan - zdjęcia puszek. Amerykańskie piwo? Via Longboard.

Mapa świata - zaludnienie

10/12/2005

Mapa świata - zaludnienie. 189KB JPG. 1 kwadracik = 1 milion ludzi. Świat jest pomarańczowy. Via Boing Boing.

Projekt: strona internetowa

10/12/2005

Projekt: strona internetowa. W wykonaniu plastikowych figurek.

Samorost 2

10/12/2005

Samorost 2. Mlask.

Bloog.pl

09/12/2005

Bloog.pl. Serwis Wirtualnej Polski. Łapcie najlepsze loginy :-)) Via TeBe.

Andrzej Dragan

09/12/2005

Andrzej Dragan, portrecista. Ma wystawy. Robił zdjęcia Peszkowi.

Złe porównania

09/12/2005

Najgorsze porównania ze szkolnych wypracowań. Po angielsku, ale zabawne: The little boat gently drifted across the pond exactly the way a bowling ball wouldn't.

Świat łamigłówek

09/12/2005

Świat łamigłówek.

Modern Mechanix

09/12/2005

Modern Mechanix. Wczorajsza technika dzisiaj.

Opuszczone kamieniołomy

09/12/2005

Opuszczone kamieniołomy, zdjęcia. Via Metafilter.

Typografia w sieci

08/12/2005

Typografia w sieci.

Roboty

08/12/2005

Roboty. Zdjęcia. Via Przedmioty.

Schizofreniczni artyści

08/12/2005

Prace schizofrenicznych artystów.

Hardware porno

08/12/2005

Hardware porno.

Plakaty propagandowe

07/12/2005

The Free Information Society: plakaty propagandowe. Via Fuutott.

Złe zarządzanie

07/12/2005

Wczorajszy Dilbert przemawia do mnie.

Wpadki w filmach

07/12/2005

Wpadki w filmach. Via Cynical-C Blog.

Opakowania jedzonka

07/12/2005

Opakowania jedzonka wintaż. Tutaj batoniki. Moja lubić.

Wywiad z Markiem Stępniem

07/12/2005

gazeta.pl: wywiad z Markiem Stępniem o Firefoksie.

Węzły

06/12/2005

Węzły.

Stare książki i czasopisma

06/12/2005

Flickr: stare książki i czasopisma. Dobra, teraz się nie mówi "stare", tylko "wintaż".

Co użytkownik może zrobić z komputerem...

06/12/2005

Co użytkownik może zrobić z komputerem....

Płatki śniegu

06/12/2005

O tej porze roku ten link zawsze się pojawia :-) Płatki śniegu.

Najlepsze sieciowe komiksy

05/12/2005

Najlepsze sieciowe komiksy 2005.

Prąciowe loga

05/12/2005

Prąciowe loga. Fajna nazwa?

=if(Label="","RMA","?")

05/12/2005

=if(Label="","RMA","?"). Via Shot.

Sprzęt z II Wojny Światowej - jak to działa

05/12/2005

Jak działał sprzęt używany w II Wojnie Światowej? Via Digg.

Tła kolorowe

05/12/2005

Tła kolorowe. I jak ktoś nie zna, podobne w duchu.

24 sposoby na...

05/12/2005

24 sposoby na... Dla łebdizajnerów.

Wskazówki dla fotografów

05/12/2005

Wskazówki dla fotografów.

Gry pod DOS-a

04/12/2005

Jak ktoś ma DOS-a, to może sobie pograć.

Samorost

04/12/2005

Samorost. A tu więcej autorstwa tej grupy. Przeszedłem cały Samorost. Trochę jak Lem.

Kakuro

04/12/2005

Kakuro, następca sudoku? Zagraj sobie w to.

Białe kozaczki

04/12/2005

Białe kozaczki. Via DrYoung.

Galumpia Adult

03/12/2005

Galumpia Adult.

RepeatWhileTrue

03/12/2005

RepeatWhileTrue. Sztuka obliczeniowa. Via del.icio.us/joshua.

Stare czasopisma komputerowe

03/12/2005

Flickr: Stare czasopisma komputerowe. Via del.icio.us/joshua.

Jak czytać blogi

03/12/2005

Jak czytać blogi. Coś dla mnie, bo tracę kontrolę.

Dziesięć najlepszych pomysłów Leonarda

03/12/2005

Dziesięć najlepszych pomysłów Leonarda.

Książeczki dla dzieci

03/12/2005

Flickr: okładki starych książeczek dla dzieci.

GigaPxl

02/12/2005

GigaPxl. Wielkoformatowy aparat cyfrowy. Dość stare, ale nadal jare. I robi wrażenie. Prawda?

Najbardziej przydatna cecha Outlooka

02/12/2005

Najbardziej przydatna cecha Outlooka. Via Ned Batchelder.

m-city

02/12/2005

m-city.org.

Ogłoszenie, banknoty z 19-ego wieku

02/12/2005

Banknoty i ogłoszenia z XIX wieku.

Onet ma RSS

01/12/2005

Onet ma RSS.

Brickquest

01/12/2005

Brickquest. Czyli smoki, elfy i krasnolody z LEGO. Potwory. I potwory 2. Via Alice.

Miasta - studium

01/12/2005

Things Magazine: A study in the evolution of urban landscape.

Kolory cementowni

01/12/2005

Adam Śmiałek: kolory cementowni.

O labiryntach

30/11/2005

O labiryntach. Algorytmy, klasyfikacje, opisy.

Iso50

30/11/2005

Iso50. Projekty. Typografia. Ładne. Via The Spunker.

Fajerfoksowe rozszerzenie do delysysz

30/11/2005

Fajerfoksowe rozszerzenie do delysysz.

PostSecret wydaje książkę

29/11/2005

PostSecret wydaje książkę. Via Damn Interesting.

Śmieszne rzeczy

29/11/2005

Chyba w latach 90-tych popularność zaczęły zyskiwać takie różne pierdółki, które po użyciu miały wzbudzać śmiech u gawiedzi - pierdzące poduszki, fiolki ze smrodem i tak dalej. Tutaj coś podobnego. Na przykład pingwin robiący kupę pod postacią smacznych cukierków.

streetsy.com

29/11/2005

Było, nie było - ciekawe: streetsy.com.

Okładki starych książek

29/11/2005

Okładki starych książek.

Masz bloga? Uważaj, gdy jedziesz do USA

29/11/2005

Irańczyk został zatrzymany na granicy Stanów Zjednoczonych po tym, jak celnik znalazł jego bloga w internecie. Via Digg. Blog anonymously?

Sztuka na kopertach

28/11/2005

Sztuka na kopertach. Via Ektopia.

Beznadziejnie głupie wynalazki

28/11/2005

Beznadziejnie głupie wynalazki.

Urok czatowania

27/11/2005

Pakulec: Urok czatowania.

Cholernie interesujące

27/11/2005

Cholernie interesujące. Naprawdę.

Prosty skrypt perla

27/11/2005

Uruchom w perlu ten skrypt: ''=~('(?{'.(']/)@]~'^'-]@.)^').'"'.('`++:]%

Skala

27/11/2005

Skala. Czuj rozmiary :-)

Retuszowanie zdjęć, odsłona kolejna

26/11/2005

Retuszowanie zdjęć, kolejna odsłona.

Zegar grający w Ponga

26/11/2005

Geektoys: zegar grający w Ponga.

Stek

26/11/2005

Stek Futręgi.

Nie recycle, a upcycle

26/11/2005

Upcycle. Czyli rób rzeczy pożyteczne i przydatne ze śmieci. Na przykład opakowanie na CD. Albo portfel.

Galeria GUI

26/11/2005

Galeria GUI.

Gra na refleks

25/11/2005

Gra na refleks. Deep pink naprawdę wali po oczach. Póki co - 0.291. Via Digg.

Politycznie poprawna książeczka dla dzieci

25/11/2005

Flickr: zmiany w książeczce dla dzieci, czyniące ją bardziej poprawną politycznie. Via Drawn!

Escheryzacja

24/11/2005

Escheryzacja.

elgooG

24/11/2005

elgooG.

Konkurencja

23/11/2005

Konkurencja.

Uwaga! Naklejka!

23/11/2005

Uwaga! Naklejka! Wygeneruj sobie ostrzeżenie.

To będzie hit

23/11/2005

To będzie hit. Pewniak. Mega-szlagier. David i żaba.

WebAudit.pl

23/11/2005

WebAudit.pl. WebAudit.pl specjalizuje się w ocenie jakości serwisów internetowych.. I blog. I od kogo to wszystko?

Napisy łazienkowo-kiblowe

23/11/2005

Napisy ze ścian łazienek i toalet. Ja słyszałem o takim, że na dole drzwi do góry nogami napisane było If you can read this, you are shitting in a very unusual position. Via Digg.

Nieszczęsne skutki onanizmu

23/11/2005

Nieszczęsne skutki onanizmu. No, naprawdę, tragedia. I podobno włosy wyrastają na dłoniach. Aaaa!

Anonimowe proxy

23/11/2005

Anonimowe proxy. Nasty stuff.

Tunezyjska strona internetu

22/11/2005

The Register: tunezyjska strona internetu, jak to wygląda w rzeczywistości. Via Digg, oczywiście.

Punktów! Procent! Punktów!

22/11/2005

Było? Było! Ale to był film... A to już nie jest film. Tanie państwo. Potrzebny będzie niedługo specjalny urząd do wdrażania procedur gwarantujących potanienie państwa.

Daily wraca

22/11/2005

Daily wraca. Via Shot.

Książki O'Reiily'ego

22/11/2005

Książki wydawnictwa O'Reilly. To tak można?

Czeskie dobra

21/11/2005

Produkty czecho-słowackiego przemysły chemicznego. Via Boing Boing.

Słownik komiksowych okrzyków i odgłosów

21/11/2005

Słownik komiksowych okrzyków i odgłosów. A gdzie Szloft? A piju piju? Mmup? Wak wak? Via Metafilter.

Silnik z papieru

21/11/2005

Silnik z papieru. Silnik! Toż to V8! Via Boing Boing.

Jak pisać "dobry" kod

21/11/2005

Jak pisać dobryzłydobry kod.

Najlepsze z Flickr, 2005

21/11/2005

Najlepsze z Flickr, 2005.

Chomiks

21/11/2005

Chomiks.

Dziwaczne znaki uliczne

21/11/2005

Dziwaczne znaki uliczne. Via Digg. Się posypało, biedactwo.

99 pokoji

20/11/2005

99 pokoji. Czy tu są duchi? Straszno trochę. Ale to sztuka wszystko. Niemniej... rozumiecie.

Największe znane liczby pierwsze

20/11/2005

Największe znane liczby pierwsze. 225964951-1 ma 7816230 cyfr. Drobiazg.

Hotlinking to zło

19/11/2005

Ftrain: To what Google Base uses may we return, Horatio!.

Sfotografować cały świat...

19/11/2005

Ambitny projekt: zrobić zdjęcie każdego miejsca na Ziemi, który ma całkowite (nieujemne) współrzędne geograficzne. Na przykład 52°N 22°E, gdzieś koło Seroczyna. Via Digg.

Google Fudda

19/11/2005

Google a'la Elmer Fudd.

365 rysunków na 365 dni

19/11/2005

365 rysunków na 365 dni.

Magia liczb Fibonacciego

19/11/2005

Magia liczb Fibonacciego.

Tim Benzinger

19/11/2005

Tim Benzinger, portfolio.

Wywiad z Lepperem

18/11/2005

gazeta.pl i Puls Biznesu: wywiad z Lepperem. Nie wierzę.

Rysunek wszystkiego

18/11/2005

Rysunek wszystkiego. Via Link Bunnies.

Kastomizowanie Windows

18/11/2005

Ładny tytuł? Niektórzy sobie zmieniają wygląd Gnome, czy czego tam jeszcze, a ja podlinkuję stronę o zmienianiu wyglądu Windows, bo jest tam o alternatywnych shellach. Co się może przydać. Via Link Bunnies.

Przylądek Canaveral

18/11/2005

Oto Przylądek Canaveral, książeczka z lat 60-tych - opis, obrazki. Via Boing Boing.

20 najlepszych powieści dla dżików? geeków? shotów? purystów?

18/11/2005

Gurdian's Blog: 20 najlepszych powieści dla dżikówkomputerowych maniaków. Geeków. Oczywiście, fantastyka, no bo jakże inaczej. 3 powieści Stephensona. Proszę, proszę!

Flipbuki

17/11/2005

Flipbuki. Dobra, Anglosasi mają na wszystko nazwę, a chodzi o takie książeczki, których strony się szybko przewracało i widać było animację. Nie pamiętam od kogo.

Rysunki robotów

17/11/2005

Rysunki robotów.

Nie naciskaj

17/11/2005

Nie naciskaj guziczka.

Digg

17/11/2005

Digg. I Wired o jego powstaniu. Oraz o tym, co może z Digg wyrosnąć.

Jak admin łączyć może przyjemne z pożytecznym

17/11/2005

Jak admin łączyć może przyjemne z pożytecznym.

Koty. Koty są miłe.

16/11/2005

Koty. Koty są miłe. Mwahahaha. Dwa tysiące sześćset coś.

Kupa/siki

16/11/2005

Kupa i siki. W wersji pluszowej, rzecz jasna. Via Gizmodo.

Krasnale o mieszkaniach

16/11/2005

Krasnale o mieszkaniach. O trzech milionach mieszkań, gwoli ścisłości.

Magazyn Ziarno

16/11/2005

Nowy naukowy magazyn Ziarno. I piszą o Koperniku.

Towary mieszane

15/11/2005

Towary mieszane.

Baza polskich plakatów filmowych

15/11/2005

Baza polskich plakatów filmowych.

Reklamy gier '82

15/11/2005

Flickr: Rok 1982, reklamy gier.

O znajomościach internetowych

14/11/2005

gazeta.pl: O internetowych znajomościach. W nieco poważniejszym ujęciu.

Jak Sony klientów traktuje

14/11/2005

Jak Sony klientów traktuje - w kontekście DRM. Kompilacja z Boing Boing, godna uwagi.

Wax Hoff

14/11/2005

Wax Hoff. Aaaaa!

Google Analytics

14/11/2005

Google Analytics. Statystyki od Google? Oni są wszędzie.

Muzem maszyn do pisania

13/11/2005

Muzeum maszyn do pisania. Via Metafilter.

Widok ze Mt. Everest

13/11/2005

Widok z Mount Everest.

Rodney Smith

13/11/2005

Rodney Smith - fotografik. Jego portfolio. O ile się nie mylę, było o nim ostatnio w Pozytywie.

Drapacze chmur

13/11/2005

Drapacze chmur. Z rysunkami. Via Kottke. Drapacze chmur z Warszawy.

Sztuka obliczeniowa (?)

12/11/2005

Sztuka obliczeniowa (?). Historia podobna do moich przygód ze stroną Watza.

Connexions

11/11/2005

Connexions. Via Riddle.

Kill Bill's Browser

10/11/2005

Kill Bill's Browser.

Głupie komiksy

10/11/2005

Głupie komiksy z najlepszego okresu komiksów. Via Boing Boing.

Rakiety wodne

09/11/2005

Wodne rakiety. Zrobię sobie taką.

Intifada pod Paryżem

09/11/2005

Rzeczpospolita: Intifada pod Paryżem.

Slang biurowy

09/11/2005

Slang biurowy. Po angielsku, co prawda, ale i tak zabawne. Via Link Bunnies.

Największe bugi w historii

09/11/2005

Wired: Największe bugi w historii.

Sztuka retuszowania 2

08/11/2005

Sztuka retuszowania 2.

Co można ułożyć z monet...

08/11/2005

Co można ułożyć z monet...

Zombie z włóczki

08/11/2005

Zombie z włóczki.

Muzeum niedobrych okładek

08/11/2005

Muzeum niedobrych okładek. Okładek płyt. Aaaa!

Piwna mozaika

08/11/2005

Mozaika z krat po piwie.

Kalendarz z psimi kupami

08/11/2005

Kalendarz z psimi kupami dla wszystkich beztroskich właścicieli zawszonych psów, które biegają i srają po trawnikach. Tak, dokładnie.

John Fowles nie żyje

07/11/2005

John Fowles nie żyje.

Forges de Clabecq

07/11/2005

Forges de Clabecq.

Patrz mi na literki

07/11/2005

Patrz mi na literki.

Słowniczek pojęć związanych z komputerami

07/11/2005

Słowniczek pojęć związanych z komputerami.

Jak Robert swoje konto z ogame.pl usuwał

07/11/2005

Jak Robert swoje konto z ogame.pl usuwał.

Chainsaw Maniac

06/11/2005

Chainsaw Maniac. Jak za starych dobrych czasów... I te pół widoczne stworki na wyświetlaczu. Via Alice.

Co robić, gdy się nudzisz

06/11/2005

Co robić, gdy się nudzisz. Czy tego już nie było? Niemniej - podrzucam, raz jeszcze, ku pamięci.

Toys4Boys

04/11/2005

Toys4Boys. Via GeekToys. Mój faworyt, póki co.

Uciekaj kwadratem

04/11/2005

Uciekaj kwadratem :-)

Japońskie porno na plakatach

04/11/2005

Japończycy też robią porno, jasna sprawa. A tu są plakaty. Dowód na to, że w internecie jest wszystko. Via We make money not art.

Mechanizm z niebieskimi kulkami

04/11/2005

Mechanizm z niebieskimi kulkami. A to pamiętacie?

Google Print

04/11/2005

Na wszelki wypadek, bo na pewno wiecie, że Google Print to już działa, prawda?

Marius Watz

04/11/2005

Prace Mariusa Watza. Wpadłem na tę stronę z rok czy coś koło tego temu, w okresie fascynacji Processing. Potem link zgubiłem i nie mogłem go odnaleźć (macie tak czasami? ja dość często). I dzisiaj oto jest, znalezione u Nelsona. Uff.

David Lanham

04/11/2005

David Lanham. Rysuneczki i różności. I na przykład tapetki. Lubicie tapetki?

Beaujolais Nouveau i marketing

04/11/2005

Przekrój: o Beaujolais Nouveau i marketingu.

Krowa i pudełka

04/11/2005

Makowski o krowie, a tu o pudełkach.

Piętnaście gryzów

03/11/2005

Zjedz placek w piętnastu gryzach.

Fałszerze jedzenia

03/11/2005

Ozon: Fałszerze jedzenia. Kontrole stwierdziły, że to, co sprzedaje się u nas jako chleb i bułkę, jest w większości produktami chlebopodobnymi i bułkopodobnymi. Niektórzy producenci do chleba dodają startą bułkę, czasem gips i kreatynę otrzymywaną z ludzkich włosów, kupowanych w zakładach fryzjerskich.. Keratynę. Ale to szczegół. Co do reszty - jeśli choć połowa jest prawdą, to pozostaje nam żywić się korzonkami.

Morderstwa z gry do RL

03/11/2005

Ludzie mordują z powodu kradzieży przedmiotów w grach.

Układ Słoneczny

03/11/2005

Układ słoneczny. Odległości w pikselach.

Dynie

02/11/2005

Dynie.

Cuba Socialismo

02/11/2005

Cuba Socialismo. Zdjęcia z Kuby. Mlask mlask. Via Longboard.

Animowane silniki

01/11/2005

Animowane silniczki.

20 GOTO 10

01/11/2005

20 GOTO 10. DOS on-line?

DSC00001.JPG

31/10/2005

DSC00001.JPG. Plus komentarze.

Złe czasopisma

31/10/2005

Złe czasopisma. Albo: niegrzeczne. I jak tu je lubić? Via We make money not art.

Sekretne życie zabawek

30/10/2005

Sekretne życie zabawek. Pamiętacie to? Yyy, ciarki przechodzą. Via We make money not art.

Jak to działa

29/10/2005

Jak to działa.

Czarny dzień Okęcia

29/10/2005

Czarny dzień Okęcia. Via Pajęczaki.

Estetyka informacji

28/10/2005

Estetyka informacji.

Władca pierścieni alegorią pisania doktoratu

28/10/2005

Władca pierścieni jako alegoria pisania doktoratu. Z dedykacją dla 1/2*dr mgr. Via dryoung.

Deskloops

28/10/2005

Deskloops - wirtualny pulpity dla Windows XP. Za darmo?

Matematyka zwizualizowana

28/10/2005

Matematyka zwizualizowana. Ładny imiesłów, prawda?

Zdjęcia Ladislava Kamarada

27/10/2005

Zdjęcia Ladislava Kamarada. Na przykład: Namibia. Via Metafilter.

Zwierciadła Archimedesa

27/10/2005

Archimedes podobno używał luster do podpalania statków wroga. Okazuje się, że te lustra to może być prawda.

Plakaty cyrkowe z XIX wieku

27/10/2005

Plakaty cyrkowe z XIX wieku. Via Boing Boing.

Efekty w JS

27/10/2005

Dżawaskriptowa biblioteka do fajnych efektów. I ma tylko 3 kilobajty. Właśnie.

Robótki na drutach

27/10/2005

Robótki na drutach, w szczególności: DNA.

Strona za milion dolarów...

27/10/2005

Strona za milion dolarów zarobiła już pół miliona.

World Press Photo

26/10/2005

World Press Photo, 50 lat.

Sam Coben

25/10/2005

Sam Coben! To taki rysownik. Satyryczny. Obejrzyjcie, na pewno rozpoznacie jego kreskę. Via Drawn!

Triangle Poster

25/10/2005

Triangle Poster.

Zdjęcia kaset magnetofonowych

25/10/2005

Zdjęcia kaset magnetofonowych. Było coś takiego kiedyś. Też można było na nie nagrywać, jak na CD. Wot, technika. Via Boing Boing.

Tapety

25/10/2005

Tak, tapety. Ale ładne.

Szukanie pyszności

24/10/2005

del.icio.us/search.

Okładki powieści z pierwszej połowy XX wieku

24/10/2005

Okładki powieści z pierwszej połowy XX wieku. Via Boing Boing (i tam więcej linków).

Korporacje blokują dostęp do blogów

24/10/2005

Wired: Korporacje blokują dostęp do blogów.

Dziecko o imieniu Google

24/10/2005

Dziecko o imieniu Google. Via Museum of Hoaxes.

Wielkie powieści - co się w nich nie podoba

24/10/2005

Krytyczne recenzje najlepszych powieści po 1923 z Amazon.com. O Władcy pierścieni: The book is not readable because of the overuse of adverbs..

Skąd się biorą dzieci w Niemczech

24/10/2005

O dzieciach dla dzieci. Po niemiecku.

Reklamy gier komputerowych

23/10/2005

Reklamy gier komputerowych. Wszystkie. Jakie. Istnieją. Via digg.

Gridgame

23/10/2005

Gridgame. Ja mam na razie 709.

Galeria BSODów

23/10/2005

Galeria niebieskich ekranów.

Galaretkowe miasto

23/10/2005

Galaretkowe miasto.

Kanały w europejskich miastach

23/10/2005

Kanały europejskich miast. Via Boing Boing. Bo ja lubię takie klimaty...

Nauka na zdjęciach II

22/10/2005

Nauka sfotografowana. I tegoroczni zwycięzcy. Czy tego już nie było?

Komputer w filmach

22/10/2005

Komputer w filmach.

Sto najlepszych zabawek

21/10/2005

Sto najlepszych zabawek.

Chiny blokują Wikipedię

21/10/2005

Chiny blokują dostęp do Wikipedii. Via digg.

Pomniki Lenina

21/10/2005

Pomniki Lenina z całego świata. Widmo żyje. Via Metafilter.

Duży z dużym

20/10/2005

Duży z dużym - o projektach informatycznych.

Opera 9 changelog

20/10/2005

Opera 9 Changelog. I można sobie ściągnąć. Więcej u Anne.

Nowa twarz Samoobrony

20/10/2005

gazeta.pl: Nowa twarz Samoobrony, czyli tak zwane dzieciątko Leppera.

Różowe kropki, zielone kropki

20/10/2005

Różowe kropki, zielone kropki. Sympatyczne złudzenie.

Ile zarabiają informatycy

19/10/2005

Ile zarabiają informatycy?

Gun Run

19/10/2005

Gun Run.

Xerox znaczy wydruki ze swoich drukarek

18/10/2005

Drukarki Xerox zostawiają unikalny ślad na wydrukach. Co pozwala zidentyfikować drukarkę, z której pochodzi dany dokument. I zdjęcia. Interesujące, prawda? Via Nelson.

100 najstarszych dotcomów

18/10/2005

100 najstarszych dotcomów. Via Boing Boing.

Zrób sobie własną klawiaturę

18/10/2005

Zrób sobie własną klawiaturę. Nie pamiętam od kogo.

40 okładek z 40 lat

18/10/2005

40 okładek z 40 lat A tu okładki.

Plakaty reklamujące stare filmy

18/10/2005

Plakaty reklamujące stare filmy.

Parę tysięcy okładek czasopism SF

17/10/2005

Parę tysięcy okładek czasopism poswięconych SF i fantastyce.

Podniebna kolej

17/10/2005

gazeta.pl: Chińczycy zbudowali kolej na wysokości 5000 m.n.p.m.. Niesamowite.

Kolejka w slumsach

17/10/2005

Kolejka w slumsach. Via Boing Boing.

Nowy Jork - widok na miasto

17/10/2005

Nowy Jork - widok na miasto.

Zagadki

17/10/2005

Zagadki.

Duże żuczki

16/10/2005

Duże żuczki. Via Metafilter.

Kaczy placek

16/10/2005

Kaczy placek.

Normy UE na namioty cyrkowe

16/10/2005

gazeta.pl: Unia myśli o wprowadzeniu norm na cyrkowe namioty, bo ułatwi przemieszczanie się cyrków między krajami członkowskimi.

Miguel Lasa - zdjęcia przyrody

16/10/2005

Migual Lasa - fotograf przyrody. Via Metafilter.

Carhenge

15/10/2005

Carhenge. Via Link Bunnies.

XIX- i XX-wieczne urządzenia dla niedosłyszących

15/10/2005

XIX- i XX-wieczne urządzenia dla niedosłyszących. Via Metafilter.

Kaczka z klocków

15/10/2005

Kaczka z klocków. Z Duck Hunt. Strzelaj, no strzelaj! Via Link Bunnies.

Fonty, fonty, fonty

15/10/2005

20 najlepszych darmowych fontów. Jeśli ktoś nie zna, to jest jeszcze dafont, Manfred Klein i 1001fonts.com.

I am popular

14/10/2005

I am popular.

Elwood Smith

14/10/2005

Jak rysunki, to rysunki - Elwood Smith. Via Drawn!

Roxanna Bikadoroff

14/10/2005

Ilustracja i grafiki Roxany Bikadoroff. Re-we-lac-ja. Via Drawn!

Pieski śmieszki

14/10/2005

Pieski do oddania. No i prywata, owszem. Ale do lekarza miałyby iść? Jakże to!

Plakat propagandowy - Chiny podbijają kosmos

14/10/2005

Chiny podbijają kosmos - plakaty propagandowe.

Głowa w butelce

14/10/2005

Głowa w butelce.

Wywiadem z Carstenem Fischerem

14/10/2005

Dobre Programy: wywiad z Carstenem Fischerem z Opera Software.

Imaginery Foundation

14/10/2005

Koszulki z Imaginery Foundation.

Hakowanie przeglądarką

13/10/2005

Hakowanie przeglądarką.

Zdjęcia opuszczonych

13/10/2005

Zdjęcia opuszczonych miejsc. Bo ja lubię opuszczone i już.

Bushowa półcentówka

13/10/2005

Bushowa półcentówka: Each half-cent will cost about 0.81 of a cent to mint, creating an unnecessary deficit every year. Via Metafilter.

Statki z betonu

13/10/2005

Statki z betonu. Via Metafilter.

Mężowie to są podli

13/10/2005

Mąż uzależniony od gry komputerowej. Robert, pisałeś coś o ogame?

Jak te klocki...

13/10/2005

No jak one się nazywają... W każdym razie: lotniskowy wykrywacz metalu z klocków. But she still had that smile. Nie pamiętam od kogo.

Wierszyki przedwyborcze

12/10/2005

Czerski i eMPI: wierszyki przedwyborcze.

Wyspa Staten

12/10/2005

Na wyspie Staten jest cmentarzysko statków. Via We make money not art.

Roboty ze złomu

12/10/2005

Roboty ze złomu. Via Meta Filter.

Biblia sesemesowa

12/10/2005

gazeta.pl: biblia sesemesowa. U, Lord, r my shepherd. I will neva be in need. U lead me 2 streams of peaceful water..

Most wodny

12/10/2005

Most wodny zostanie otwarty w piątek. This construction, which makes possible direct East-West-traffic independent of the river Elbe for the whole year for motorships and push tows, consist of a 228 m-long main bridge, which is constructed out of three sections (57,1 m/106,2 m/57,1 m) and a 690 m-long approach bridge with 16 sections.. Via Museum of Hoaxes.

Mario*64

12/10/2005

Mario w różnych kostiumikach. W 64 odsłonach. Via Boing Boing.

Oszczędne kobietki

12/10/2005

Wizard of Id: Kochanie, dzisiaj trzy razy przejechałam skrzyżowanie na czerwonym świetle i ani razu nie dostałam mandatu. A za zaoszczędzone pieniądze kupiłam sobie torebkę.

Phillipe de Kemmeter

12/10/2005

Phillipe de Kemmeter. Grafiki. Szkice. Ilustracje. Via Drawn!.

Staniak i Zawadzki o standardach sieciowych

12/10/2005

Staniak i Zawadzki o standardach sieciowych. Chrumk. Via nbw.

Jak blogować

12/10/2005

Jak blogować. Via Successful Blog.

Stereotypy narodowe to lipa

11/10/2005

gazeta.pl: stereotypy narodowe to lipa, mówią naukowcy. Nie w Polsce. Polacy uważają się za emocjonalnie niezrównoważonych (...). Sądzimy, że jesteśmy raczej zamknięci w sobie (w ekstrawersji "przegoniło" nas trzydzieści kultur) i nie lubimy nowych doświadczeń. Typowy Polak jest też w naszej ocenie zdecydowanie za mało ugodowy (...). W końcu, sądzimy, że jesteśmy mało sumienni (...). Jednym słowem, o sobie jako o narodzie myślimy dość podle.

Google 2084

11/10/2005

New York Times: Google 2084.

Wieczór wyborczy za kulisami

11/10/2005

Tygodnik Powszechny: wieczór wyborczy za kulisami. Panie Stanisławie, tu fragment mojej książki o tym, jak chcą zniszczyć naród polski. Chodzi o wywołanie katastrofy demograficznej – wyjaśnia w skrócie Kossecki. – Kto? No, nasi wrogowie. Nie inaczej.

Simply Accessible

10/10/2005

Simply Accessible.

Spojlery

10/10/2005

Spojlery są przydatne. Ale niektórzy przesadzają. Via Link Bunnies.

Urządzenie do postarzania wina

10/10/2005

We make money not art: Urządzenie do postarzania wina. Tanaka and his team are designing a small-scale version that can be used at home or in restaurants to instantly improve the bouquet of cheaper wines according to what the customer has chosen.

Twoja mądra prawa noga

10/10/2005

Twoja mądra prawa noga. Tak, moja jest mądra. A twoja?

Aparat otworkowy z LEGO

09/10/2005

Aparat otworkowy z klocków LEGO. Via Metafilter. A tu zdjęcia.

Ludzik z kropek

08/10/2005

Ludzik z kropek. Brzmi lekko i przyjemnie, pewno nieco trudniejsze do zamodelowania.

Planatarity

08/10/2005

Planatirity.

Ig Noble

07/10/2005

gazeta.pl: Ig Noble.

Komputery ze wschodniej Europy

07/10/2005

W nawiązaniu - radzieckie, ale nie tylko, są również polskie, komputery domowe. Via Boing Boing.

Google Reader

07/10/2005

Google Reader. Czytnik kanałów RSS. Via Waxy. Ojej, jeszcze Blox0r.

Radzieckie kalkulatory

07/10/2005

Radzieckie kalkulatory. To już było i wraca jak bumerang. Ostatnio dawno, więc może powtórka uzasadniona? Via Boing Boing.

Dlaczego ta liczba jest wyjątkowa

07/10/2005

Dlaczego ta liczba jest wyjątkowa?

Selektory CSS

07/10/2005

CSS i Gwiezdne wojny. Staniak o tym bardziej formalnie, nieco wcześniej.

Zapomniana Ameryka

07/10/2005

Zapomniana Ameryka. Zdjęcia. W stylu: opuszczone.

Ile parówki w parówce?

06/10/2005

gazeta.pl: Ile parówki jest w parówce? Wędlin to ja prawie żadnych, mięso też rzadko. A parówek to w ogóle.

Wąż zjada aligatora...

06/10/2005

BBC: wąż zjada aligatora. I wybucha. Via Metafilter.

Mansion Impossible

05/10/2005

Mansion Impossible.

Od Lance'a do lansu

04/10/2005

Tygodnik Powszechny: Od Lance’a do lansu.

Muzeum starych komputerów

04/10/2005

Muzeum starych komputerów. Via digg.

Propaganda plakatu IV

04/10/2005

Włodarczyk: Propaganda plakatu, IV.

Wyłącz sobie internet

04/10/2005

Wyłącz internet. Właśnie, wystarczy tego. Via Link Bunnies.

10 błędów łebmajstrów

04/10/2005

10 największych błędów łebmajstrów. W szczególności: kolumny tekstu o niezmiennej szerokości. Via GUUUI.

WWW SQL Designer

03/10/2005

WWW SQL Designer. Krótki opis.

Miejskie legendy

03/10/2005

gazeta.pl: miejskie legendy. Na przykład taka: Do Spatifu wtacza się kompletnie pijany Jaś Himmilsbach i od progu krzyczy "Inteligencja wypier...". Na co wstaje Gustaw Holoubek, kłania się grzecznie i mówi "To ja proszę państwa wypier.....".

40 rzeczy, które dzieją się tylko w filmie

03/10/2005

40 rzeczy, które mogą zdarzyć się tylko w filmie. Via Metafilter.

Nike dla Stasiuka

03/10/2005

BBC: Nike dla Stasiuka.

Dortmund-Hoerde

02/10/2005

Hebig: Dortmund-Hörde.

Strona w godzinę

01/10/2005

All you wannabe webdesigners coś dla was.

John Alcorn

01/10/2005

John Alcorn - rysunki, szkice, okładki. Via Drawn!.

Dorn na wakacjach

30/09/2005

Makowski: Dorn na wakacjach. Będzie ciekawiej?

O reklamowaniu na blogach

30/09/2005

gazeta.pl: tak, to już było, ale jeszcze o reklamowaniu produktów na blogusiach.

Biedny Rudolf

30/09/2005

Duńczycy zabili Rudolfa, ale zapłacili odszkodowanie. Niedobrzy Duńczycy. Via Link Bunnies.

Nikony przez lata

30/09/2005

Aparaty Nikon przez lata. Z dedykacją dla Włodarczyka.

Google sztuczki i kruczki

30/09/2005

Googla sztuczki i kruczki albo jak szukać za pomocą Google.

Muzeum dobranocek PRL-u

30/09/2005

Muzeum dobranocek PRL-u. Via Andy.

Obrazy z dźwięku

29/09/2005

Obrazy z dźwięku. Zrobione za pomocą Processing, o którym miałem kiedyś pisać, a nie napisałem. Via Perturbacje.

Nauka na zdjęciach

29/09/2005

Nauka na zdjęciach.

Wizard of Id na czasie

29/09/2005

Wizard of Id na czasie.

The Elements of Meaningful XHTML

29/09/2005

Tantek: The elements of meaningful XHTML.

O miastach zamkniętych w Rosji

29/09/2005

Przekrój: O miastach zamkniętych w Rosji: wokół stutysięcznego Sarowa w centralnej Rosji rozpościerają się zasieki z drutu kolczastego, a na rogatkach trwa odprawa podobna do kontroli granicznej. W ZSRR tego miasta nie było na mapach, by Igor Kurczatow i Andriej Sacharow mogli z dala od amerykańskich szpiegów pracować nad sowiecką bombą wodorową. Nie miało też nazwy. Nowa Rosja przyznała, że miasto istnieje, zamiast kryptonimu "ośrodek Arzamas-16" nadała mu imię prawosławnego świętego Serafima Sarowskiego (...).

Dźwięki z horrorów

29/09/2005

Kwestie z horrorów. Na Red rum przeszedł mnie dreszcz. Via Things Magazine. Brrr.

Sam się zablokuj

28/09/2005

Staniak: You are too cool, for yourself.

Połykacze mieczy

28/09/2005

Połykacze mieczy i jak wyglądają od środka. Via We make money not art.

JS i textarea

28/09/2005

Javascript i textarea. Ja to sobie linkuję, a potem wykorzystam.

Wielkie kałamarnice to jednak prawda

28/09/2005

National Geographic: wielkie kałamarnice istnieją! Via Link Bunnies.

Jak odpowiadać na pytania niubisów

28/09/2005

Kuro5hin: Jak odpowiadać na pytania nowicjuszy. "RTFM!". Raczej nie.

StahlArt - zdjęcia obiektów przemysłowych

27/09/2005

StahlArt, zdjęcia obiektów przemysłowych. Via Metafilter. Dawno temu się do tego linkowałem. Mogę sobie pozwolić na powtórkę :-)

Kto na kogo głosował

26/09/2005

gazeta.pl: kto na kogo głosował albo Jak wyglądają elektoraty partii. Interesujące. PO - oby nam rosła nowa partia dla inteligencji. I żeby to się wszystko ustabilizowało.

Jak wiązać krawat

26/09/2005

Jak wiązać krawat. Bo, nie ukrywam, noszę takowy czasem.

Propaganda plakatu III

26/09/2005

Włodarczyk: część trzecia propagandy plakatu.

Muzeum liczników

26/09/2005

Muzem liczników ze stron internetowych. Kochani łebmajstrzy, nie używajcie liczników odwiedzin.

Cugowski senatorem

26/09/2005

onet.pl: Krzysztof Cugowski został senatorem. Gratulujemy wyborcom. Na szczęście inni specjaliści pauzują na ławce rezerwowych.

Świat z kosmosu nocą

26/09/2005

Ziemia widziana z kosmosu nocą. Animowany GIF.

Zdjęcia rzeczy na ścianach

26/09/2005

Zdjęcia różnych różności na ścianach.

Cieniowany tekst

26/09/2005

Cieniowany tekst. Pure CSS i bez dodatkowych DIV.

Zaraza w World of Warcraft

24/09/2005

Zaraza w WoW: Corrupted Blood is unique in that it's the first such infection ever to spread through a virtual environment without being deployed by malicious intent.

To, że Opera jest za darmo...

23/09/2005

To, że Opera jest za darmo, to zasługa Google.

Użytkownicy IE pobierają Operę

23/09/2005

Dziennik Internautów: Użytkownicy IE pobierają Operę.

CSS do praktycznych zastosowań

23/09/2005

CSS do praktycznych zastosowań. Takie podsumowanie...

Piękno nauki

23/09/2005

gazeta.pl: Piękno nauki.

Ziemia z satelity

23/09/2005

Nie wiem, czy nie robię podwójnego posta, ale co tam - ładne jest, więc może i warto: Ziemia z satelity. Via Metafilter.

Wujek Staszek

22/09/2005

Wujek Staszek, mistrz ciętej riposty w wydaniu Snafu. Politycznie, a jakże inaczej.

John Kascht

22/09/2005

John Kascht. Karykatury. Na przykład, Bill Murray.

Małpa w różnych językach

22/09/2005

@ w różnych językach. Via Kottke.

Żaba bije Stonesów

21/09/2005

gazeta.pl: popularność żaby większa niż albumu Rolling Stones. Ping, ping.

Ludzie internetu

21/09/2005

Ludzie internetu. Przerażające. Via Kottke.

Filmy robione szybkoklatkową kamerą

21/09/2005

Filmy robione szybkoklatkową kamerą. Via Link Bunnies.

Sweet titles

21/09/2005

Podobne trochę do tego i tego - Sweet titles.

Ogromna kałamarnica

21/09/2005

Ogromna kałamarnica. Yyyy, obrzydliwe. Via Link Bunnies. Sztuczne, sztuczne, wiedziałem!

Ogromny różowy króliczek

20/09/2005

Ogromny różowy króliczek na zboczu góry. Oczko wypadło temu misiu.

Opera bez opłat

20/09/2005

Opera: No ads. Better browsing.

Interwencja

20/09/2005

Makowski: Interwencja.

100 największych twierdzeń matematyki

20/09/2005

100 największych twierdzeń matematyki. Via Kottke. A Theorema Egregium?!

Ciekłe rzeźby

19/09/2005

Ciekłe rzeźby.

Encje HTML

19/09/2005

Encje HTML. Via Meyer.

"Fawlty Towers" ma 30 lat

19/09/2005

Fawlty Towers, u nas znane jako Hotel Zacisze, ma 30 lat.

50-tka

19/09/2005

50-tka: Ładnych parę miesięcy temu trafiłem na bloga faceta, który postanowił, że w ciągu 2004 roku przeczyta 50 książek i Na wszelki wypadek jakby kogoś zmylił tytuł bloga. Nie, to nie jest blog faceta dobijającego pięćdziesiątki, ani tym bardziej obawiającego się starzenia. To po prostu miejsce, w którym zamierzam skomentować 50 przeczytanych w 2005 roku książek.. Głównie fantastyka, ale też i beletrystyka. Via pyszne Tebego.

Zenphoto

19/09/2005

Zenphoto - kolejny skrypt do generowania galerii. Plus AJAX. Interesujące.

Ruskie myszy

19/09/2005

Русские мыши. Via Boing Boing.

Tylko psychicznie chorzy chcą zostać prezydentem

19/09/2005

Wirtualna Polska: Tylko psychicznie chorzy chcą zostać prezydentem mówi Tymochowicz.

Jak szukać za pomocą Google

18/09/2005

Jak szukać za pomocą Google. Google oferuje więcej niż się może wydawać.

Typesetter

18/09/2005

Typesetter - porównywanie wyglądu krojów, wielkości i tak dalej. Do czcionek. Fontów? Jak jest poprawnie? Via 456 Berea Street. Więcej na maratz.com.

Tandy, 1989

18/09/2005

Tandy, 1989. Pamiętacie? Via digg.

Przepisy Mamy

18/09/2005

Flickr: przepisy Mamy.

Cała naprzód

18/09/2005

Full Ahead. Portfolio. CSS + XHTML. Tak, tak, przy wyłączonym JS nie działa. Smutne.

Blog z 1995

17/09/2005

Blog z roku 1995. Via Waxy.

PayPal blokuje stronę za milion dolarów

17/09/2005

O stronie za milion dolarów pisał Tomek Staniak. Jak się okazuje, PayPal blokuje konto Aleksa, nie przyjmując na nie płatności. Via digg.

17 września

17/09/2005

Dziś jest siedemnasty września. To jakby ktoś nie pamiętał.

Opuszczone w Wielkiej Brytanii

16/09/2005

Opuszczone w Wielkiej Brytanii. Zdjęcia. Lubię takie klimaty.

Koci napęd antygrawitacyjny

16/09/2005

Koci napęd antygrawitacyjny. Via Ocean.

Nowy blog o przedmiotach

16/09/2005

Nowy blog o rzeczach. Dla Makowskiego, z dedykacją. Via Museum of Hoaxes.

Najlepsze z Boing Boing

15/09/2005

Najlepsze z Boing Boing.

Holendrzy tworzą elektroniczną bazę ludności

15/09/2005

Wired: Holendrzy tworzą elektroniczny spis ludności - od narodzin do śmierci.

Dużo zdjęć ciężarówek

15/09/2005

Dużo zdjęć ciężarówek. Małych. I dużych.

Ludzie dzwonią do Trybuny

15/09/2005

Ludzie dzwonią do Trybuny: Dwa razy oglądałam Wojciecha Olejniczaka w telewizji. On świetnie orientuje się w sprawach państwowych i wnosi świeżość w reprezentowaniu SLD. Niech tylko nie odcina się tak od tych PRL-owskich korzeni. Przecież dużo ludzi za PRL-em tęskni. Radzi sobie świetnie, jestem z niego dumna..

Ameryka, lata trzydzieste, lata czterdzieste

15/09/2005

Amerykańskie lata 1939-1945 w kolorowych zdjęciach. Via We make money not art.

Bush chce siusiu

15/09/2005

Bush prosi Rice o zezwolenie na spacer do miejsca, gdzie król chadza piechotą.

e-Newsweek

14/09/2005

Elektroniczna wersja Newsweeka. Na stronie e-Wydania.pl. Jak dla mnie - rewelacja.

Góglowe przeszukiwanie blogów?

14/09/2005

Przeszukiwanie blogów za pomocą Google?

Tureckie plakaty filmowe

14/09/2005

Tureckie plakaty filmowe. Via We make money not art.

Google i Yahoo przez lata

13/09/2005

Google i Yahoo poprzez lata. Via Longboard.

Sztuka z LEGO

13/09/2005

Sztuka z LEGO. Na przykład Gąbki Kleina (i na żywo). Warhol. I wszyscy. Via Metafilter.

Słuchawki szkodzą

13/09/2005

Wired: Słuchawki szkodzą na słuch.

Rysunki na chodniku w 3D

13/09/2005

Rysunki na chodniku w trójwymiarze. Znane, ale nadal fajne.

Najdroższy zestaw audio

13/09/2005

Najdroższy zestaw audio. Via Geektoys.

Pisiorek dzieli

13/09/2005

gazeta.pl:: pisiorek dzieli partie.

Tokijskie kanały

13/09/2005

Tokijskie kanały. Robi wrażenie, czyż nie?

365 jutr

12/09/2005

365 tomorrows.

Plakaty

12/09/2005

The Small Stakes. Plakaty.

Nowa wersja gry papier-kamień-nożyczki

12/09/2005

Nowa wersja gry papier-kamień-nożyczki. Nieco rozbudowana.

Zwariowane nazwiska

12/09/2005

Radio Złote Przeboje tworzy listę najbardziej zwariowanych nazwisk w Polsce.

Cyfrowy aparat ma 30 lat

11/09/2005

Cyfrowy aparat ma 30 lat. Prezent od Kodaka. Via Nelson.

Lemingi w JS

11/09/2005

Lemingi napisane w dżawaskripcie. Via Boing Boing.

Żaba wygrywa

10/09/2005

Żaba, ping, ping, dzwonek z telefonu zajmuje pierwsze miejsce na liście przebojów. Stare, ale odnotowuję jako znamienne. Via Ocean.

Stare opakowania papierosów

10/09/2005

Stare opakowania papierosów. Via We make money not art. I pamiętajcie, Minister Zdrowia i tak dalej.

Ludzie i kangury

10/09/2005

Ludzie i kangury. Kupuję to.

Nie wierzcie sondażom

10/09/2005

Truizm, ale nie wierzcie sondażom.

Viridian Room

10/09/2005

Viridian Room. Druga część Crimson Room.

Yahoo wysyła na 10 lat do więzienia

09/09/2005

Yahoo ujawnia informacje, którzy przyczyniają się do skazania Chińczyka na 10 lat. Perturbacje o tym po polsku.

Niemcy, 1929

09/09/2005

Niemcy, 1929. Ponad trzysta zdjęć.

Rzeczy

08/09/2005

Rzeczy - użyteczność, projektowanie interakcji, ergonomia. Via Pajęczaki. Z tej samej beczki: Elsinterakcja.

Marketing wyborczy, kolejna odsłona

08/09/2005

gazeta.pl: Jak bajerują kandydaci?

Hapland I i II

07/09/2005

Hapland i Hapland II. Via Gościcki.

Chcę coś takiego

07/09/2005

Chcę coś takiego.

:target

07/09/2005

Pseudoklasa target. Tak, jestem (byłem raczej) niedouczony.

Google umie liczyć

07/09/2005

Google umie liczyć. Już od dawna, co prawda, ale dopiero teraz dowiaduję się o praktycznych tego zastosowaniach. Przyda się w Nerdquizie.

Dyslektycy

07/09/2005

Plaga dyslektyków. Kiedyś to się dyktanda robiło i ćwiczyło słówka...

Ilustracje do książki Howarda Pyle'a

06/09/2005

Ilustracje do książki Howarda Pyle'a. Via Boing Boing.

Slashcode

06/09/2005

Slashcode = /.+CSS. Tak, tak. Via WASP.

Uli Meyer

06/09/2005

Uli Meyer (Flash) ma bloga, na którym przedstawia swoje prace. Via Drawn!

Człowiek-kot

06/09/2005

Człowiek-kot. Hm.

Różności z LEGO

06/09/2005

Andrew's Lipson LEGO. O tym, co można zrobić z klocków. Może Matematyczne rzeźby? A może rysunek Eschera?

Papierowe samolociki

06/09/2005

Papierowe samolociki - jak je zrobić.

Castodramat

06/09/2005

Castodramat.

Jak stworzyć dobry interfejs użytkownika

06/09/2005

Jak stworzyć dobry interfejs użytkownika.

Inny świat reklam

06/09/2005

Co jest inaczej w reklamach. Via Tkaczyk.

Kina dla kierowców - fotografie

05/09/2005

Carl Weese: kina dla zmotoryzowanych.

CSSQuery

05/09/2005

CSSQuery: cssQuery() is a powerful cross-browser JavaScript function that enables querying of a DOM document using CSS selectors..

Najlepsze blogi według Forbesa

05/09/2005

Forbes: najwięcej znaczące blogi.

Leibovitz i Alicja w Krainie Czarów

04/09/2005

Alicja w Krainie Czarów w obiektywie Annie Leibovitz. Via Boing Boing.

Test na uzależnienie od sieci

04/09/2005

Test na uzależnienie od sieci. Via Digg.

Nowy Mikołajek!

03/09/2005

Nowy Mikołajek! Można przeczytać go troszkę!

Ballmer nie lubi Google

03/09/2005

Ballmer nie lubi Google. Ciekawa ploteczka :-)

IE7 - dalsze ulepszenia

03/09/2005

Co jeszcze będzie poprawione w IE 7. O tym również Roger.

Komcie na blogasku niebezpieczne

03/09/2005

Skazany za komentarze na blogu. Uważajcie :-)

10x10

02/09/2005

10x10. Co dzieje się. Teraz.

Generator wpisów

02/09/2005

Generator wpisów na blogusie. Niektórzy niech tego używają, miast pisać swoje własne, proszę ;-) Via Ocean.

Ementaler z Podhala

02/09/2005

Na Podhalu "się produkuje" ementalery. Zgodnie z tradycyjną podhalańską recepturą.

Uzależnieni od sieci

02/09/2005

Od internetu może być uzależnionych nawet kilkaset tysięcy Polaków! Uzależnionych jest 4 miliony?

Tabele w CSS

02/09/2005

Galeria tabelek ozdobionych za pomocą CSS.

Nowy Orlean - zdjęcia

02/09/2005

Zdjęcia z Nowego Orleanu Via Nelson's Linkblog.

Latające Spagetti

02/09/2005

Na początku był kreacjonizm, a potem Intelligent Design. Następnie stan Kansas podejmuje decyzję o wykładaniu teori ID w szkołach. Powstaje kwestia: czemu nie uczyć o kluskach? Historia zatacza szersze kręgi.

Piękni politycy

02/09/2005

gazeta.pl: Politycy chcą być piękni.

Bądź mądry, czytaj prasę

02/09/2005

Plakaty z konkursu Bądź mądry, czytaj prasę. Via Udokumentować.

Worldprocessing

02/09/2005

Worldprocessor: Worldprocessing is Ingo Günther's sculpture/data-visualization business. Günther makes hundreds of globes of the world, with the graphics and labels tweaked to overlay social, technical and political relationships to geography.. Via Urban Cartography.

Zwijalny wyświetlacz

02/09/2005

Philips robi zwijalny wyświetlacz. W Diamentowym wieku było to określane mianem sprytopapieru.

Dogpile

01/09/2005

Dogpile - porównywanie wyników wyszukiwarek. Ale również i wyszukiwarka.

Drazen Kozjan

01/09/2005

Rysunki Drazena Kozjana. Via Drawn!.

Drawn!

01/09/2005

Drawn!

Internet pamięta

01/09/2005

Internet Pamięta.

Piosenki w kampaniach wyborczych

01/09/2005

Przekrój: o piosenkach w kampaniach wyborczych.

Google zniszczy informacje, których nie może zindeksować

31/08/2005

The Onion: Google zniszczy informacje, których nie może zindeksować. :-)

Chmura. Budynek.

31/08/2005

Daily Dose of Imaginery: budynek i chmura. Kosmiczne. I nierealne.

Nowy kurs CSS po polsku

31/08/2005

Nowy kurs CSS po polsku. Tłumaczenie Zbigniewa Branieckiego.

Katalog produktów Acme

31/08/2005

Katalog produktów firmy Acme.

Mistrzostwa w Trzęsieniu Tyłeczkiem

31/08/2005

gazeta.pl: Mistrzostwa w Trzęsieniu Tyłeczkiem. Jacyś chętni na sędziów?

Scott Moore

31/08/2005

Scott Moore. Amerykańskie. Ale ładne. Via Longboard.

Fotografia wielkich prędkości cz. 2

31/08/2005

Fotografia wielkich prędkości. Część druga, bo to już było. Via Link Bunnies.

Jak testować łapanie ostrości w lustrzance

31/08/2005

Jak testować łapanie ostrości w lustrzance. Via Kottke.

Jak działa Pong

31/08/2005

Jak działa pong. Via Link Bunnies.

Kontrolowana spontaniczność

30/08/2005

Patrycja Kierzkowska: Instrukcja reakcji. Via Paweł Tkaczyk.

IDWIMIE

30/08/2005

IDWIMIE. Via Mathibus.

Czemu służą sondaże?

29/08/2005

Tygodnik Powszechny: Czemu służą sondaże?.

Przemoc w blokach

29/08/2005

Przegląd: Przemoc w blokach. W każdym mieście są takie miejsca, gdzie przyspiesza się kroku.

Biurowe bronie

28/08/2005

Biurowe bronie. Więc nie byłem pierwszy. Via Makowski und Pepe.

Rękopis Einsteina

28/08/2005

To było w gazetach. Teraz rękopis Einsteina zeskanowany w sieci. Via Boing Boing.

Straszne portrety

27/08/2005

Straszne portrety. Mój ulubiony.

Tła fraktalne

27/08/2005

Fraktale są ładne. Ładne tła są też tutaj. Któż nie zna Fluorescence?

Kot w zlewie

27/08/2005

Kot w zlewie. I nie jeden, a tuziny. Ze specjalną dedykacją dla Cloudy.